Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити трубу у ванній

Як прочистити трубу у ванній

Новини

16 November 2023

Час на читання:

~ 7 хвилин

Гігієнічні процедури у ванній кімнаті часто закінчуються певними проблемами з каналізацією. Забита труба буквально не дає нормально користуватися сантехнічними приладами, оскільки виникає застій води, у зливі стрімко розмножуються мікроби, з’являється неприємний запах.

Якщо стан системи аварійний, вода може навіть переливатися через верх та затопити ваше майно. У таких випадках потрібно мати контакти компанії “Trubolub”, адже наші фахівці дуже швидко відреагують на виклик та усунуть засмічення якісно.

Щоб не допустити аварійної ситуації, не завадить знати, як прочистити трубу у ванній самостійно. У цій статті якраз обговоримо ефективні методи боротьби із засміченнями та правила догляду за каналізацією.

Зміст:

 1. Особливості засмічення каналізації у ванній кімнаті
 2. Докладніше про типи засмічення
 3. Методи чищення труб у домашніх умовах
 4. Прочищення оцтом та содою
 5. Чистимо сифон від волосся без демонтажу
 6. Як правильно використовувати хімічні засоби
 7. Прочищення вантузом та каналізаційним тросом
 8. Правила догляду за трубами у ванній
 9. Як виглядає робота професіоналів

Особливості засмічення каналізації у ванній кімнаті

Каналізаційні труби у ванній кімнаті найчастіше вимагають прочищення. Пов’язано це з тим, що більшість сантехнічних приладів (унітаз, ванна, раковина) знаходяться саме в цій кімнаті й, відповідно, досить часто їх потрібно чистити від різного сміття. Причини, через які можуть виникати пробки в каналізації, можна поділити на чотири типи:

 • Забруднення під час експлуатації.
 • Потрапляння до системи сторонніх предметів.
 • Накопичення біологічних відходів на стінках трубопроводу.
 • Несправності в роботі каналізації, неправильний монтаж або допущені помилки під час встановлення.
  blank

Докладніше про типи засмічення

У першому випадку, головний ворог ванни та раковини – це волосся та шерсть (експлуатаційний тип). Вони потрапляють спочатку на поверхню зливу, потім спускаються в сифон та деяка їхня частина в трубу, але заплутуються між собою й утворюють грудки, які перешкоджають руху рідини. Як правило, чим довше волосся, тим гірша ситуація, оскільки воно може дуже швидко забивати систему. До експлуатаційних засмічень також відноситься скупчення мила та жиру – вони утворюють застиглий липкий шар, на який налипають інші дрібні відходи та збільшують його.

Сторонні предмети можуть потрапити в зливну систему випадково або навмисно – вони утворюють механічні засмічення. Багато користувачів порушують правила експлуатації та кидають в унітаз ватні диски, серветки або якісь засоби особистої гігієни. У трубу також потрапляє і наповнювач для котячого туалету, і будівельне сміття, і залишки їжі, але все це забиває її рано чи пізно, тому робити так не можна.

Якщо причина в неправильному монтажі каналізації (техногенний тип), вам набридатимуть постійні засмічення. Вони не припиняться доти, доки проблему не усунуть. У цьому випадку рекомендується повна заміна та ремонт системи у перевірених майстрів із достатнім досвідом роботи.

Методи чищення труб у домашніх умовах

Для того, щоб прочистити трубопровід в домашніх умовах, існує багато різних методик, і ми розберемо деякі з них. Вибір буде залежати від вашого випадку та типу засмічення, а також особистих уподобань. У кожного крім переваг є й недоліки, які також варто враховувати. Чищення вимагає вашої уважності та відповідальності, оскільки при неправильних діях існує ризик погіршити ситуацію.

Методики прочищення каналізації можна розділити на чотири групи:

 1. Народні методи, підручні засоби.
 2. Чищення хімічним препаратом, купленим у магазині.
 3. Пробивання пробки вантузом.
 4. Механічна чистка сантехнічним тросом.

Є ще ефективні методики, якими користуються професіонали, але вони вимагатимуть спеціальних навичок та наявності дорогого обладнання. Якщо жодна з наступних технік не допомагає впоратися із засміченням самостійно, варто викликати майстра.

blank

Прочищення оцтом та содою

Даний варіант вважається одним з найпопулярніших, але існують різні комбінації, наприклад, сода з окропом, сода з сіллю і т.д. Він підходить для чищення експлуатаційних засмічень у раковині чи ванні.

У зливний отвір засипають пів чашки соди й пів чашки оцту, потім буде бурхлива хімічна реакція. За бажанням, для підвищення ефективності всі отвори затикають ганчіркою, залишають на дві години. Потім відкривають, добре промивають окропом або просто гарячою водою (краще так, якщо у вас пластикові труби).

Перерахуймо переваги даного виду прочищення:

 • Екологічність. Цей тандем активно використовують у приготуванні їжі, що говорить про його безпеку для людини та для матеріалу труб. Можна не боятися застосовувати метод, коли у будинку є маленькі діти чи тварини, що є пріоритетом для багатьох господарів.
 • Простота використання. Чистка дуже проста в освоєнні, її можна повторювати для профілактики. Тут не потрібно мати спеціальні навички, а також можна уникнути прямого контакту із забрудненнями в каналізації.
 • Нейтралізація запаху. Сода з оцтом ефективно видаляють неприємний запах, який є набридливим симптомом засмічення.
 • Доступність. Обидва компоненти або вже стоять десь на вашій полиці, або їх можна купити дуже дешево в будь-якому продуктовому магазині.

Якщо ви вибираєте народний метод, то потрібно знати й деякі його мінуси. Він має більше профілактичну силу й вимагає багато часу для дії, в деяких випадках не допомагає. До того ж оцет та сода розчиняють лише органічне сміття й жир. Ця методика абсолютно не дасть результатів, якщо в каналізації застрягло щось, що не підлягає розчиненню.

blank

Чистимо сифон від волосся без демонтажу

Більшість сміття накопичується у сифоні, тому перед застосуванням методів рекомендують демонтувати його, прочистити від волосся, бруду та інших відкладень. Якщо справа стосується ванної кімнати, то часто це повністю розв’язує проблему й каналізація повертається до нормального функціонування. Але процес демонтажу лякає багатьох людей або вони не мають відповідного інструменту. У такому разі можна використовувати одну хитрість, для якої нічого не потрібно демонтувати.

Якщо цікавить, як прочистити трубу у ванній, то розберімо чищення сифона дерев’яними шпажками покроково:

 1. Приготуйте палички для суші або довгі дерев’яні шпажки.
 2. Візьміть дві шпажки, складіть разом та акуратно помістіть у зливний отвір ближче до його середини.
 3. Потім почніть провертати їх за годинниковою стрілкою.
 4. Волосся поступово намотується на палички й таким чином витягується на поверхню.
 5. Процедура робиться у кілька етапів, до повного очищення (рекомендується для кожного занурення брати нові шпажки).
 6. Потім потрібно пустити воду та перевірити результат.
 7. Шпажки зі сміттям краще загорнути в папір або пакет та викинути у відро для сміття (не в унітаз!).
 8. Після процедури можна просто промити злив засобом для чищення або ж прочистити содою та оцтом, щоб прибрати залишки бруду й неприємний запах.
  blank

Як правильно використовувати хімічні засоби

Очистити каналізаційні труби також можна хімічними засобами, які продаються в магазині. Вони швидко діють, досить ефективно розчиняють органічні пробки, жир та волосся. До кожного препарату додається своя інструкція, але принцип приблизно однаковий: засипати в злив, почекати 10-15 хвилин й промити проточною водою.

Побутова хімія для каналізації має агресивний склад, який при контакті зі шкірою може залишити серйозний хімічний опік. Тому дуже важливо використовувати такі препарати акуратно, у гумових рукавичках, а також зберігати у недоступному для дітей місці. Не варто перетримувати засіб, залишати його на ніч, оскільки він може деформувати пластикові труби.

blank

Прочищення вантузом та каналізаційним тросом

Всі знають, що за допомогою вантуза можна позбавитися більшості засмічень, ось чому цей інструмент є майже в кожному будинку. Достатньо набрати води у ванну або раковину, поставити його гумовою чашею на злив та зробити кілька поступальних рухів зверху донизу, нагнітаючи всередині воду та повітря. Ви побачите, коли засмічення зруйнується під тиском – вода швидко почне йти. Але якщо пробка знаходиться глибоко, цей метод може виявитися неефективним.

Для професійного чищення каналізації застосовують ще один інструмент – сантехнічний трос. Він використовується навіть при складних забрудненнях, а його довжина й пружиниста форма дозволяє діставати до важкодоступних місць. Однак для його застосування доведеться демонтувати сифон, щоб відкрити доступ до зливної системи.

Щоб прочистити труби тросом, виконайте такі кроки:

 • Перевірте цілісність інструменту, щоб він не обірвався всередині трубопроводу.
 • Зніміть та промийте сифон.
 • Занурюйте кінець троса в трубу.
 • Для руху почніть повертати ручку в одному напрямку, робіть це поступово.
 • Коли інструмент досягне засмічення, збільшуйте тиск та швидкість обертання, щоб подрібнити його.
 • Після прочищення поверніть сифон на місце.
 • Промийте трубу та сам трос від бруду, який він встиг зібрати.

blank

Правила догляду за трубами у ванній

Якщо правильно доглядати свою каналізаційну систему, то вона буде набагато менше вас турбувати. Перше й найочевидніше правило – це використовувати її тільки за призначенням: не зливати жир, не викидати сміття та залишки їжі, серветки та інші предмети гігієни, щоб не забивати трубопровід.

Тепер щодо експлуатаційних засмічень у ванній кімнаті: влаштовуйте регулярні чищення зливного отвору та сифона від волосся. А щоб в трубу потрапляла менша кількість сміття, поставте спеціальну сіточку на злив та регулярно видаляйте волосся з неї.

Заводьте звичку чистити каналізацію для профілактики. Робиться це раз на 1-2 тижні. Це може бути хімічний спосіб або застосування соди з оцтом. Таким чином ви прибиратимете весь наліт, який накопичується на стінках трубопроводу під час звичайної експлуатації. Також отримаєте додаткову дезінфекцію.

Як виглядає робота професіоналів

Компанія «Труболюб» надає комплексний підхід до усунення проблем із каналізацією. Спочатку проводиться діагностика для точного виявлення засмічення, потім підбирається оптимальний метод прочистки, а сам процес відбувається за допомогою професійного обладнання. 

Усі методики абсолютно безпечні для навколишнього середовища та не деформують матеріал трубопроводу. Робота робиться дуже якісно, співробітники надають гарантований результат та чистоту.

16 November 2023

Час на читання:

~ 7 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?