Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити трубу у ванній

Як прочистити трубу у ванній

Новини

21 January 2022

Час на читання:

~ 11 минут

У ванні проводять водні процедури для гігієни тіла. Але якщо не стежити за її водостоком, то станеться його засмічення. У цьому випадку необхідно проводити чистку, вдаючись до різних методів.

Можливі причини виникнення заторів

Засмічуватися може через кілька факторів:

 • помилки при монтажі конструкції – не дотримано правильного ухилу;
 • попадання всередину сміття, волосся;
 • перебувати в експлуатації тривалий термін, трубопровід, виготовлений з чавуну;
 • неправильний догляд за каналізацією;
 • проникнення великих об’єктів;
 • відсутність гарячого водопостачання, тому що так жировий наліт осідає і не розчиняється.

Щоб не запускати ситуацію і надалі не допускати серйозних проблем та звернення за прочистенням до спеціальних служб вжити заходів за перших ознак. І тому існують різні прості прийоми.

Механічне очищення водостоку

Застосування вантуза – найпопулярніший метод. Для того, щоб запобігти попаданню повітря закрити верхній отвір, беремо пристрій для прокачування, щільно притискаємо його до нижнього дренажу, створюємо вакуум.

Коли не отримали очікуваний результат пустити гарячу воду, заповнити трохи об’єму, за допомогою гаджета, що викачує, загнати її в трубопровід, а потім дуже різко висмикнути його.

Сантехнічний трос створений для видалення серйозних заторів. Користуватись акуратно, щоб не порушити цілісність пластикового колектора. Його можна купити у магазині або зробити самостійно. Для цього мати дріт чи металевий провід. Один із кінців загнути, щоб утворився гачок. На інший край намотати бавовняну тканину, щоб не пошкодити руки.

Пристрій вести в колектор, доки він не впреться в грудку. Повертаючи проштовхнути його далі по руху або зачепивши його вийняти назовні. Після цього добре промити.
Щоб усунути забруднення, розібрати сифон. Для цього відкрутити елементи кріплення, зняти чашу, очистити, повернути все на колишнє місце. Після виконаного перевірити ніде немає протікання. Якщо з нього не тече, він встановлено правильно.

Побутова хімія – чудовий помічник усунення засмічених ділянок

Хімікати видаляють жир, волосяні та вовняні скупчення. Вони бувають у порошковій, рідкій, гелевій, гранульованій формі. Їхня дія заснована на тому, що вони роз’їдають, подрібнюють утворення на дрібні шматочки. Вживати їх потрібно дотримуючись правил:

 • для пластикової системи – застосувати засоби із зазначенням, що вони підходять для ПВХ матеріалів;
 • проводити дії без відхилення вказівок, написаних в інструкції;
 • використовувати ЗІЗ, щоб уникнути хімічних опіків, уражень органів дихання;
 • під час роботи забезпечити приплив свіжого повітря;
 • не залишати відкритими хімічні речовини у місці, де до них можуть мати доступ маленькі діти.

Народні, але ефективні методики

Реакція нейтралізації при взаємодії соди та оцту. Ці інгредієнти завжди є на кухні. У слив потрібно висипати 5 ложок бікарбонату натрію, зверху залити одну склянку 9% розчину оцтової кислоти. Додатково можна додати сіль. Такий прийом усуває жировий наліт та засмічення середньої тяжкості.

У домашніх умовах видалити невеликий засмічення допоможе лимон. У дренаж видавити сік одного або кількох лимонів. Зачекати дві години, і затор буде усунений. Вплив гарячої води допоможе видалити скупчення жиру. Для цього відкрити кран на деякий час після закрити. Для сталевих труб можна використовувати окріп.

Чим користуються професіонали

Вище були описані прості способи, але беручи їх на озброєння, можна усунути невеликі труднощі. При складнішому забиванні звати сантехнічну бригаду. В арсеналі, якою є апарати для гідравлічного та електромеханічного прочищення. При цьому видаляють поклади сміття, іржу, жирові відкладення, сольові нарости, які накопичилися протягом багатьох років експлуатації.

Профілактика освіти заторів

Якщо дренажні труби перебували у довготривалому використанні, обов’язково необхідно їх поміняти на пластикові. На слив класти грати, які перешкоджають попаданню великих частинок у ринву. Не використовувати ванну для миття взуття, речей, які сильно забруднились. Не купати після прогулянки по сльоту у ванній домашніх улюбленців без попереднього миття лап.

Регулярно проводити чистку за допомогою вуглекислого натрію та оцту, зливати гарячу воду. Іноді розбирати сифон та прочищати, також використовувати вантуз. Можливо, щоб уникнути великої пробки щомісяця застосовувати хімічні препарати.

Щоб отримати результат, застосовувати не один прийом, а комбінувати. Коли описаними способами не вдалося провести очищення, то звати досвідчених фахівців із потужною технікою.

21 January 2022

Час на читання:

~ 11 минут

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?