Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як пробити засмічення в трубі

Як пробити засмічення в трубі

Новини

31 July 2023

Час на читання:

~ 8 хвилин

Засмічення в трубах виникають тоді, коли їх найменше чекаєш. Це неприємна проблема, яку треба усувати вчасно, інакше тоді будуть складніші наслідки. Забита каналізація значно ускладнює життя й нею стає важко користуватися через повільне зливання води та появу запаху. Відсутність профілактики та повна зневага до правил експлуатації призводить до частих проблем із каналізаційною системою.

Щоб не доводити до аварійної ситуації, потрібно знати, як пробити засмічення в трубі підручними засобами або відразу викликати фахівців, які краще знаються на цьому. Однією з перспективних приватних компаній є Trubolub – вона надає послуги чищення каналізаційної та водопровідної системи, й навіть систем опалення, застосовуючи професійне обладнання, свій досвід та знання.

Якщо ж ви вирішили справлятися самостійно, то в цій статті йтиметься про методи чищення труб в домашніх умовах.

Зміст:

 1. Основні типи засмічень та їх причини виникнення
 2. Правила експлуатації та профілактичні заходи для каналізації
 3. Методи прочищення труб у домашніх умовах
 4. Хімічний метод
 5. Чистка содою та оцтом
 6. Механічний метод: чищення вантузом та сантехнічним тросом
 7. Гідродинамічна прочистка для засмічень будь-якої складності

Основні типи засмічень та їх причини виникнення

Труби забиваються з різних причин, але здебільшого через зневажливе ставлення до правил експлуатації та відсутності профілактичних заходів. Залежно від місця, тип засмічення може бути певний – наприклад, на кухні виникають жирові пробки, а у ванній волосяні. І методи чищення до них застосовуються різні.

Розглянемо основні типи засмічень:

 • Експлуатаційний. Це насправді відкладення бруду й відходів на внутрішніх стінках труб, від яких нікуди не подінешся. Вони виникають природно, в процесі експлуатації, навіть у найакуратніших та охайних господарів. Для формування відкладень, які значно зменшать діаметр трубопроводу та його прохідність, необхідно багато часу, тому саме для цього типу застосовуються профілактичні заходи.
 • Механічний. Характеризується потраплянням у трубопровід різних предметів, як великих, так і маленьких, випадково й навмисно. Наприклад, скидання туалетного паперу в унітаз зараховується до механічного засмічення, адже це сторонній предмет – він також застряє у вигинах труб або вихорах. Очищати цей тип забруднень найзручніше ручними пристроями: вантузом та сантехнічним тросом.
 • Техногенний. Виходить у результаті порушення технології пристрою каналізації. Наприклад, це може бути неправильний ухил, неякісні матеріали, помилки у монтажі або невідповідний діаметр труб. У будь-якому випадку проблема викликає постійні засмічення й вирішується тільки повною заміною зливної системи. При цьому, рекомендується дуже уважно вибирати майстрів для проведення робіт, оскільки вони повинні мати необхідний досвід, знання та обладнання.
  blank

Правила експлуатації та профілактичні заходи для каналізації

Неважливо, де ви проживаєте – у приватному будинку чи квартирі, якщо там є каналізація, то вона забиватиметься. Хороша новина в тому, що ви можете контролювати інтенсивність та частоту цих забруднень. Робиться це за допомогою профілактики та елементарного дотримання правил експлуатації.

Отже, щоб каналізація менше забивалася, потрібно дотримуватися наступних правил під час її використання:

 1. Не викидати сторонні предмети у трубопровід. Утилізуйте тверді відходи, будівельні матеріали, засоби особистої гігієни у відро для сміття, адже каналізація призначена тільки для рідких відходів.
 2. Не зливайте жир із фритюрниці або після приготування жирних страв. Це убереже труби від появи жирової пробки.
 3. Мийте посуд з якісним мийним засобом та у гарячій воді. Завдяки виконанню цієї простої рекомендації ви розчинятимете залишки бруду й жиру на посуді до того, як вони потраплять у трубопровід.
 4. Не зливайте волосся та шерсть тварин у каналізацію. Якщо на зливі зібралося волосся або ви бачите клаптики шерсті, то краще зберіть її й утилізуйте у відро для сміття, щоб менше забивати труби.
 5. Тримайте в чистоті всі вузли. Елементарна акуратність допоможе вам менше страждати від засмічень. Якщо вчасно прибирати все, що накопичується на зливному отворі, воно не потраплятиме в каналізацію.
 6. Поставте сіточки на зливні отвори. Така маленька хитрість допоможе збирати навіть дрібні відходи, щоб ті не змивалися в трубу.

Звичайно, ці рекомендації не гарантують 100% захист від засмічення, але допоможуть забезпечити комфортну експлуатацію якнайдовше. Ще варто проводити профілактичні чищення хоча б раз на місяць, щоб змивати з труб те, що встигло накопичитись за цей час. Для профілактики та для чищення засмічень можна використовувати всі методи, які ми розберемо далі.

blank

Методи прочищення труб у домашніх умовах

Якщо вас цікавить, як пробити засмічення в трубі, то зробити це можна за допомогою:

 1. Побутової хімії, яку можна купити в магазині.
 2. Народних засобів, перевірених часом.
 3. Термічного промивання окропом.
 4. Ручного прочищення вантузом.
 5. Ручного прочищення сантехнічним тросом.

У кожного з цих варіантів є свої переваги та недоліки, вибирати свій потрібно виходячи з вашої ситуації, складності засмічення та матеріалу труб.

Хімічний метод

Побутова хімія для очищення труб продається практично в кожному супермаркеті. Препарати випускаються у формі гелю, рідини та гранул, але всі вони зроблені на основі їдкого лугу або кислоти, яка роз’їдає органічні пробки у трубопроводі. До кожного засобу йде інструкція із застосування, яку потрібно уважно прочитати та слідувати їй.

Хімічний спосіб є досить ефективним для прочищення труб, але водночас усі препарати дуже токсичні та їх не можна застосовувати без гумових рукавичок. Для того, щоб швидко пробити пробку, потрібно просто засипати препарат у злив й залишити його на 10-15 хвилин, а після цього промити великою кількістю води.

blank

Чистка содою та оцтом

Дуже простий народний метод, для якого вам знадобиться пів склянки соди, пів склянки оцту та кілька літрів окропу. Він вважається аналогом побутової хімії, але водночас повністю безпечний для людини та навколишнього середовища.

Порядок дій для цього методу такий:

 1. Приготуйте усі інгредієнти.
 2. Додайте в злив соду, а потім оцет.
 3. Дочекайтеся бурхливої хімічної реакції.
 4. Закрийте злив пробкою.
 5. Зачекайте 20-30 хвилин.
 6. Відкрийте злив та залийте туди окріп (для пластикових труб – просто промийте гарячою проточною водою п’ять хвилин).

Даний спосіб чищення має відносно низьку ефективність порівняно з іншими, але він є екологічним та простим у застосуванні. Його можна використовувати як профілактику для регулярного промивання трубопроводу.

blank

Механічний метод: чищення вантузом та сантехнічним тросом

Прочистити сильне засмічення можна більш активними та ефективними методами. Йтиметься про застосування вантуза в домашніх умовах, а також сантехнічного троса. Два цих пристрої допомагають проштовхнути всередину або витягнути забруднення назовні, залежно від технології їх використання.

Вантуз є простим інструментом, який складається з гумової чаші та насадки, як правило, дерев’яної. Діє він внаслідок створення гідравлічного удару з води та повітря. Щоб пробити ним засмічення, потрібно поставити насадку на зливний отвір (для більшого ефекту набрати води, щоб покривала краї чаші) натиснути й зробити 20 вертикальних рухів, а після – промити каналізацію великою кількістю гарячої води.

Сантехнічний трос застосовується дещо інакше та складніше:

 1. Демонтуйте сифон, щоб забезпечити вільне проходження інструменту трубопроводом.
 2. Опустіть кінчик із насадкою троса у каналізацію.
 3. Взявшись за ручку, почніть провертати її за годинниковою стрілкою, щоб трос просувався трубою.
 4. Робіть це акуратно та не поспішайте, щоб нічого не пошкодити.
 5. Наткнувшись на перешкоду, перевірте, чи це засмічення, зробіть кілька ривко-подібних рухів вперед та назад.
 6. Щоб пробити засмічення, почніть прокручувати пристрій проти годинникової стрілки.
 7. Зрідка акуратно витягуйте інструмент назовні, щоб очистити його від бруду, що скупчився на кінчику.
 8. Повторюйте процедуру до повного очищення.
 9. Поставте сифон на місце.
 10. Увімкніть гарячу воду з сильним напором та залиште на п’ять хвилин, щоб струменем вимити залишки забруднень.
 11. Не забудьте очистити трос спеціальним мийним засобом, а потім висушити його й загорнути в папір або тканину, щоб уникнути корозії.

Таким чином, механічний метод допомагає позбавитися більшості побутових засмічень, він підходить як для чавунної труби, так і пластикової. Недоліком процедури вважається її трудомісткість, її неприємно виконувати самостійно, тому що у вас буде контакт із брудом. І, не у всіх виходить зробити все правильно, тому що чищення тросом вимагає не лише певних знань, а й досвіду. Найчастіше цим інструментом користуються сантехніки.

blank

Гідродинамічна прочистка для засмічень будь-якої складності

Якщо не виходить прочистити самостійно труби від засмічення, то варто звернутися до компанії Труболюб, яка зробить гідродинамічне промивання. Цей процес включає цілий комплекс робіт:

 • Огляд системи для виявлення порушень у її стані.
 • Діагностика засмічення, пошук точного місця розташування.
 • Підключення обладнання та його запуск.
 • Очищення каналізації водою, яка подається під великим тиском через форсунку.
 • Перевірка якості роботи, відновлення пропускної спроможності труб.

Гідродинамічне прочищення підходить навіть для систем, які виготовлені із ПВХ. Це безпечний, дієвий метод – він не шкодить довкіллю, трубопроводу та здоров’ю людей. Виконується він виключно професіоналами, оскільки потребує спеціального обладнання та вміння ним користуватися за всіма стандартами.

Звертаючись до нашої компанії, ви отримаєте якісне обслуговування, швидке реагування у разі аварійної ситуації, лояльні ціни та чистоту після проведення робіт.

31 July 2023

Час на читання:

~ 8 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?