Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як очистити каналізаційну трубу

Як очистити каналізаційну трубу

Новини

11 October 2023

Час на читання:

~ 9 хвилин

Каналізаційні труби мають властивість забиватися, причому відбувається це у різних сантехнічних приладах. Найчастіше пробки утворюються у старих системах, які давно не змінювалися, але навіть нова каналізація потребує періодичного чищення. Річ у тім, що вона використовується на постійній основі, тому логічно, що туди щось потрапляє та відкладається на внутрішніх стінках труб.

Про те, що з вашою каналізаційною системою щось не так, свідчить повільний злив або застій води, поява різкого, неприємного запаху, а також підвищення рівня рідини в унітазі, ванній або раковині. Це симптоми засмічення, яке можна спробувати пробити самостійно або довірити це завдання професіоналам. Компанія Trubolub надає комплексні послуги прочищення, що дає справді якісний результат.

У цій статті обговоримо, як очистити каналізаційну трубу за допомогою дієвих та простих методів у домашніх умовах.

Зміст:

 1. Причини появи засмічення в каналізації
 2. Як доглядати труби, щоб вони менше забруднювались
 3. Огляд методів для самостійного чищення труб
 4. Хімія для чищення каналізаційної системи
 5. Використання підручних засобів для видалення неглибоких засмічень
 6. Чищення труб вантузом
 7. Як правильно прочищати засмічення сантехнічним тросом
 8. Підсумки

Причини появи засмічення в каналізації

У трубах іноді можуть виникати засмічення, а вони перешкоджають нормальному функціонуванню системи. Це часте явище не тільки для приватних будинків, а й для квартир. Причини пробок можуть бути банальними та очевидними, але так буває не завжди. Точно дізнатися, що знаходиться всередині каналізаційної труби й що заважає проходженню рідини можна за допомогою професійної відеодіагностики.

Розберемо, що найчастіше може забити каналізацію:

 • Предмети особистої гігієни. Як не дивно, навіть туалетний папір може спровокувати утворення пробки, тому що він прилипає до стінок труб, твердне та з часом зменшує прохідність. Вологі серветки, ватні диски, ватні палички, гігієнічні прокладки – це катастрофа для каналізації, адже вони виготовлені з матеріалів, що не розкладаються. Ось чому важливо заводити спеціальну місткість для таких відходів та в жодному разі не зливати їх в унітаз.
 • Будь-які сторонні предмети. Наприклад, такі, що могли опинитися у трубах випадково. Сантехніки не раз витягували прикраси, дитячі іграшки, електронні гаджети та інше. Це миттєво забиває каналізацію й може призвести до аварії.
 • Будівельне сміття. Нерідко під час ремонту каналізаційні труби зазнають жорсткого порушення правил експлуатації. В унітаз або раковину зливають залишки будівельних матеріалів, а вони дуже швидко відкладаються на внутрішніх стінках та тверднуть там.
 • Туалетний наповнювач для тварин. Його також не можна викидати до зливної системи з тієї ж причини. Більшість наповнювачів виготовлені на основі матеріалів, що бетонуються або розбухають при взаємодії з рідиною.
 • Харчові відходи та жир. Цей вид відходів утворює складну для прочищення пробку з жиру. Він також налипає на труби, перемішується зі шматочками їжі та іншим дрібним сміттям, згодом зменшуючи їхню пропускну здатність.
 • Волосся та шерсть тварин. Вони потрапляють усередину системи під час її звичайного використання та цей тип засмічення відноситься до експлуатаційних. Волосся небезпечне тим, що намотується на сифон, переплутується між собою, утворюючи клубки, і застряє там.
 • Несправності системи, помилки під час монтажу. Якщо при встановленні були скоєні похибки, то каналізаційна система постійно страждатиме від забруднень. Усунути проблему можна тільки руками професіоналів, які полагодять несправності або встановлять все заново.

Є й інші причини, як, наприклад, утворення вапняного нальоту в трубах, проростання коріння дерев і т.д. Ми обговорили те, що найчастіше стає причиною застою води у сантехнічному приладі.

blank

Як доглядати труби, щоб вони менше забруднювались

Як ви зрозуміли із попереднього списку, забити каналізацію досить легко. Але достатньо знати та дотримуватись правил експлуатації, щоб уникнути більшості з них. Для тих засмічень, які забруднюють труби поступово, у процесі їх використання застосовуються профілактичні заходи.

З правил потрібно засвоїти головне – не викидайте в каналізацію те, що призначене відру для сміття. Намагайтеся зливати тільки рідкі відходи, а жир після приготування страв збирати в спеціальні місткості й потім утилізувати в спеціальних організаціях.

Профілактика включає комплекс заходів для запобігання каналізаційним засміченням. Наприклад, установку жировловлювача, сіточок на зливні отвори раковин та ванної. Також сюди можна зарахувати всі методи чищення, які розберемо далі. Особливо рекомендуємо використовувати народні методи для цих цілей, оскільки вони безпечні для людини та трубопроводу.

Чистити систему потрібно регулярно, раз на тиждень або хоча б кілька разів на місяць. Це допоможе ефективно зняти шар, який встиг відкластися на трубах, а також довше зберігати їх чистоту та функціональність.

Огляд методів для самостійного чищення труб

Перед тим, як звати сантехніка, варто спробувати розібратися самостійно. Тому ми обговоримо як очистити каналізаційну трубу за допомогою простих методів.

Для кожного типу забруднень існує своя ефективна методика й це потрібно обов’язково враховувати. Наприклад, хімічним чи народним способом не пробивається сторонній предмет, що застряг у системі, оскільки він не зможе його розчинити.

Давайте коротко пройдемося по тому, які методи для чищення широко використовуються:

 1. Хімічний, тобто застосування покупних препаратів для прочищення каналізації.
 2. Підручні засоби, або народний спосіб – сода, оцет та окріп.
 3. Механічні інструменти для чищення засмічення – вантуз та сантехнічний трос.

Кожен із цих методів має свої переваги та недоліки, але краще взяти на замітку усі, щоб комбінувати їх, а також тестувати результативність у своєму випадку.

Хімія для чищення каналізаційної системи

У будь-якому магазині побутової хімії можна легко знайти засіб для чищення труб. Продається він у трьох формах: гелю, порошку або рідини, і через це може мати невеликі відмінності у застосуванні. Працювати з покупним препаратом потрібно тільки в гумових рукавичках, оскільки при потраплянні на шкіру він може викликати хімічний опік.

Засіб досить просто додати в сухий злив (якщо це порошок, то додати ще склянку води), почекати в середньому 10-15 хвилин й потім змити великим об’ємом проточної води з крана. Таким чином, гарно прочищаються жирові пробки на кухні, при цьому отримують додатково ефект дезінфекції. Також цим способом можна позбутися клубків волосся та шерсті, що створюють проблематичні засмічення.

До кожного засобу додається інструкція, уважно дотримуйтесь її. Після використання варто добре провітрити кімнату.

blank

Використання підручних засобів для видалення неглибоких засмічень

Є багато варіантів використання підручних засобів, але ми розберемо один, найпопулярніший і ефективніший – суміш соди, оцту та окропу. Спосіб повністю екологічний, безпечний, а копійчані інгредієнти, швидше за все, є у вас вдома. Знадобиться пів пачки харчової соди й пів склянки 9% оцту.

Як чистити труби содою та оцтом:

 • Додайте до зливу спочатку соду, потім оцет, згодом має початися бурхлива хімічна реакція.
 • Злив рекомендується заткнути ганчіркою або пробкою.
 • Зачекайте 20-30 хвилин, закип’ятіть паралельно чайник води.
 • Відкрийте злив та влийте туди окріп із чайника.

Зверніть увагу, що окропом можна чистити чавунну трубу, а пластикові від такого деформуються. Для ПВХ-систем промивання на завершальному етапі чищення робиться просто гарячою водою з-під крана протягом 5 хвилин.

Метод дуже простий і не вимагає взаємодії із засміченням, але він не завжди ефективний. Найбільше він підходить для розчинення неглибоких засмічень, органічного сміття та жиру. Можна його комбінувати з іншими методами, щоб покращити результат.

blank

Чищення труб вантузом

Вантуз просто повинен бути у кожного в будинку, адже це простий інструмент, за допомогою якого можна швидко пробити засмічення. Коли робляться рухи ручкою, всередині під гумовою чашею нагнітається повітря, тому виходить невеликий гідравлічний удар, який виштовхує чи дробить сміття.

Чаша ставиться на зливний отвір, для більшої ефективності дій набирається вода трохи вище за краї чаші. Потім поступальними рухами нагнітаємо повітря й відпускаємо, щоб перевірити, як вода йде. Повторювати процедуру потрібно до повного знищення пробки, щоб вода безперешкодно йшла. Якщо не допомагає, починаємо переходити до наступного методу.

blank

Як правильно прочищати засмічення сантехнічним тросом

Коли потрібно витягнути сторонній предмет із труби або роздробити засмічення, яке знаходиться у важкодоступному місці – трос чудово впорається із завданням!

Як користуватися тросом покроково:

 1. Для початку потрібно звільнити інструменту шлях до трубопроводу – для цього демонтуйте сифон, якщо проводиться чищення раковини.
 2. Введіть сантехнічний трос, повертаючи за ручку убік за годинниковою стрілкою. Робити це потрібно обережно.
 3. Рухайтеся інструментом, доки він не знайде можливе місце пробки.
 4. Щоб перевірити його, зробіть кілька ривкоподібних поштовхів уперед, якщо трос не рухається далі, то він уперся в засмічення.
 5. Залежно від типу наконечника та походження перешкоди в трубі, можна спробувати підчепити та витягнути предмет, розколоти та витягнути по шматочках, або ж проштовхнути далі.
 6. Після закінчення процедури сифон монтуємо на місце.
 7. Трубопровід промивається великою кількістю проточної води.
 8. Також можна зробити додаткове чищення содою та оцтом для усунення неприємного запаху.
  blank

Підсумки

Каналізаційні труби прочищаються від нескладного засмічення хімічним, народним та механічним методом, але буває так, що вони не допомагають. У цьому випадку варто звертатися за професійною допомогою до компанії Труболюб. Наші фахівці використовують гідродинамічний спосіб для якісного прочищення трубопроводу будь-якого ступеня забруднення. Він гарантовано приносить гарний результат, відновлює нормальну роботу системи та якісно очищує поверхню труб зсередини. 

11 October 2023

Час на читання:

~ 9 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?