Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити труби в домашніх умовах

Як прочистити труби в домашніх умовах

Новини

3 June 2023

Час на читання:

~ 7 хвилин

Прочищення каналізаційних труб – процес, з яким стикаються усі власники приватного будинку чи квартири. Через постійне використання труби мають властивість забруднюватися та забиватися. Коли таке трапляється, то можуть спостерігатися неприємні наслідки у вигляді проблем зі зливом води, появою запаху та не санітарних умов. Якщо засмічення сильне, то це може закінчитися навіть затопленням вашого житла та сусідів знизу.

Звичайно, щоб не доводити до такого, потрібно знати, як прочистити труби в домашніх умовах або звертатися по цю послугу до приватних фірм. Наприклад, компанія Trubolub займається професійним чищенням каналізації у місті Київ.

Перед викликом сантехніка можна спробувати зробити все самостійно, можливо, це дасть ефект. У цій статті ми розглянемо методи чищення труб з допомогою підручних матеріалів. Але врахуйте, що вони можуть не дати результату, якщо каналізація в занедбаному стані.

Зміст:

 1. Види засмічень каналізації та чому вони виникають
 2. Які методи домашньої прочистки бувають
 3. Термічна, термомеханічна та термохімічна чистка
 4. Чистимо каналізацію на кухні від жиру: сода та сіль
 5. Універсальне чищення підручним способом: сода та оцет
 6. Механічна чистка вантузом та його альтернатива
 7. Механічна чистка сантехнічним тросом
 8. Усуваємо засмічення за допомогою побутової хімії
 9. Що робити, якщо нічого не допомогло

Види засмічень каналізації та чому вони з’являються

Від того, як ви дотримуєтеся правил експлуатації каналізаційної системи, залежить її якість роботи та тривалість терміну служби. Також дуже важлива наявність профілактичних заходів, адже вони допомагають скорочувати частоту забивання труб. Є лише кілька типів засмічень, які з’являються з різних причин:

 • Механічні. Характеризуються потраплянням сторонніх предметів у систему усвідомлено чи несвідомо. Скидання відходів, предметів особистої гігієни, харчових залишків може плачевно закінчитись для каналізації. Не варто сподіватися, що все проскочить, адже багато аварійних ситуацій трапляється саме з цієї причини.
 • Експлуатаційні. Це насправді повільне засмічення труб у процесі їх використання. Мильний розчин, жир поступово осідають на стінках, а дрібні відходи налипають на шар, що там утворився. Таким чином, робочий діаметр труби зменшується, що призводить до погіршення роботи системи. Ще може створюватися банальний накип від великого вмісту солей у воді, він вражає як каналізаційну трубу, так і водопровідну.
 • Технологічні. З’являються в результаті неправильного конструювання каналізації, як, наприклад, невідповідний діаметр труб, некоректний кут нахилу або низька якість використаних матеріалів. Через все перераховане в системі можуть спостерігатися несправності, тому тут не допоможе чистка. Потрібно усувати основну причину засмічення, тобто викликати професіоналів, щоб провели ремонт або заміну труб.
  blank

Які методи домашньої прочистки бувають

Двома словами варто сказати про те, як не допускати сильних засмічень та які профілактичні заходи можна застосовувати. Проблему набагато легше попередити, ніж потім усувати. Для цього необхідно використовувати спеціальні сіточки для зливних отворів на раковині, щоб виловлювати все сміття й викидати його у відро для сміття. У ванній кімнаті потрібно чистити сифон та злив від волосся, робиться це в міру забруднення.

Рекомендується не чекати, поки заб’ються труби, а регулярно проводити профілактичні чищення спеціальними засобами, народними методами та окропом. Так ви змиватимете налиплий шар бруду, який виник у процесі експлуатації й зберігати внутрішню чистоту каналізації.

Методи, що використовуються для профілактичного чищення, можна брати на озброєння і при засміченні, але вони не завжди показують високу ефективність. Щоб почистити засмічену зливну систему, потрібні певні знання та інструменти. Ось основні методи для домашнього прочищення труб:

 1. Термічний (використання гарячої води чи окропу).
 2. Народний (включає використання найпростіших підручних засобів).
 3. Механічний (прочищення за допомогою вантуза чи сантехнічного троса).
 4. Хімічний (залучені засоби покупної побутової хімії).

Далі розберімо кожен із них докладно, щоб ви могли визначитися, який більше підходить у вашій ситуації.

blank

Термічна, термомеханічна та термохімічна чистка

Термічна промивка робиться в основному на кухні для розчинення жиру під впливом високої температури. Якщо труби металеві, можна влити літр окропу й почекати пів години. Пластикові труби мають слабкість до високих температур, тому для них слід просто відкрити кран із гарячою водою та залишити на 15 хвилин. Результат можна перевірити, пустивши невеликий струмінь води – якщо вона йде з колишньою швидкістю, то варто змінити підхід.

Більш явний результат можна отримати, якщо використовувати термомеханічну чи термохімічну чистку. Перший варіант включає механічне очищення вантузом (потім промивка), а в другому – потрібно долучити соду.

Чистимо каналізацію на кухні від жиру: сода та сіль

Засмічення в каналізації на кухні виникають в основному від жиру та залишків їжі, що прилипають поверх нього. Для усунення вам знадобляться копійчані інгредієнти, які знайдуться в кожному будинку: сода та сіль.

Порядок дій такий:

 1. Візьміть половину чашки солі та чашку соди, розчиніть обидва інгредієнти у склянці води.
 2. Перемішайте та отримайте розчин.
 3. Влийте отриману субстанцію у зливний отвір.
 4. Зачекайте 10-15 хвилин.
 5. За допомогою вантуза зробіть поступальні рухи, добре притискаючи його до зливу.
 6. Промийте трубу гарячою водою з-під крана.

Універсальне чищення підручним способом: сода та оцет

Найпопулярніший народний спосіб – використання 9% оцту та соди. Поєднання цих двох компонентів створює бурхливу хімічну реакцію, яка роз’їдає засмічення.

У злив потрібно залити пів склянки соди й стільки ж оцту. Коли реакція почнеться, варто закрити отвір пробкою або ганчіркою. Зачекайте 10 хвилин, а потім пустіть гарячу воду з крана.

blank

Механічна чистка вантузом та його альтернатива

Прочистити трубу вантузом досить просто – це може зробити навіть повний новачок. Сам пристрій оснащений гумовою насадкою та дерев’яною ручкою. Для початку потрібно закрити ганчіркою отвори, які захищають від переливу. Ця дія забезпечить успішно виконаний гідравлічний удар, який пробиває засмічення.

Для того, щоб правильно скористатися вантузом, необхідно щільно притиснути гумову насадку до зливного отвору та здійснити 10-15 поступальних рухів. Потім промити труби великою кількістю гарячої води з-під крана. За потреби повторіть процедуру.

Якщо ви шукаєте, як прочистити труби в домашніх умовах, то вантуз – ідеальний інструмент для цього. Але якщо у вас його немає, то можна замінити на дешевший аналог – пластикову пляшку зі зрізаним дном, склянку або навіть звичайну ганчірку.

Механічна чистка сантехнічним тросом

Сантехнічний трос підходить для чищення глибших засмічень, які не пробиваються вантузом чи іншими методами. Цей інструмент використовувати важче, але він зазвичай показує високу ефективність, якщо все зробити правильно.

Отже, для механічного чищення тросом потрібно:

 1. Помістити трос у трубу, за допомогою прокручувальних рухів.
 2. Дістати до місця засмічення.
 3. Короткими різкими ривками проштовхнути або роздробити засмічення.
 4. Витягнути трос, промити його.
 5. Промити гарячою водою труби від залишків бруду.
  blank

Усуваємо засмічення за допомогою побутової хімії

Побутова хімія для чистки каналізаційних труб знайдеться у кожному супермаркеті. Випускається у рідкій, гелеподібній та порошкоподібній формі, але саме рідкі засоби є найбільш ефективними у цій справі. Завдяки їм можна швидко почистити систему від жиру й органічних відкладень.

Принцип дії хімічних препаратів у цьому, що вони розчиняють пробку. Але також є суттєвий мінус – вся хімія на основі кислот чи лугу й може агресивно впливати на шкіру та слизові оболонки людини. Тому, перш ніж використовувати препарат, потрібно надягнути захисні окуляри та рукавички, а також забезпечити гарне провітрювання у кімнаті.

Для використання потрібно прочитати інструкцію до того засобу, який ви оберете. Там буде написано залити його у зливний отвір й витримати певний час (десь 10 хвилин), а потім промити труби великою кількістю води.

blank

Що робити, якщо нічого не допомогло

Якщо ви все перепробували, але зберігається низька результативність, варто звернутися до сантехніка. Професіонали точно знають свою справу та за допомогою спеціального обладнання виконають діагностику, а потім чистку.

Компанія Труболюб має приємні ціни на гідродинамічне промивання труб, що дає гарантований результат швидко та якісно. Ми виконуємо замовлення на прочищення каналізації у приватному будинку та квартирі, усуваємо засмічення будь-якої складності, без шкоди для труб. Працюємо максимально чисто та акуратно, тому звертайтеся.

3 June 2023

Час на читання:

~ 7 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?