Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити довгу каналізаційну трубу

Як прочистити довгу каналізаційну трубу

Новини

3 July 2023

Час на читання:

~ 9 хвилин

Каналізаційні труби іноді забруднюються та відбувається це, коли домовласник найменше готовий до цього. Одна справа, коли засмічення невелике й знаходиться в доступному для прочистки місці, але що робити, якщо пробка з’явилася посеред довгої труби? У першому випадку можна хоч використовувати домашні методи прочистки, наприклад, вантуз, народні способи або хімічні препарати. А ось у другому – потрібно мати спеціальне обладнання або ж викликати сантехнічні служби.

У цій статті розберемо, як прочистити довгу каналізаційну трубу, які є ефективні методи для вирішення цієї складної та делікатної проблеми. Більшість запропонованих у матеріалі методів стосуються професійного обладнання, тому рекомендуємо ознайомитись з послугами компанії Trubolub, яка надає перераховані види чищення.

Зміст:

 1. Які види засмічень можуть бути в системі каналізації
 2. Основні методи для чищення довгої труби
 3. Використання хімії через ревізійний колодязь
 4. Прочищення сантехнічним тросом
 5. Прочищення електромеханічним методом
 6. Промивання труб гідродинамічною машиною
 7. Які бувають форсунки та для чого вони потрібні
 8. Підсумки

Які види засмічень можуть бути в системі каналізації

Каналізація забруднюється залежно від обставин, дотримання правил експлуатації та терміну служби. Старі чавунні системи набагато частіше забиваються різним сміттям, ніж нові. Зрозуміло, що це супроводжується складнощами зі змиванням рідини, неприємним запахом. У найгірших сценаріях можливе затоплення, розрив чи будь-яке пошкодження труб, а це вже аварійна ситуація, за якої обов’язковий виклик сантехнічної служби.

Засмічення каналізації бувають трьох типів:

 • Експлуатаційні. Такі пробки утворюються не відразу, різні відходи поступово накопичуються на стінках, що призводить до зменшення діаметра труби. Часто у всьому провиною є шар жиру, на який налипають різні дрібні предмети, а потім ця маса твердне або кальцинується, що значно ускладнює її подальше усунення. Сюди відноситься скупчення скрученого волосся або шерсті тварин, оскільки ця пробка теж виникає в процесі експлуатації.
 • Механічні. Цей тип засмічень найнебезпечніший та може спричинити аварійну ситуацію. Трубопровід забивається великими предметами, а наслідки видно відразу. Предмет застряє посеред каналізації, наприклад, в одному з поворотів труби, що заважає нормальному проходженню рідини або взагалі перекриває їй шлях.
 • Техногенні. Пов’язані з неправильним встановленням або можуть виникати через помилки в проєктуванні системи. Техногенні засмічення докучатимуть вам доти, доки не усунете основну причину. Потрібно викликати фахівців та ремонтувати каналізацію, можливо повністю встановлювати заново систему.

Всі вони можуть бути різної складності та забити саме довгу трубу. А що робити у такій ситуації, розберемо далі.

Основні методи для чищення довгої труби

Тут представлені варіанти професійного, а також самостійного чищення, щоб ви могли обрати, що більше підходить, виходячи зі знань про дані методи та свій тип засмічення.

Якщо вас цікавить як прочистити довгу каналізаційну трубу, зверніть увагу на такі методи:

 1. Хімічна чистка покупними препаратами через ревізійний колодязь.
 2. Механічна чистка сантехнічним тросом у домашніх умовах.
 3. Електромеханічне чищення професійним обладнанням.
 4. Гідродинамічна промивка.

Далі розповімо про кожен з них докладно.

blank

Використання хімії через ревізійний колодязь

Ми розглядаємо каналізацію приватного будинку, тому що у квартирі можна усунути самостійно лише локальне засмічення. Найчастіше стічні води видаляються самопливом, труби використовують розтрубні, тобто, зі стандартною довжиною та діаметром. Але йдеться про таку ділянку, де укладено кілька труб і вони з’єднані (одна вставлена в розтруб іншої).

У приватному будинку самостійне чищення здійснюється через ревізійні колодязі. Для цього потрібно відкрутити різьбову заглушку рухами проти годинникової стрілки. Через ревізію чистять як горизонтальні труби, так і вертикальні – стояки.

Для чищення хімічним методом у ревізійне вікно заливають покупний препарат для розчинення засмічень у каналізації, наприклад, «Кріт». Зачекайте кілька годин, а потім пролийте гарячою водою. Для чавунних систем можна використовувати окріп.

Прочищення сантехнічним тросом

Сантехнічний трос може бути різної довжини, тому підбирайте свій індивідуальний розмір труби. Трос завдовжки 10 метрів підходить практично для будь-яких каналізаційних труб. Завдяки механічному чищенню можна усунути більшість засмічень, у тому числі й ті, з якими не впорається хімічне чищення.

Для прочистки тросом через ревізію порядок дій такий:

 1. Інструмент занурюється в ревізійний колодязь у напрямку засмічення обертальними рухами за годинниковою стрілкою.
 2. Потрібно одночасно обертати трос та подавати його вперед, углиб по трубі.
 3. Коли пристрій зіткнеться з «перешкодою», досить просто продовжити обертання, а можна робити короткі ривко-подібні рухи, щоб подрібнити засмічення.
 4. Коли трос вільно пройде забрудненою ділянкою труби, можна витягти його з каналізації.
 5. Якщо потрібно, повторити усі дії.
 6. Після цього заглушка на ревізії закручується назад, відкривається кран з гарячою водою та промивається каналізація потоком води тривалий час (десь хвилин 20-30).

Механічний метод також можна комбінувати із хімічним. Для цього спочатку заливається засіб, що залишається на декілька годин й потім можна чистити тросом трубу.

blank

 

Прочищення електромеханічним методом

Даний спосіб дуже добре прочищає тверді застарілі відкладення, внаслідок вичищення спеціальним сталевим канатом з форсункою на кінці. У процесі залучений редуктор, щоб подати пристрій колектору. Цей крок дозволяє нормально просуватися інструменту водостоком, і не застрягати.

Просування здійснюється через обертання, але щоб апарат обертався, його приєднують до електродвигуна. Форсунка ефективно дробить пробки, що виникають на шляху. За допомогою цього методу можна очистити трубу завдовжки до 100 метрів. Але у нього є і суттєвий мінус – жирові та волокнисті маси в такий спосіб не видалити.

Електромеханічне чищення потрібне для пробивання твердих й дуже старих засмічень, з якими не впораються інші методи. Використовувати цей інструмент можна у будь-який сезон та погоду, що є перевагою.

blank

Промивання труб гідродинамічною машиною

Гідродинамічна промивка – універсальний метод, який застосовується професіоналами тоді, коли не допомагають інші методи або щоб досягти ідеальної чистоти внутрішньої поверхні труб. Це ефективно завдяки потужному потоку води, який подається через шланг і форсунку.

Прочищення відбувається так:

 1. Проводиться діагностика виявлення стану трубопроводу, та щоб зрозуміти, що викликало засмічення.
 2. Виходячи з виду засмічення надягається відповідна насадка та вводиться всередину.
 3. Установка вмикається, підбирається оптимальний режим.
 4. Шланг рухається всередину, струменем очищаючи всі нечистоти внутрішньої сторони трубопроводу.
 5. Після чищення його виймають із колектора, вимикають апарат та перевіряють результат.

Даний метод чищення виконується дуже швидко, повністю безпечний для труб і людини (на відміну від хімічних препаратів), дістає навіть до важкодоступних ділянок, прочищає найскладніші засмічення, незалежно від діаметра та довжини трубопроводу.

Але є й недоліки – таке чищення проводять лише професіонали, за наявності спеціальної гідродинамічної машини та форсунок. Також під час промивання витрачається великий об’єм води. Це один із найдорожчих сучасних видів чищення, але гарантований результат того вартий.

blank

Які бувають форсунки та для чого вони потрібні

Гідродинамічна чистка проводиться за допомогою обладнання, в яке входить компресор із приводом та шлангом, а також регуляторами, фільтрами та набором форсунок (наконечників). Бувають гідродинамічні машини різних габаритів, відповідно вони призначені для різних цілей.

Що стосується форсунок, то це майже основний секрет ефективності прочищення труб даним методом. Для кожного виду засмічення потрібна певна форсунка, яка впорається з ним найбільш якісно:

 • Стандартна. Використовується для звичайного промивання та видалення нескладних засмічень.
 • Кутова. Потрібна для рівномірного прочищення у поворотах трубопроводу.
 • Пробивна. Видаляє тверді утворення та великі предмети з каналізації, наприклад, коріння дерева, лід, каміння, щебінь.
 • Ланцюгова. Використовується для прочищення старих та затверділих пробок.
 • Донна. Пробиває засмічення з мулу чи піску.
 • Роторна. Потрібна для чищення жирових пробок.
 • Роторно-вібраційна. Ефективно усуває нарости із солі.

Форсунки надягають на шланг гідродинамічної машини, вони оснащені механізмами, які розпорошують струмені в різних напрямках. Це дозволяє очистити систему.

Аналогом гідродинамічного чищення є чистка установкою Керхер. Цей варіант теж подає потужний струмінь води, і він доступний для самостійного використання. Але через відсутність форсунок результат не вийде таким якісним. Цей метод скоріше підходить як профілактика тим, хто має такий апарат вдома.

Підсумки

Якщо виникають засмічення у довгій трубі, то для комплексного та ефективного рішення слід довірити цю процедуру професіоналам. Компанія Труболюб оперативно виїде до вас на об’єкт, зробить діагностику та підбере оптимальний варіант усунення пробки. Наші фахівці працюють швидко, якісно і не залишають по собі бруду.

3 July 2023

Час на читання:

~ 9 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?