Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як пробити каналізацію в приватному будинку

Як пробити каналізацію в приватному будинку

Новини

17 August 2023

Час на читання:

~ 9 хвилин

Усі люди, які регулярно користуються сантехнічними приладами (унітазом, раковиною, ванною), неодмінно стикаються із засміченнями. Це дуже поширена проблема, адже при використанні ми самі постійно створюємо умови для формування пробки. Усувати їх потрібно якомога раніше, адже чим складніше засмічення, тим радикальніші методи потрібно застосовувати для прочищення. До того ж важливо не довести свою каналізацію до критичного стану, коли допомогти може тільки аварійна служба.

Звичайно можна покластися на спеціалізовану допомогу з самого початку – компанія Trubolub займається професійним чищенням труб. Але якщо ви впевнені у своїх силах, то варто спробувати застосувати для початку прості та перевірені методики чищення.

У цій статті йдеться про те, як пробити каналізацію в приватному будинку. Ми також обговоримо, чому це відбувається, які профілактичні заходи вжити та який метод вибрати, залежно від виду засмічення.

Зміст:

 1. Причини засмічення труб у приватному будинку
 2. Методи для чищення каналізації своїми руками
 3. Сода та оцет проти засмічення
 4. Чистимо трубопровід побутовою хімією
 5. Прочищення труб вантузом
 6. Використання сантехнічного троса в домашніх умовах
 7. Профілактика засмічення та правила експлуатації
 8. Професійне чищення каналізації у приватному будинку

Причини засмічення труб у приватному будинку

Засмічення можуть виникати з різних причин, частота їх появи та складність залежать від зовнішніх обставин, дотримання чи недотримання правил експлуатації, а також наявності профілактики. Чи була це випадковість, навмисна дія чи наслідки чогось – за такими деталями визначають та класифікують пробку.

Перелічимо які можуть бути види забруднень та з чим вони пов’язані:

 • Експлуатаційний. Цей вид означає, що забруднення утворюються під час регулярного використання сантехнічних приладів. У процесі цього в каналізацію потрапляють дрібні предмети, відходи, шматочки їжі, кулінарний жир, волосся – вони прилипають до поверхні труб, мають накопичувальний ефект, тому для утворення пробки потрібен час. Очищати засмічення такого типу бажано хімічним чи біологічним засобом, принцип дії якого у розчиненні органіки.
 • Механічний. Такий виходить, якщо у трубопровід потрапляють предмети та речовини, які в принципі не можна змивати у каналізаційну систему. Сюди відносяться різні тверді відходи, місце яким на звалищі, будівельне сміття, що залишилося від ремонту, предмети особистої гігієни, наповнювач для котячого туалету тощо. Це єдиний вид пробки, якому можна запобігти за бажанням – для цього потрібно просто використовувати каналізацію за призначенням й не кидати в неї сміття. Усувається механічними засобами чищення: вантузом чи сантехнічним тросом.
 • Техногенний. Передбачає знос системи або неправильний монтаж, помилки при проєктуванні. У першому випадку труби домовласників, які давно не змінювалися, заростають іржею, що сильно впливає на якість води, а також знижує пропускну здатність. Будь-які несправності погано впливають на працездатність каналізації, тому при їх виявленні шлях тільки один – робити перестановку. При цьому важливо обирати надійних та досвідчених майстрів, а також якісні матеріали для роботи.

Є й інші види, не настільки очевидні, трапляються вони рідше, але можуть стати причиною погіршення зливу води в сантехнічних приладах. Йдеться про відкладення солей, проростання коренів дерев, промерзання труб при низьких температурах. Це те, що можливо у каналізації приватного будинку і, на відміну від квартири, саме господарям доведеться брати відповідальність за усунення всіх несправностей з каналізаційною системою. Також, крім труб, не варто забувати за регулярне викачування вигрібної ями, своєчасне обслуговування септика.
blank

Методи для чищення каналізації своїми руками

Коли виникає проблема із засміченням у трубах, то багато хто хоче дізнатися, як пробити каналізацію в приватному будинку. Залежно від складності, його різновиду потрібно обирати оптимальний метод. Залишати все як є небажано, адже вам буде важко користуватися сантехнічними приладами повноцінно. Господарям будинку необхідно зробити вибір: прочистити труби самостійно або викликати професіоналів.

Методи чищення каналізації в домашніх умовах можна поділити на три групи:

 1. Народний (використання соди та оцту, а також інших підручних засобів, які можуть спричинити хімічну реакцію).
 2. Хімічний (застосування покупних препаратів з агресивним складом на основі лугу чи кислоти).
 3. Механічний (здійснюється вручну, за допомогою спеціальних інструментів або їх аналогів: вантуз та сантехнічний трос).

Перед будь-яким чищенням варто прочистити від сміття зливний отвір, а також промити трубу гарячою водою. Можливо, ця рекомендація вже значно покращить швидкість зливання води. Якщо ні, переходьте до методів чистки. Далі ми обговоримо кожен із них докладніше.

Сода та оцет проти засмічень

Багато господинь вважають за краще використовувати перевірені домашні засоби, які не мають агресивного впливу на навколишнє середовище. Сім’ї з дітьми та тваринами також обирають безпечніший спосіб очищати труби – й сода з оцтом у цьому допоможуть.

Безперечним плюсом даної процедури є дешевизна та доступність інгредієнтів – якщо навіть не знайдете у себе їх на кухні, то в будь-якому продуктовому вони точно будуть. Цей метод неймовірно простий, не вимагає прямого контакту із засміченням, що також можна віднести до переваг.

Сода та оцет при взаємодії дають хімічну реакцію, адже по суті це поєднання лугу та кислоти. Така суміш добре розчиняє жир, дрібні харчові відходи, дезінфікує поверхню труб та видаляє неприємний запах.

Принцип дії полягає в тому, що потрібно залити по половині склянки кожного інгредієнта в злив, почекати 1-2 години, а потім промити гарячою водою. Це дуже популярний спосіб як серед мешканців квартир, так і приватних будинків.

blank

Чистимо трубопровід побутовою хімією

Хімічний метод чудово допоможе при утворенні волосяних й вовняних пробок, також ефективний при жировому нальоті, органічних забрудненнях. Препарати необхідно купувати у спеціальному відділі у магазині, найбільш популярний варіант, який можна зустріти на полицях – це «Кріт». Усі вони мають дуже агресивний склад, тому перед застосуванням потрібно захистити свої руки, очі та слизові оболонки.

Як чистити труби побутовою хімією:

 1. Прочитати інструкцію. Різні препарати можуть відрізнятися в інструкції, оскільки вони випускаються в різних формах. Також є ті, що більш ефективні в гарячій воді, а є, які працюють тільки в холодній.
 2. Очистити зливний отвір, висушити від води. Це бажано зробити, щоб препарат безперешкодно потрапив одразу до труби.
 3. Залити/засипати хімічний засіб. При другому варіанті потрібно ще акуратно влити склянку води для активації.
 4. Зачекати 10-15 хвилин. Деякі виробники можуть вказувати більший проміжок часу, але пам’ятайте, якщо перетримати хімію у трубі із пластику, це може пошкодити її.
 5. Промити каналізацію проточною водою. Увімкніть кран та залиште на п’ять хвилин, щоб залишки засобу та бруду добре вимилися з труби.

Після використання бажано добре провітрити кімнату. Якщо цей метод не допоміг, то переходьте до механічного чищення або викликайте професіоналів.

Прочищення труб вантузом

Спосіб з використанням вантуза впливає на засмічення гідроударом. Він застосовується в туалеті, ванній, а також і на кухонній мийці – це універсальний інструмент. Прочищати з його допомогою досить просто – розмістіть вантуз на зливі й наберіть воду (рівень води повинен бути вищим за гумову насадку), далі зробіть 20 поступальних рухів, натискаючи на руків’я інструменту.

Якщо вода стрімко почала йти, то все вийшло. Можна поєднувати застосування вантуза та народного способу, щоб було ефективніше.

blank

Використання сантехнічного троса в домашніх умовах

Даний метод використовується для прочищення складних засмічень, у тому числі допомагає очистити труби від великих сторонніх предметів: ганчірки, будівельного сміття, паперу, засобів особистої гігієни. Тросик – це інструмент для чищення каналізації, який роблять із металу, він має спіральну фактуру, а на кінці може бути насадка різних форм.

Застосування сантехнічного троса виглядає приблизно так:

 • Спочатку сифон демонтується, щоб інструмент легко заходив у трубу.
 • Далі тросик поміщається у трубопровід й просувається ним, за допомогою обертання в один бік.
 • При досягненні засмічення, трос треба повільно та акуратно обертати в протилежний бік, поки пробка не зруйнується.
 • Після процедури потрібно промити каналізацію водою, а заразом і перевірити результат.
 • Якщо пробку усунено, можна ставити на місце сифон, а якщо ні – варто повторити чистку.
  blank
   

Профілактика засмічення та правила експлуатації

Для того, щоб ваша каналізація завжди залишалася в робочому стані, потрібно дотримуватись правил експлуатації, а також підтримувати чистоту регулярними профілактичними чистками.

Серед правил, яких варто дотримуватись, є головне – не викидайте у зливну систему відходи, призначені для сміттєзвалища. Заведіть собі звичку, поставте окреме відро для туалетного паперу, привчіться не викидати каву й чайну заварку в унітаз. Ці дрібні, на перший погляд, деталі допоможуть довше зберігати працездатність системи.

Також, з метою профілактики варто взяти на замітку такі поради:

 1. Поставте сіточки на зливний отвір у ванну, на рукомийники, щоб туди збиралося сміття.
 2. Встановіть жировловлювач, щоб у каналізацію не потрапляли частинки жиру.
 3. Промивайте труби окропом хоча б раз на тиждень (цей спосіб не підходить для пластикових систем).
 4. Робіть будь-які чистки хоча б кілька разів на місяць, не чекаючи появи засмічення.
  blank

Професійне чищення каналізації у приватному будинку

Якщо нічого не допомагає, то краще, що можна зробити – звернутися в приватну компанію за допомогою. Фахівці з фірми Труболюб вживають цілий комплекс заходів для якісного прочищення каналізації: огляд, діагностика та визначення засмічення, гідродинамічна чистка, перевірка результату.

Послуга гідродинамічного промивання є найефективнішою, оскільки допоможе позбутися засмічення будь-якої складності. Окрім звільнення труб від пробки, цей метод дозволяє додатково очистити внутрішні стінки трубопроводу.

17 August 2023

Час на читання:

~ 9 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?