Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як пробити сильне засмічення в трубі

Як пробити сильне засмічення в трубі

Новини

10 May 2023

Час на читання:

~5 хвилин

Досить часто трапляються такі проблеми з каналізаційною системою, як засмічення у трубах. Вони можуть бути викликані різними причинами, від накопичення жиру та інших відходів до потрапляння сторонніх предметів. Навіть найохайніші й акуратніші люди стикаються із засміченнями каналізації, адже контролювати чистоту всередині труб складніше, ніж зовні.

Щоб не допускати появи засмічень, потрібно не тільки правильно користуватися системою, але й робити регулярні огляди, а також проводити профілактичні чистки. Для професійної діагностики або прочистки каналізаційної системи можна звернутися до компанії Trubolub.

Але спочатку можна навчитися підтримувати чистоту труб самостійно. Про те, як пробити сильне засмічення в трубі, ми розповімо в цій статті.

Зміст:

 1. Від чого забиваються труби
 2. Як визначити ступінь серйозності засмічення
 3. Профілактичне чищення каналізації
 4. Пробиваємо сильне засмічення за допомогою хімічного методу
 5. Механічний метод чищення
 6. Гідродинамічна чистка та виклик професіоналів

Від чого забиваються труби

Найчастіше труби забиваються в раковині у ванній або в кухонній мийці. Це може бути волосся, дрібне сміття, залишки їжі – все те, що перешкоджає вільному потоку води. Супроводжується це неприємним видовищем – вода йде з затримкою, а із труб доноситься характерний затхлий запах.

Давайте докладніше розберемо головні причини утворення засмічення в каналізаційних трубах:

 • Недотримання правил експлуатації. Скидання сторонніх предметів у каналізацію веде до її засмічення. Будь-які атрибути особистої гігієни, навіть туалетний папір не повинні потрапляти в труби. Це ж стосується будь-яких відходів, у тому числі й харчових – краще викидати їх у відро для сміття.
 • Випадкове потрапляння сторонніх предметів. Можливо й таке, що досить несподівані речі потрапляють у труби, пошкоджуючи та забиваючи їх. Наприклад, дитячі іграшки, ганчірки, прикраси тощо.
 • Експлуатаційні забруднення. Це може бути осідання жиру та різної органіки на трубах, яке згодом твердне й утворює жирову пробку. Ускладнює прохідність труб також скупчення волосся або шерсті тварин. Все це виходить під час постійного використання каналізації на кухні або у ванній.
 • Помилки під час монтажу системи. Порушення при встановленні труб загрожують виникненням ускладнень у подальшій експлуатації. Проблема може бути з неправильним ухилом, підбором діаметра труб або некоректною установкою системи зливу. Це вирішується лише ремонтом труб, який варто довірити професіоналові.
  blank

Як визначити ступінь серйозності засмічення

Зустрівшись з проблемою віч-на-віч можна спробувати самостійно оцінити масштаби події. За деякими ознаками можна визначити місце розташування засмічення, а також зрозуміти ступінь складності. Це необхідно зробити, щоб тверезо оцінити свої можливості, оскільки при сильній засміченості системи доведеться викликати спеціалістів додому.

Звичайно, точну локалізацію пробки ви навряд чи виявите, адже це під силу тільки професійному обладнанню, але знатимете, як далі діяти. Отже, почніть зі спостереження за швидкістю зливання рідини в каналізацію:

 • Йде довго і повільно. Швидше за все це означає, що пробка приблизно за метр від зливного отвору. Прочистити таку можна за допомогою сантехнічного троса, на що доведеться докласти деяких зусиль.
 • Спускається до якогось рівня та зупиняється. Це може бути пробка у проміжку між першим вигином труби та сифоном. Тут підійдуть хімічні препарати для чищення.
 • Взагалі не йде. У цьому випадку варто прочистити сифон від сміття, що накопичилося, і бруду. Перешкодою може бути сміття на зливному отворі, яке також необхідно прочистити вручну.

Визначати ступінь складності засмічення потрібно для того, щоб розуміти де воно локальне і стосується тільки вашої квартири, або знаходиться в загальному стояку будинку. Для цього варто включити воду на кухні та у ванній одночасно, подивитися, чи з однаковою швидкістю зливається вода. Якщо з різною – то проблема локальна, стосується лише труб у вашій квартирі, а якщо з однаковою – доведеться викликати сантехніка, щоб чистити всю систему.


blank

Профілактичне чищення каналізації

Для початку варто запам’ятати кілька важливих правил використання каналізації, які допоможуть скоротити ймовірність появи пробок:

 • Не кидайте побутові відходи, засоби особистої гігієни, залишки їжі та жиру в каналізацію! Потрапляння туди сторонніх предметів є основною причиною виникнення засмічень. Сміття варто викидати у відро для сміття, щоб уникнути проблем з каналізаційною системою.
 • Довіряйте встановлення та ремонт труб професіоналам. Варто також дотримуватися правильного ухилу труби, щоб там не накопичувалися відходи.
 • Не допускайте неприємних випадковостей. Дивіться за дітьми, не залишайте дрібні предмети надто близько до вузлів, щоб вони випадково не впали в злив.
 • Встановіть на зливний отвір сітку для збору сміття та волосся. Це важливий профілактичний захід, який варто вжити. Сітки можна купити в будівельному магазині, коштують вони копійки, тому можна встановити на всі раковини та зливний отвір у ванній. Набагато легше буде очистити сітки від бруду та сміття, ніж діставати потім усе це з труби.
 • Регулярно промивайте труби гарячою водою або окропом, якщо вони не є пластиковими. Гаряча вода чудово розчиняє кулінарний жир, що міг скупчитися на внутрішніх стінках трубопроводу.

Завдяки цим профілактичним заходам можна значно збільшити термін служби каналізації, знизити ризик її забруднення та утворення пробок усередині.

Також можна влаштовувати абсолютно безпечне чищення своїм трубам з метою профілактики. Безпечне воно як для людини, так і для трубопроводу, адже це народний метод, перевірений часом. Для цього потрібно пів пачки соди й пів склянки оцту. Залийте все в злив, закрийте пробкою і зачекайте кілька годин. Потім залишається тільки промити труби потужним струменем води та готово!
blank

Пробиваємо сильне засмічення за допомогою хімічного методу

Якщо ви шукаєте як пробити сильне засмічення в трубі, то найпопулярнішою порадою буде спробувати хімічне чищення. Для цього потрібно придбати препарати в магазині. Вони випускаються у трьох формах:

 • Гелеві;
 • Рідкі;
 • Порошкоподібні.

Прочистити каналізацію хімічним засобом зовсім не складно – досить просто залити його в слив і почекати, скільки вказано в інструкції. Потім промити водою і перевірити, чи вирішилася проблема з ускладненим зливом.

Хімічні покупні препарати небезпечні для шкіри та слизових оболонок людини, тому варто проводити чистку обов’язково в захисних рукавичках. Склад настільки агресивний, що може навіть пошкодити труби, якщо перетримати засіб довше відведеного часу.
blank

Механічний метод чищення

Якщо нічого не допомагає, то засмічення можна спробувати прочистити механічним способом. Мається на увазі використання сантехнічного троса. Сюди ж можна віднести й чистку вантузом, але вона допомагає зруйнувати пробку, що знаходиться ближче до зливу.

Як чистити вантузом:

 1. Прикласти гумову чашу до зливу, щоб краї щільно прилягали й не пропускали повітря.
 2. Зробити кілька поступальних рухів, міцно тримаючи вантуз за ручку.
 3. Відпустити та перевірити виконану роботу, увімкнувши воду з крана.

Як чистити сантехнічним тросом:

 1. Повільно опустіть трос у зливний отвір.
 2. Обережно обертайте, щоб дістати до пробки.
 3. Починайте дробити пробку короткими зворотно-поступальними рухами.
 4. Витягніть трос.
 5. Промийте труби гарячою водою та перевірте результат.
 6. Вимийте також трос від забруднень.
 7. Заховайте його в тканину або папір, щоб уникнути корозії.
  blank

Гідродинамічна чистка та виклик професіоналів

Найскладніші засмічення каналізації можна прочистити за допомогою гідродинамічного методу чищення. Зрозуміло, що процедура проходить за участю професійного обладнання та фахівців, які знають усі норми та правила його використання. Майстри спочатку визначають точну локалізацію пробки та необхідні характеристики труб. Потім до шланга приєднують потрібну форсунку, подають його в трубу і здійснюють промивання під високим тиском.

Як результат, після такого чищення у трубопроводі не залишається жодних відкладень, бруду, жиру, вони будуть ідеально чистими зсередини. Ось чому варто викликати професіоналів для чищення сильного засмічення у трубі. Це дає якісний результат і зберігає труби, а також ваші нерви та час.

За послугою гідродинамічного прочищення в місті Київ сміливо звертайтесь до приватної компанії Труболюб! Ми виконаємо все у найкоротші терміни та максимально якісно!

10 May 2023

Час на читання:

~5 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?