Всі ми звикли користуватися каналізаційною системою. Якщо вона перестає працювати, значить необхідно провести усунення засмічення унітазу. Виявити, що він з’явився досить легко. Як тільки перестає швидко йти вода в систему — утворилася пробка. Для її ліквідації можуть використовуватися різноманітні методики. Застосовують такі технології:
- Хімічну
- Механічну
- Гідравлічну.
Розглянемо кожен з варіантів окремо.
Хімічний метод
Грунтується на розчиненні затору хімічно активними агресивними речовинами. Спосіб вважається найбільш простим, але не дуже дієвим. За його допомогою вдається ліквідувати жирний наліт, відкладення, але він не може впоратися з пластиком, тканиною, мінеральними речовинами. Проте технологія не позбавлена переваг. Усунення засмічення в унітазі таким шляхом попутно дозволяє:
- Провести дезінфекцію сантехнічного обладнання
- Усунути неприємні запахи в туалеті
- Провести профілактику проти накопичування нальоту в каналізаційній системі.
Використовувати цей метод усунення засмічення унітазів просто. Необхідно придбати рідину, гель, порошок, гранули та засипати їх в отвір унітазу. Далі системою не користуються деякий час, потім все промивається великою кількістю води. Щоб не виникло незручностей для мешканців будинку, ефект від процедури був максимальним, рекомендується такі дії проводити вночі.
Крім спеціалізованих засобів, які допомагають усувати засмічення в унітазах, можна використовувати домашні засоби, наприклад, лимонна кислота, оцет, сода. Крім цього домагатися ефекту дозволяють: окріп, гірчиця, господарське мило. Але впоратися подібним чином вдасться тільки з невеликими засміченнями. В іншому випадку використовується метод описаний нижче.
Механічне очищення
Таким способом вдається швидко прочистити засмічення в унітазі. При роботі використовуються механічні спеціальні пристрої. Завдяки їм вдається видаляти сміттєві пробки. Для цього береться трос з насадками. Шланг може бути просто гнучким гладким або спіральним металевим. Для зручності комплектується ручкою. Насадки можуть братися:
- Спіральні — витягують сміття
- Списовидні — руйнують пробки
- Грушоподібні —- проштовхують далі затори, прибираючи їх з труб.
Домогтися максимального ефекту і очистити систему зсередини допомагає гідравлічний метод
Технологія на воді під тиском
У побутових умовах практично не застосовується. Єдине, що використовується — вантуз. Спрацьовує принцип поршня, що працює в циліндрі. Вода під тиском, що нагнітається за рахунок поступальних дій, руйнує сміттєвий затор. Причому забруднення виходять не в систему, а назовні.
Також застосовується обладнання. Воно включає в себе:шланг, перфоровані насадки, щоб вільно била вода, насос. У комплексі вони дозволяють домогтися високих результатів. Таким чином, усунути засмічення в туалеті вийде за лічені хвилини. Аварійна служба каналізації — допоможемо впоратися з пробками.