Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як очистити зливну яму без викачування

Як очистити зливну яму без викачування

Новини

3 November 2021

Час на читання:

~ 11 минут

Вигрібний відсік є у приватних будинках та заміських володіннях, тому що тут немає підключення до централізованої каналізації. Але резервуар з часом переповнюється і його необхідно вичищати, тому що якщо цього не робити, то порушуються всі норми гігієни.

Як можна зрозуміти, що ємність потребує очищення

Щоб виконувати свої функції, потрібно регулярного догляду, оскільки може вийти з ладу. Це призведе до того, що рідина буде витікати. Якщо ви спостерігаєте, що вода почала повільно зливатись або зовсім стоїть на одному місці, коли їх туалету йде різкий запах, на стінках бака видно наліт, то це ознака того, що він потребує чищення. Для цього є різні методи.

Біологічне прочищення відсіку

Очищення відбувається через те, що кладуть препарати з мікроорганізмами, які роз’їдають органічні сполуки. Відходи життєдіяльності перетворюються на нешкідливу рідину, якою можна поливати рослини. При цьому фекальні маси зменшуються у своєму обсязі вдвічі та не виробляють характерного запаху.
Незважаючи на багато позитивних сторін, є і негативні прояви. Недоліки біологічного прийому:

  • не сумісний хімікатами – якщо стоки містять СПАВИ, то від такого методу доведеться відмовитися;
  • мікроби не переробляють неорганіку, тобто будівельне сміття, пластик та ін;
  • діє лише за певного температурного режиму – у теплий період, коли температура піднялася вище +4°С.

Біопрепарати випускають у порошковій формі та вигляді концентрованих розчинів. Одним із відомих є «Вдалий». У ньому знаходяться фітобактерії, які звільняють ензими. Застосовувати його необхідно так: 30 г порошку розвести у трьох літрах води, потім вилити. Така кількість здатна впоратися із 0,5м3 скидами. При цьому немає потреби користуватися ЗІЗ.

Не менш ефективний і “Доктор Робік”, який добре впливає на 1,5 м3. Маса препарату – 75 грам. Він розкладає органіку, фекалії, жирові сполуки, туалетний папір. Це повністю екологічно чистий продукт безпечний для живих істот. Дає пролонгований ефект, тобто має накопичувальний сприятливий результат. Після цього немає необхідності вдаватися до допомоги спеціальної техніки: асенізаторського механізму, илососа, насоса для відкачування.

“Біосептик А” і “Біосептик В” – рідина, одного літра якої вистачить, щоб почистити 2м3. Вона дає результат навіть у запущеному варіанті, і може працювати, коли є залишки миючих засобів.

Хімічні препарати проти нечистот

Хімікати часто використовуються для очищення зливної ями. Існують різновиди:

  • формальдегіди – проте, останнім часом немає у вільному продажу, оскільки токсичні і мають канцерогенну властивість;
  • нітратні окислювачі – можуть розщеплювати органічні сполуки;
  • амонійні сполуки – здатні діяти, як і попередні, але вони погано працюють, коли у стічній воді міститься побутова хімія, а також їх вплив на навколишнє середовище маловивчено;
  • хлорне вапно – рідко використовується, оскільки має характерний запах і не впливає на організм людини.

Найоптимальнішим у використанні з усіх перерахованих вище – нітратний окисник. Так як він схожий на добрива. При додаванні у вигрібний відсік він активно взаємодіє зі вмістом, усуває запах, зменшує масу вмісту, розріджує мул, що скупчився на дні. Хімічні речовини використовують у холодний сезон, коли немає можливості додавати до рідини препарати з бактеріями.

При застосуванні врахувати правила безпеки:

  • дотримуватись приписів, зазначених в інструкції;
  • використовувати засоби захисту для органів дихання та шкіри;
  • під час проведення робіт не допускати присутність маленьких дітей та тварин.

Чому потрібно проводити очищення

Зливний резервуар найпростіший накопичувач скидів, що утворилися від життєдіяльності людини. Він відрізняється від септика тим, що в ньому немає ніякої фільтрації та очищення стоків. Тому весь її вміст знаходиться в ньому і є гримучою сумішшю з залишків їжі, сміття, миючих засобів, жирів, фекалій. Це потенційна загроза для довкілля та здоров’я людського організму. Якщо допустити переповнення, тому масу почне вбирати грунт.

Рекомендують потурбуватись про процедуру очищення, коли яма буде заповнена не повністю, а на дві третини свого розміру. Найпростішим способом позбавлення від відкладень, що накопичилися – це чистка за допомогою рук. Для цього потрібно мати відро та лопату. Але такий прийом дуже трудомісткий і його робити за часом дуже довго, до того ж не дуже приємно його відтворювати. Тому краще використовувати хімічний та біологічний варіант.

3 November 2021

Час на читання:

~ 11 минут

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?