Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як очистити труби

Як очистити труби

Новини

8 April 2023

Час на читання:

~ 6 хвилин

Прочищення трубопроводу від іржі та накипу – важливе завдання для нормального функціонування. Якщо водопровідні або опалювальні труби старі, виготовлені з металу, то вони більш схильні до утворення іржі, яка зменшує їх діаметр усередині. Також це негативно впливає на воду і пропускну здатність, що веде до утворення забруднення та зниження ефективності каналізаційної системи.

Щоб уникнути безлічі проблем із засміченнями у ванній, унітазі та раковині, можна прочистити систему самостійно або звернутися до професіоналів за допомогою. Існує кілька методів, як очистити труби, але їх вибір залежить від багатьох факторів: тип та вік труб, бюджет, ступінь серйозності засмічення. Найкращий варіант – викликати фахівців із компанії Trubolub, щоб вони провели діагностику та якісно почистили трубопровід професійним обладнанням.

Зміст:

 1. Як зрозуміти, що час чистити труби
 2. Як очистити трубу із зовнішнього боку від іржі
 3. Як очистити трубу від іржі та накипу всередині

3.1. Хімічна чистка

3.2. Чищення за допомогою абразивів

3.3. Чищення за допомогою піскоструминної методики

3.4. Чищення гідравлічним ударом

 1. Підсумки

Як зрозуміти, що час чистити труби

На внутрішній поверхні металевого трубопроводу найчастіше з’являються корозійні утворення та накип. Вони не тільки зменшують пропускну здатність, але й можуть зашкодити його цілісності. До того ж іржа дає неприємний запах і псує якість води. Запущені випадки ведуть до того, що у воді з’являється пухкий коричневий осад і вона вже не стане в нагоді для прання або приготування їжі.

Проблема з корозією та накипом зустрічається не тільки у водопровідній системі, а й у системі опалення. Тому, якщо значно знизилася ефективність обігріву приміщення, а витрати на опалення навпаки збільшилися, то це явний знак, що настав час чистити труби.

Зрозуміти занедбаність проблеми можна зорово оглянувши систему щодо корозійних утворень. Зовнішня поверхня може страждати від іржі, що видно неозброєним оком.
blank

Як очистити трубу із зовнішнього боку від іржі

Якщо ділянки сильно проіржавіли, їх немає сенсу вичищати – краще замінити елементи системи частково чи повністю. Якщо скупчення іржі незначні, можна спробувати позбутися їх, вживши таких заходів:

 1. Використовуйте наждачний папір. Шматком листа потрібно обернути уражену ділянку і потерти з боку на бік. Цей процес вимагає певних зусиль, також необхідно одягати захисні рукавички./li>
 2. Використовуйте щітку з металевим ворсом. Просто потріть щіткою ділянку, яку хочете очистити.
 3. Купіть хімічні засоби. Якщо є можливість, можна придбати будь-який перетворювач корозії або модифікатор іржі. Вони діють м’якше, перетворюючи іржу на безпечніші хімічні сполуки.

На зовнішньому шарі труб можуть накопичуватися залишки жиру, сажі, фарби. Ці способи допоможуть ефективно очистити залізну або чавунну трубу ззовні.

Як тільки ви закінчите зовнішнє чищення системи від корозії, її необхідно обробити спеціальною сумішшю грунтовки, яка повинна містити антикорозійні компоненти. Це робиться для збереження результату після механічної очистки (наждачки або щітки).

Як очистити трубу від іржі та накипу всередині

Щоб система нормально функціонувала, набагато важливіше очистити каналізаційну трубу усередині. Рекомендується регулярно чистити або промивати трубопровід, щоб знизити ймовірність виникнення забруднення.

Якщо ви шукаєте як очистити труби всередині у приватному будинку чи квартирі, то існує лише кілька методик:

 1. Чистка хімічними препаратами.
 2. Чистка абразивами.
 3. Піскоструминна методика чищення.
 4. Гідравлічний удар.

Далі розберемо кожен із них докладніше.
blank

Хімічна чистка

Для внутрішнього чищення можна знайти у магазинах спеціальні препарати. Хімічні засоби ефективні як для зовнішньої, так і внутрішньої сторони. Це один із найпростіших способів очистити труби самостійно.

Вам тільки знадобиться:

 1. Залити засіб у трубу, попередньо вимкнувши воду. Слід дотримуватись інструкції, вказаної на упаковці вибраного хімічного засобу.
 2. Після того, як препарат потрапить у трубопровід, потрібно почекати деякий час, щоб він встиг подіяти. Зазвичай може знадобитися пів години або години, це залежить від конкретно обраного засобу та швидкості його дії.
 3. Потім потрібно відкрити кран і промити гарячою водою від залишків засобу та іржавих відкладень, які він розчинив.

Через агресивність хімічних препаратів рекомендується використовувати захисні рукавички та окуляри, щоб уберегти слизові та шкіру.

Чистка за допомогою абразивів

Це ефективний спосіб очищення, але має свої мінуси. Абразив – це спеціальний матеріал, який використовується для шліфування або обробки різних жорстких поверхонь. Суть методу в тому, що в трубу пропускається водний розчин з абразивами, який рухається її стінками, очищаючи від складних забруднень. Головна перевага у високій ефективності, а також у тому, що не потрібно проводити демонтаж.

Серед мінусів:

 1. Для якісного виконання краще довіритися фахівцям або хоча б проконсультуватися щодо підбору абразиву.
 2. Абразиви повинні підходити за розміром для ваших труб та для вашого випадку.
 3. На чистку піде багато абразивного матеріалу.
 4. Потрібна спеціальна компресорна установка для чищення даним методом.

  Чистка за допомогою піскоструминної методики.

Піскоструминна методика досить складна у виконанні і вимагає обов’язкового демонтажу трубопроводу. Це чищення має проводитися тільки професіоналами, з використанням спеціального агрегату – піскоструминки.

Суть процедури в тому, щоб через трубу пропустити стиснене повітря впереміш з абразивним матеріалом. Найчастіше абразивом виступає пісок – звідси і походить назва обладнання.

Звичайно, в різних будівельних магазинах є портативні варіанти піскоструму, але дуже важливо мати саме навичку роботи з ним. Неправильне або невміле використання агрегату може призвести до пошкодження системи.

Чистка гідравлічним ударом

Ця процедура відбувається за участю професійних сантехніків, адже вона вимагає дотримання всіх норм та правил безпеки. Для гідравлічного удару слід використовувати відповідне обладнання.

Як відбувається чищення гідравлічним ударом:

 1. Устаткування підключається до системи.
 2. Запускають викид стисненого повітря всередину трубопроводу.
 3. Високий тиск потужного повітряного потоку очищає труби від будь-яких видів забруднень.
  blank

Підсумки

Завдяки вищеописаним процедурам можна не тільки очистити труби каналізаційної або опалювальної системи, але й вжити заходів для профілактики різних забруднень. Перед тим, як зробити вибір між способами очищення труб, потрібно визначитися зі ступенем серйозності засмічення.

Якщо трубопровід сильно вражений іржею, слід звернутися до наших фахівців із компанії Труболюб. Ми якісно та швидко виконуємо роботи з прочищення систем каналізації або опалення у багатоквартирних та приватних будинках. Також надаємо інші послуги, з якими ви можете ознайомитись у нас на сайті.

8 April 2023

Час на читання:

~ 6 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?