Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити каналізацію на кухні в домашніх умовах

Як прочистити каналізацію на кухні в домашніх умовах

Новини

28 March 2023

Час на читання:

~ 9 минут

Каналізація може забиватися в процесі використання, незалежно від того, де вона знаходиться – у приватному будинку чи квартирі. Найчастіше ми користуємося каналізацією на кухні, тому що банально миємо посуд, овочі, готуємо їжу. Забиті труби на кухні приносять масу незручностей: неприємне видовище і запах, сповільнений чи зупинений сток води, стрімке розмноження мікробів. До цього може призвести безліч причин, тому потрібно знати, як прочистити каналізацію на кухні в домашніх умовах. У цій статті з’ясуємо, що призводить до забруднення каналізації, розглянемо, які є методи чищення та профілактики.

Зміст:

 1. Чому забиваються труби каналізації на кухні
 2. Профілактика та правила експлуатації каналізації
 3. Як чистити каналізацію на кухні

3.1. Прості та дешеві народні методи

3.2. Чищення хімічними препаратами

3.3. Використання вантуза чи сантехнічного троса

 1. Як прочистити кухонну каналізацію

Чому забиваються труби каналізації на кухні

Якщо труби на кухні старі, чавунні, то через закінчення експлуатаційного терміну вони можуть покриватися корозією та тріщинами. В таких часто утворюються засмічення різних видів. На кухні найчастіше виникають жирові пробки, через скупчення жиру та залишків їжі на стінках трубопроводу. Подібні засмічення нерідко відвідують тих людей, які використовують недостатньо хороші миючі засоби або миють посуд у прохолодній воді. Пропускна здатність труб поступово знижується, коли на них налипає жир, ворсинки, залишки їжі та різне сміття.

Буває так, що каналізація забивається раптово і явно не з вини накопичувального ефекту. Можливо, до труб потрапив сторонній предмет, який загороджує собою прохід. Банальна несправність трубопроводу або неправильний монтаж також може бути причиною засмічення каналізації.

Сигналом, що труби каналізації забилися, послужить:

 • Неприємний запах, що доноситься із труб;
 • Повільна швидкість стікання води;
 • Підвищений рівень води під час подачі під решітками трапа каналізації.

Якщо всі ознаки є, то потрібно приступати до вирішення проблеми якнайшвидше, поки вона не посилилася. Добре, що є багато способів, як прочистити каналізацію в кухні.
blank

Профілактика та правила експлуатації каналізації

Щоб каналізаційні стоки страждали якнайменше, можна вживати передчасних заходів:

 • Кілька разів на тиждень промивати окропом зливний отвір (якщо труби пластикові, то вода має бути не більше 80 градусів за Цельсієм);
 • Не викидати у каналізацію побутові відходи;
 • Встановити на злив спеціальну сіточку для збирання дрібного сміття;
 • Встановити жировловлювач під мийкою;
 • Прочищати труби содою та оцтом регулярно, а також промивати їх потужним струменем води.

Використовувати каналізацію потрібно тільки за призначенням, не слід скидати туди залишки їжі, очистки та лушпиння з овочів, зливати жир після приготування м’яса або з фритюрниці. Для відходів є відро для сміття, а жирові відходи взагалі потрібно утилізувати в спеціальному місці, де їх розчиняють за допомогою біологічних або хімічних препаратів. Також не потрібно нехтувати промиванням труб гарячою водою та використанням якісного миючого засобу для посуду.
blank

Як чистити каналізацію на кухні

Якщо каналізація сильно забилася в кількох вузлах одночасно, то вам знадобиться допомога професіоналів. Можна звернутися до наших фахівців із компанії Trubolub. При нескладних засміченнях каналізаційних труб можна впоратися самостійно. Мається на увазі часткове порушення пропускної спроможності каналізації, виникнення застою води. У таких випадках можна вдатися до кількох основних методів чищення:

 • Механічний;
 • Народний;
 • Хімічний;
 • Гідродинамічний.

Далі розберемо кожен із них докладніше, щоб ви могли вибрати найбільш актуальний для себе.

Прості та дешеві народні методи

Як чистити каналізацію на кухні, щоб це було дешево та просто? На допомогу приходять старі та перевірені методи:

 1. Сода та оцет. У слив засипають половину чашки соди і стільки ж оцту, закривають пробкою або ганчіркою і чекають кілька годин. Бурхлива хімічна реакція допомагає пробити засмічення у трубі.
 2. Сода та окріп. Одну склянку соди розчиняють у трьох склянках окропу. Цю суміш заливають у злив.
 3. Сода та сіль. Потрібно пів чашки солі та пів чашки соди, розчиненої у воді. Закупорити ганчіркою і почекати 10 годин, поки розчин подіє. Заливають його зазвичай на ніч.

Дані методи не завжди показують високу ефективність, проте вони безпечні для труб і не шкідливі для здоров’я людини. Для кращого результату можна комбінувати їх з механічною чисткою.
blank

Чищення хімічними препаратами

Хімічні препарати для очищення каналізації продаються у кожному магазині, у відділі побутової хімії. Є безліч різновидів, засоби бувають порошкоподібні, гелевої текстури та рідкі. Їх поєднує агресивний хімічний склад, тому перед використанням потрібно вдягати захисні рукавички, окуляри та маску. Для більшої безпеки необхідно провітрити кімнату після використання.

Суть хімічної чистки у розчиненні пробки, тому, якщо пробку неможливо розчинити, цей спосіб не підійде. Також варто сказати, що до чавунних труб не можна застосовувати подібні препарати.

Для чищення потрібно:

 1. Висипати засіб у злив.
 2. Акуратно додати півлітра води.
 3. Залишити на 15 хвилин.
 4. Промити труби великою кількістю води.

Для товстіших засмічень потрібне механічне чищення, яке розберемо далі.

blank

Використання вантуза чи сантехнічного троса

Механічний спосіб чищення каналізації часто виявляється найефективнішим для досягнення мети. Тому, якщо ви шукаєте як прочистити кухонну каналізацію, він безперечно вартий вашої уваги. У кожного в будинку має бути вантуз – простий пристрій, який допоможе очистити засмічення. Якщо його немає, візьміть звичайну пластикову пляшку, зріжте дно і отримайте дешевий аналог вантуза.

Для чищення вантузом потрібно:

 1. Помістити чашу поверх зливного отвору.
 2. Відкрити кран і набрати води в раковину, щоб вистачило покрити чашу (при цьому під вантузом води не повинно бути).
 3. Зробити близько 20-ти поступальних рухів.
 4. Різко прибрати вантуз від зливу та перевірити результат.

Більш складний і водночас професійний пристрій для чищення засмічень – сантехнічний трос. Його варто придбати, оскільки він досить корисний і може допомогти навіть у складних випадках.

blank

Як використовувати сантехнічний трос:

 1. Для зручності можна демонтувати сифон.
 2. Кінець троса з йоржиком акуратно занурюється в трубу, доки не досягне місця засмічення.
 3. Провертаючи трос проти годинникової стрілки, потрібно роздробити або витягнути пробку по частинам.
 4. Повторювати це потрібно доти, доки засмічення не усунеться повністю.
 5. Монтуємо назад сифон.
 6. Промиваємо злив великою кількістю гарячої води.
  blank

Як прочистити кухонну каналізацію

Найгрізніший противник для будь-якого засмічення каналізації – це гідродинамічна чистка. Сучасні спеціалісти використовують різноманітні пристрої, які можуть подавати воду під великим тиском. Потужний струмінь води здатний очистити труби до ідеального стану. Такі машини, як правило, оснащені спеціальними насадками, які обертаються у процесі та посилюють ефект очищення. Компанія Труболюб надає послуги гідродинамічного чищення з найвищою ефективністю за приємними цінами у Києві. Ми швидко впораємося із засміченням будь-якої складності та залишимо після себе чисте приміщення.

28 March 2023

Час на читання:

~ 9 минут

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?