Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Чищення твердопаливних котлів

Ціна 1300 грн

Оперативність

Оперативність

Ми працюємо цілодобово і оперативно, протягом 10 хвилин можемо виїхати до вас

Доступність

Доступність

Ми сформували кращі ціни для вас на ринку

Відповідальність

Відповідальність

Ми гарантуємо якість нашої роботи, тому оплата після виконання

Назва Ціна Замовити
1 Чищення твердопаливних котлів 1300 грн

Про компанію

Команда «Труболюб» — це професіонали своєї справи, які завжди відносяться до поставлених завдань відповідально і виконують їх якісно та оперативно.

blank

12 лет

років на ринку

blank

20+

співпрацівників

blank

200 тис.

труб прочищено

blank

800+

клієнтів звернулись
повторно

Наші переваги

 • Оперативний виїзд протягом 10 хвилин

  Оперативний виїзд протягом 10 хвилин

 • Робота 24/7/365

  Робота 24/7/365

 • Професійні співробітники

  Професійні співробітники

 • Оплата після роботи

  Оплата після роботи

 • 100% гарантія якості

  100% гарантія якості

 • Професійне обладнання

  Професійне обладнання

Наші відео

Виконані проекти

Відгуки

Краще про нас розкажуть наші клієнти: 73 відгуки
Чищення твердопаливних котлів
Читати всі

Чищення твердопаливних котлів: причини появи сажі

Коли горить вуглеводень, чи вугілля, дрова або газ, з’являється сажа. Але вона з’являється в ще більших обсягах, якщо горять тверді види палива. В агрегатах, які відносяться до категорії піролізних, з’являються смоляні забруднення. Вони накопичуються всередині димоходу. З цієї причини чищення твердопаливних котлів — популярна послуга, яка допомагає продовжити термін експлуатації приладу.

Жоден з засобів не може зробити так, щоб сажа не з’являлася в процесі горіння твердих матеріалів. З огляду на це, варто підкреслити, наскільки важливе і необхідне регулярне чищення димоходу і котла. Якщо говорити про частоту обслуговування димоходу, його потрібно обслуговувати один або два рази на рік. Що стосується самого котла, його потрібно чистити 1-3 рази на місяць. Якщо очищення твердопаливних котлів буде проводитися рідше, відкладення сильно тверднуть, і за структурою будуть нагадувати бетон. Такий бруд досить важко прибрати. Більш того, під шаром сажі може виникнути корозія, яка згубно впливає на стан котла.

Важливість своєчасного чищення

Провести своєчасну очистку твердопаливних котлів вкрай важливо з ряду причин. В першу чергу, коли на стінках з’являється сажа, падає якість теплопередачі. Чималий обсяг тепла просто марнується, не нагріваючи приміщення. При цьому безпосередній матеріал, який використовується в якості теплоносія, так і не нагрівається. Наявність бруду може істотно знизити ККД приладу. Практика показує, що сажа може скоротити передачу тепла на 30%. Звичайно, зростання витрати палива теж буде очевидним.

Забруднена димохідна труба теж може стати причиною неприємних наслідків. В першу чергу, отвір може бути перекрито частинками бруду, і продукти горіння почнуть виходити в приміщення. Більш того, є ймовірність того, що сажа почне горіти прямо всередині апарату. У кращому випадку це пошкодить димохід, в гіршому —  стане причиною загорянь.

Причини забруднень

Як вже говорилося вище, чищення твердопаливного котла від сажі є популярною процедурою, так як прилад регулярно забруднюється. Це відбувається з наступних причин:

 • використання хвойних дров — коли спалюються дрова хвойних порід, утворення сажі, смоли та інших відкладень в рази збільшується в обсягах; такого не буде, якщо для горіння будуть використовуватися дрова листяних дерев; більш того, якщо в осередок згоряння потрапить гума або відходи, кількість сажі виросте в кілька разів;
 • застосування дров з надмірним рівнем вологості — вода, яка міститься в дровах, перетворюється в пар; він осідає на внутрішніх поверхнях котла, а на нього — сажа;
 • невисока температура матеріалу, що знаходиться в котлі — сучасні моделі котлів обладнані системою, яка стабілізує температуру; відомо, що в апараті повинен підтримуватися певний температурний режим, не нижче 60 градусів; коли паливо торкається до холодних поверхонь, воно залишається на них у вигляді відкладень;
 • несправність обладнання — на перший погляд здається, що котел — проста система; але тільки досвідчені майстри знають, наскільки це обладнання є технічно складним; його потрібно правильно встановити і налаштувати; чищення твердопаливного котла від смоли може знадобитися після того, як агрегат, призначений для прогріву приміщень за допомогою вугілля, будуть використовувати для спалювання деревини.

Профілактика

Чищення твердопаливного котла повинна проводитися регулярно і своєчасно. При цьому, не варто забувати про профілактичні заходи, які дозволять підтримувати апарат у справному стані.

 1. Забезпечення доступу кисню до камери згоряння в такому обсязі, який рекомендований виробником.
 1. Не застосовувати дрова, які тільки недавно зрубали, або ті, рівень вологості яких перевищує позначку в 20%.
 2. Не застосовувати смолисті породи дерев.

Ці прості профілактичні заходи дозволять не тільки продовжити термін використання приладу, але і полегшити чищення твердопаливного котла.

Висновок

Варто додати, що чищення твердопаливного котла можна здійснювати двома найефективнішими способами — хімічним або механічним. Як саме чистити апарат в кожному конкретному випадку вибирає майстер. Строго не рекомендується проводити чищення своїми руками, так як навіть незначні помилки можуть привести до серйозних наслідків.

Майстри нашої компанії чистять твердопаливні котли. Ми пропонуємо хороші ціни, приїжджаємо зі своїм обладнанням і оперативно вирішуємо всі проблеми. Ви завжди можете зателефонувати нам для отримання додаткової інформації, узгодження дати і часу приїзду бригади і уточнення остаточної ціни послуги.

Залишилися питання?

Ми цілодобово допомагаємо вирішити вам вашу проблему
Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?