Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити каналізацію у ванній кімнаті

Як прочистити каналізацію у ванній кімнаті

Новини

27 February 2023

Час на читання:

~ 11 минут

Каналізаційна система у ванній кімнаті є одним із найважливіших елементів побутового комфорту, але може викликати серйозні проблеми, коли стає засміченою. Причиною цього може бути накопичення сміття, жирових відкладень, волосся та інших речовин, які можуть забивати труби та перешкоджати вільному потоку води. Засмічення у каналізації ванної кімнати можуть спричинити серйозні проблеми, такі як затоплення водою, неприємні запахи та навіть пошкодження труб. Однак, якщо у вас виникли проблеми з каналізацією у ванній кімнаті, не впадайте у відчай, оскільки існує кілька простих способів, які дозволять вам прочистити труби та повернути нормальний потік води.

У цій статті ми розглянемо кілька способів, як прочистити каналізацію у ванній кімнаті.

Зміст

Як прочистити каналізацію у ванній

Каналізаційні труби у ванній можуть забиватися різними предметами та матеріалами, що призводить до ускладненого зливу води та неприємних запахів. У цьому випадку необхідно провести прочищення каналізації, щоб відновити нормальне функціонування системи.

Є кілька основних способів, які допоможуть розв’язати проблему:

 1. Механічна чистка за допомогою гумового вантуза та сантехнічного троса.
 2. Хімічна чистка покупними засобами.
 3. Чищення народним способом.
 4. Виклик фахівців із компанії Trubolub додому.

Розберімо кожен із них детальніше нижче.

Прочищаємо каналізацію за допомогою вантузу

Простий та безпечний метод видалення дрібних засмічень у трубах – застосування вантуза. Вантуз може мати різні форми насадки – плоску чи конічну. Форма гумової чаші інструменту обирається залежно від необхідного ступеня компресії для очищення засмічення.

Перед тим, як застосовувати вантуз для видалення засмічення у ванній кімнаті, необхідно щільно закрити переливний отвір. Це можна зробити за допомогою гумової пробки або кількох шарів тканини.

blank

Процес видалення засмічення у кілька етапів:

 1. Потрібно щільно притиснути гумову чашу вантуза, щоб вона повністю перекрила собою зливний отвір.
 2. Необхідно зробити 10-12 різких зворотно-поступальних рухів, не відриваючи при цьому насадку від поверхні. Це дозволить повітрю швидко вийти у бік зливу, а засмічення – подрібнити.
 3. Після цього потрібно різко видалити вантуз від зливу та відкрити воду, щоб промити трубу з роздробленими залишками бруду.

Якщо ці дії не дали бажаного результату, можна спробувати видалити засмічення водою, а не повітрям. Для цього наливають у ванну 10-15 літрів гарячої води, щоб вона покрила гумову чашу інструменту на 2/3, потім вантуз опускають у воду під кутом і роблять кілька зворотно-поступальних рухів.

Використання сантехнічного троса

Використання сантехнічного троса для прочищення каналізації у ванній кімнаті може бути ефективним методом, якщо вантуз не допоміг:

 1. Придбайте сантехнічний трос у магазині обладнання для дому. Зазвичай він складається з гнучкої сталі та пластикових волокон на кінці, які утворюють подобу йоржика.
 2. Відключіть воду у ванній та витягніть пробку.
 3. Надягніть рукавички, щоб захистити руки від бруду та бактерій.
 4. Вставте кінець троса в каналізаційну трубу, починаючи повільно просувати його далі до каналізаційного стоку. Поступово просувайте трос обертальними рухами, щоб він міг пройти через будь-які вигини або засмічення.
 5. Якщо трос не пройде через засмічення, спробуйте натиснути на нього або обертайте його, щоб розташувати по-іншому.
 6. Обережно витягніть трос, підчепивши сміття. Ваша мета – роздробити та проштовхнути пробку або витягнути її частини назовні.
 7. Увімкніть гарячу воду у ванній, щоб перевірити, наскільки добре вдалося прочистити каналізацію та промити трубу від бруду.

blank

Чищення хімічним методом

Хімічна чистка каналізації у ванній може бути ефективним методом чищення засмічень. Однак, слід пам’ятати, що хімічні засоби можуть бути небезпечними для шкіри та слизових оболонок людини, а також ушкоджувати труби, тому слід вживати необхідні запобіжні заходи.

Ось деякі кроки, які потрібно виконати, щоб застосувати цей метод:

 1. Купуйте хімічний засіб для очищення каналізації у магазині обладнання для дому. Засоби продаються різні: рідкі, напіврідкі та порошкоподібні. Дотримуйтесь інструкцій на упаковці, щоб правильно дозувати та застосовувати засіб.
 2. Надягніть рукавички та захисні окуляри, щоб захистити руки та очі від агресивного хімічного впливу.
 3. Злийте воду з ванни чи раковини та надлишки рідини з унітаза, щоб хімічний засіб не розбавлявся і міг діяти на повну потужність.
 4. Налийте потрібну кількість хімічного засобу в каналізаційну трубу та дайте йому час подіяти. Зазвичай, це займає близько 30 хвилин.
 5. Відкрийте кран з гарячою водою і ретельно промийте труби від залишків хімічного засобу та засмічення.

Важливо пам’ятати, що використання хімічного очищення каналізації може бути небезпечним, також іноді потрібні повторні застосування для повного очищення труб.

blank

Народний метод очищення каналізації у ванній

Для розв’язання цієї проблеми можна використовувати народний засіб, перевірений часом. Одним з таких є розчин кальцинованої соди та оцту. Сода взаємодіє з кислотою та виділяє велику кількість вуглекислого газу, який може проштовхувати затор у закритому просторі.

Замість оцту можна використовувати лимонну кислоту або свіжий сік одного лимона – це не сильно вплине на бюджет. Для виконання процедури слідуйте певній послідовності дій:

 1. Необхідно засипати половину пачки харчової соди в отвір стоку.
 2. Через 10-15 хвилин, коли порошок утрамбується, заливаємо пів склянки оцту в отвір.
 3. Закриваємо отвір пробкою, щоб спричинити хімічну реакцію.
 4. Через годину-півтори після завершення реакції можна відкрити кран і залити в отвір приблизно п’ять літрів гарячої води.

Варто враховувати, що цей метод ефективний тільки для очищення засмічень, що знаходяться близько до зливу. Чим далі пробка, тим менша сила напору газу, що виділяється, тому може знадобитися використання інших методів для видалення глибших засмічень.

blank

Викликаємо спеціалістів додому

При засміченні каналізації важливо приймати правильні рішення, щоб уникнути додаткових неприємностей. У деяких випадках, якщо проблему із засміченням не вдається вирішити самостійно, потрібен виклик спеціалістів.

Коли слід викликати спеціалістів:

 • Проблема із засміченням не вирішується за допомогою доступних інструментів та засобів, а вода продовжує стояти у ванній або унітазі.
 • Засмічення пов’язане з проблемами в каналізаційній системі в будинку чи квартирі, а не лише в окремому зливі.
 • Якщо засмічення сталося у зовнішній каналізаційній системі та зачіпає не тільки ваш будинок, а й інші будинки в районі.
 • Якщо засмічення викликало серйозні проблеми, такі як затоплення, запахи, пошкодження труб.

У таких випадках слід звертатися до досвідчених фахівців, які можуть швидко та якісно усунути проблему. Не слід намагатися вирішувати все самостійно, особливо якщо ви не маєте досвіду в роботі з каналізаційною системою, оскільки це може лише погіршити ситуацію.

Якщо вас цікавить питання: «як прочистити каналізацію у ванній?», то у професіоналів завжди знайдеться рішення. Компанія Труболюб надає різноманітні послуги для нормалізації роботи каналізаційної системи. Ми будь-коли приїдемо на виклик, ефективно і недорого виконаємо всі необхідні роботи.

27 February 2023

Час на читання:

~ 11 минут

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?