Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити каналізацію в приватному будинку від жиру

Як прочистити каналізацію в приватному будинку від жиру

Новини

17 March 2023

Час на читання:

~ 8минут

Заміські будинки також оснащені каналізаційною системою, якій потрібно проводити діагностичні огляди та чищення. Каналізація рано чи пізно забивається, і якщо не механічним способом (попаданням сторонніх предметів та сміття), то жиром. Найчастіша причина пробок у приватному будинку – скупчення жиру на стінках каналізаційних труб. Це особливо стосується раковин на кухні, тому що залишки жирної їжі або олії можуть потрапляти у трубопровід під час миття посуду. Жирові пробки – повноцінна проблема, яка може серйозно перешкоджати нормальному функціонуванню системи каналізації. Так як жителі користуються каналізацією постійно, то мають ризик зустрітися з такими труднощами. Ось чому варто знати, як прочистити каналізацію в приватному будинку від жиру. У цій статті ми розповімо за допомогою яких інструментів та способів можна почистити жирову пробку в домашніх умовах. Ви зможете визначити для себе, наскільки складне це завдання, щоб впоратися самостійно, або викликати додому професіоналів, наприклад, з нашої компанії Trubolub.

Зміст

 1. Причини появи жирової пробки у каналізації
 2. Як прочистити каналізацію у приватному будинку

2.1. Народні методи чистки жирової пробки

2.2. Хімічний метод

2.3. Механічна чистка: сантехнічний трос, вантуз

2.4. Термічні або термомеханічні способи чищення жирової пробки

 1. Як чистити зливну яму від жиру
 2. Яку альтернативу пропонують професіонали

Причини появи жирової пробки у каналізації

Скупчення жиру в каналізаційних трубах може викликати:

 • Різкі неприємні запахи
 • Низьку пропускну спроможність
 • Часті засмічення каналізації

Виглядає це зовсім непривабливо, усередині труба буквально заростає жировими наростами – темною та липкою субстанцією. Цьому явищу свого часу навіть дали назву «жирсберг» британські комунальники. Для опису подібної проблеми дуже вдало підібрали поєднання слів «жир» і «айсберг». Це насправді застиглий жир, який зливається в каналізацію під час миття посуду.

Найбільше жирові пробки утворюються у поціновувачів жирної їжі, приготованої на великій кількості олії, або після різних м’ясних бульйонів. Крім самого жиру на стінках труб також скупчуються відходи, що не розкладаються, різне сміття, серветки, волосся та інше. Згодом там заводяться цілі колонії бактерій, жировий шар темніє і починає виділяти різкий неприємний запах. На старий шар набирається новий і це призводить до зниження пропускної спроможності труб та постійних засмічень. Тому потрібно якнайшвидше чистити труби від жирсберга самостійно або за допомогою професіоналів.

Як прочистити каналізацію в приватному будинку

Прочистити каналізацію від жиру можна за допомогою:

 • народних засобів
 • механічного способу чищення
 • хімічних препаратів
 • термічного та термомеханічного чищення

Також рекомендується проводити профілактичні чистки раз на 3-4 місяці – це допоможе запобігти накопиченню жиру.

Щоб каналізаційні труби не забивалися занадто часто, слід встановити під кухонною мийкою жировловлювач. Якщо жиру занадто багато, наприклад, як після смаження у фритюрі, варто зливати його в окрему ємність на спеціальних пунктах утилізації. У приватному будинку жирні домашні страви готують за статистикою частіше, ніж у квартирі, через можливість утримувати сільськогосподарських тварин. Це одна з причин, чому саме в приватних будинках виникають жирові пробки найчастіше.

А тепер давайте розглянемо докладніше усі способи чищення каналізації від жиру.

Народні методи чистки жирової пробки

У всіх рецептах очищення чавунних або пластикових труб використовують звичайну харчову соду, яка знайдеться в кожному будинку. Головний плюс використання народних методів чистки – це їхня безпека для людини та для труб. Але й недоліки є – сода має місцеву дію та не завжди ефективна. Якщо жировій пробці вже багато років, то навряд чи її зможуть почистити народні методи. Вони застосовуються більше для профілактики або локальної чистки невеликого засмічення.

Є кілька варіантів, які відрізняються простотою та дешевизною:

 1. Сода та оцет. У злив потрібно засипати спочатку півсклянки соди, а потім півсклянки оцту. Закоркувати отвір ганчіркою і почекати пару годин. Після закінчення цього часу відкрити злив і добре промити його гарячою водою.
 2. Сода та сіль. Потрібно змішати соду та сіль у пропорції 1:1 і додати у зливний отвір. Через дві години додати півсклянки окропу та залишити. Через вісім годин потрібно промити труби гарячою водою.
 3. Сода та лимонна кислота. Для цього способу треба розвести півсклянки соди в літрі гарячої води та додати до суміші близько 100 г лимонної кислоти. Добре перемішати. Залити в зливний отвір і почекати кілька годин, потім ретельно промити струменем гарячої води з крана.

Ці методи не завжди допомагають при жировій пробці. Якщо вони виявились недостатньо ефективними, комбінуйте їх з іншими методами.

Хімічний метод

Хімічні засоби можна купити за доступними цінами у всіх магазинах побутової хімії для дому. З плюсів – це ефективно та досить швидко, як додатковий ефект – дезінфекція. З мінусів – склад цих засобів дуже агресивний для труб та людини, не можна допускати їх потрапляння на шкіру чи слизові оболонки. Хімічні препарати випускаються у трьох формах:

 • Порошкоподібні
 • Гелеподібні
 • Рідкі

Всі вони мають практично ідентичні властивості та принцип дії. Потрібно залити/засипати засіб у зливний отвір, обов’язково сухий, акуратно залити літр гарячої води та почекати час, вказаний на упаковці. Найчастіше потрібно чекати кілька годин, після чого відкрити кран та ретельно промити труби водою. Перед використанням рекомендується одягати гумові рукавички, щоб не отримати опік.

Механічна чистка: сантехнічний трос, вантуз

Якщо виникає питання «як прочистити каналізацію у приватному будинку?», то завжди є класичний варіант рішення – механічна чистка. Вона включає два простих і доступних методи:

 1. Вантуз. Цей пристрій знайдеться в кожному будинку, до того ж його можна замінити звичайною пластиковою пляшкою зі зрізаним дном. Для використання потрібно набрати трохи води в раковину чи ванну і занурити вантуз насадкою до зливного отвору. Усього 15-20 поступальних рухів може знадобитися для того, щоб з допомогою повітряного тиску ефективно роздробити пробку. Можна цей метод поєднувати з іншими для кращого результату.
 2. Сантехнічний трос. Простий пристрій для чищення різних елементів каналізаційної системи. Він оснащений спеціальним йоржиком на кінці, що дозволяє легко усунути  навіть складне засмічення. Трос потрібно занурювати всередину зливу доки він не почне впиратися в місце засмічення. Потім прокручуйте його до тих пір, поки затор не роздробиться.

Термічні або термомеханічні способи чищення жирової пробки

Жир добре розчиняється при дії високих температур, тому можна спробувати усунути засмічення таким чином. Окріп можна використовувати тільки для металевих труб, а пластикові він може пошкодити. У такому разі рекомендується заливати воду з температурою не вище 80 градусів.

Термічний спосіб часто поєднують з механічним – для більшої ефективності. Тобто спочатку заливають труби гарячою водою, потім роблять чистку вантузом або сантехнічним тросом. Також, як профілактика, гарячу воду з содою заливають у кухонну мийку кілька разів на місяць, щоб розчиняти жирові утворення, що накопичилися в каналізації.

Як чистити зливну яму від жиру

Чистити вигрібну яму від жиру та інших відходів – важлива потреба для власників приватного будинку. Робити це потрібно регулярно, не рідше ніж один раз на півроку. Є два методи для самостійного чищення зливної ями:

 1. Каустична сода. Готується розчин у пропорції 2 кг на 7 л води та виливається в яму. Це вкрай токсичний засіб, тому надягайте захисні рукавички, окуляри та маску. Можна використовувати лише для герметичних ям.
 2. Бактеріологічні засоби. Більш безпечний метод, який ефективно розчиняє жирсберг, тверді відходи та нейтралізує неприємні запахи.

Яку альтернативу пропонують професіонали

Буває так, що жоден з перерахованих вище методів не допомагає. У таких випадках вам знадобиться допомога професіоналів. Ви можете звернутися до наших фахівців із компанії Труболюб. Ми допоможемо вирішити проблему із засміченням будь-якої складності. Пропонуємо ефективні способи видалення жирової пробки – за допомогою гідродинамічного або електромеханічного впливу. Потужний потік води та спеціальне обладнання допоможе очистити забруднення швидко та ефективно. Також наша компанія надає різноманітні послуги для мешканців приватного будинку, наприклад, відкачування вигрібної ями.

17 March 2023

Час на читання:

~ 8минут

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?