Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Чим прочистити каналізацію

Чим прочистити каналізацію

Новини

28 September 2023

Час на читання:

~ 10 хвилин

Каналізаційна система іноді може виходити з ладу через застряглий всередині предмет, скупчення бруду або інших відходів. Порушення нормального стоку води закінчуються тим, що стає нестерпно користуватися сантехнічними приладами, через що якість життя та настрій може погіршитися. Коли засмічення виникає на кухні або у ванній, то хочеться швидше його позбутися, оскільки в цих кімнатах ми проводимо добру частину часу.

Існують спеціальні служби, яким можна довірити чищення трубопроводу – компанія Trubolub, наприклад. Але ви повинні вміти очищати дрібні засмічення, знати про правила експлуатації та профілактики у будь-якому випадку.

У цій статті поговоримо про те, чим прочистити каналізацію в домашніх умовах, розглянемо різні методики чищення в різних ситуаціях.

Зміст:

 1. Як з’являються засмічення
 2. Профілактика та правила використання каналізаційної системи
 3. Методики чищення труб у домашніх умовах
 4. Окріп, сода, оцет – народні засоби
 5. Чищення хімічним препаратом
 6. Механічні способи впливу на засмічення
 7. Як користуватися вантузом
 8. Як користуватися сантехнічним тросом
 9. Що робити, якщо нічого не допомагає

Як з’являються засмічення

Ідентифікувати засмічення нескладно: вода не йде взагалі або рухається повільно, зі зливу неприємно пахне, а в туалеті рідина підіймається при спробі змити з бачка. Появі цієї проблеми в будинку зазвичай передує порушення правил експлуатації системи або відсутність регулярної профілактики.

Труби забиваються з кількох основних причин:

 1. Поступове накопичення дрібних відходів у процесі природної експлуатації. Таким чином накопичується жир у кухонній мийці, змішуючись із дрібними залишками їжі тощо. Ще один яскравий приклад – це волосяні/шерстяні пробки, вони поступово скручуються та переплітаються в сифоні, що може перешкоджати нормальному проходженню води.
 2. Потрапляння сторонніх предметів у трубу. Це те, що забиває систему не поступово, а відразу, оскільки предмет, що потрапив, перекриває шлях потоку води. Сюди можна віднести різні відходи, залишки їжі, дитячі іграшки, котячий наповнювач, будівельне сміття, серветки, ганчірки, й навіть туалетний папір. Для всього цього існує відро для сміття.
 3. Неправильний монтаж каналізації або якісь помилки у проєктуванні. Низька якість матеріалів, невідповідність діаметра чи нахилу труби провокуватимуть постійні засмічення. Якщо справді річ у цьому, то усунути проблему самостійно не вдасться. Потрібно викликати досвідчених майстрів та лагодити систему, швидше за все її доведеться повністю замінювати.
  blank

Профілактика та правила використання каналізаційної системи

Каналізаційні засмічення трапляються повсюди, вони можуть застати зненацька як на дачі, так і у квартирі. Але хороша новина полягає в тому, що можна запобігти їх появі, дотримуючись простих правил експлуатації та застосовуючи профілактику.

Основа правильного використання каналізації – це змивання виключно рідких відходів. Спеціально кидати в трубопровід різні предмети, сміття, залишки їжі не можна, інакше вони з часом або відразу його заб’ють. Окремо варто обговорити утилізацію жиру після приготування жирної їжі – робити цього також не рекомендується.

Отже, будь-які відходи потрібно вчитися утилізувати правильно: будь-яке сміття, залишки їжі – у відро для сміття, а жир – зливайте в ємність, а потім здавайте на перероблення. Це вже зробить каналізацію набагато чистішою.

Як профілактику варто використовувати регулярні чистки з методик, які обговоримо далі. Не варто чекати, поки система забрудниться, і стік води порушиться – робіть це одночасно зі звичайним прибиранням. Щоб знизити можливість експлуатаційних забруднень, необхідно поставити сіточки на всі зливні отвори, куди буде збиратися сміття.

Методики чищення труб у домашніх умовах

Розберімо, чим прочистити каналізацію у приватному будинку чи квартирі. Є багато різних лайфхаків в Інтернеті, але не всі вони дієві. Тому ми беремо до уваги ті способи, які неодноразово перевірені та допомагають добре впоратися в домашніх умовах.

Популярні методи для прочищення засмічення:

 • Народний. Використання окропу та таких простих інгредієнтів, як сода та оцет.
 • Хімічний. Розчинення органічних забруднень у трубопроводі покупними препаратами.
 • Механічний. Пряма взаємодія із засміченням через спеціальні інструменти для чищення: сантехнічний трос або вантуз.

Всі ці способи підходять для будь-якої сантехніки, тобто ви можете пробувати ними прочищати як унітаз, так і кухонну раковину. Далі обговоримо кожен із них детальніше.

Окріп, сода, оцет – народні засоби

Цей спосіб підходить тим, хто не має можливості бігти в магазин та хоче спробувати позбутися засмічення підручними засобами. Харчову соду, 9% оцет та кілька літрів окропу дуже просто знайти на будь-якій кухні. Використання таких інгредієнтів не шкодить матеріалу труб, а також здоров’ю людини, тому що вони є екологічними. Ця суміш викликає бурхливу хімічну реакцію, яка роз’їдає з поверхні труб органіку, розчиняє жир.

Для того, щоб використовувати метод, потрібно залити в злив по половині склянки соди та оцту, закрити пробкою, почекати 20 хвилин й потім влити кілька літрів окропу. Будьте уважні, адже окріп можна застосовувати у тому випадку, якщо хочете прочистити чавунну трубу. На пластикові системи цей варіант діє згубно – можуть виникнути деформації та тріщини. Замінити його можна просто гарячою водою: відкрити кран та нехай вода стікає хвилин п’ять.

Найчастіше цей метод допомагає, якщо труба забилася несильно. Застарілі та складні відкладення він навряд чи розчинить. Перед прочищенням також рекомендується очистити зливний отвір від сміття, що скупчилося, вручну.

blank

Чищення хімічним препаратом

Хімія для чищення труб зараз вважається дуже популярною, її можна купити у будь-якому супермаркеті. Річ у тім, що вона дає швидкий результат, ефективно очищає труби від забруднень, які можна розчинити.

Для того, щоб прочистити хімічним засобом каналізаційну трубу, слід дотримуватися простих рекомендацій:

 1. Одягти рукавички та захистити свої руки. Всі покупні препарати виготовлені з їдких та небезпечних для здоров’я людини компонентів.
 2. Уважно вивчити інструкцію. Залежно від форми побутової хімії, інструкція із застосування може різнитися. Порошкоподібний препарат, на відміну від рідкого, потрібно додатково заливати склянкою води після його додавання в злив.
 3. Залити хімію у зливний отвір. Робиться це дуже акуратно, важливо не бризкати на основну поверхню сантехнічного приладу, щоб вона не деформувалася. Якщо вода стоїть у ванній або раковині, потрібно дочекатися, поки вона повністю зійде, перш ніж скористатися методом.
 4. Зачекати 10-15 хвилин. Деякі виробники можуть вказувати, що можна залишати засіб на ніч у трубопроводі, але краще так не робити.
 5. Промити великою кількістю води. Цією дією можна не тільки перевірити результат, але й змити залишки бруду та хімічного препарату з труби.
 6. Провітрити кімнату. Це варто зробити обов’язково, щоб не дихати шкідливими випарами.

Цей метод досить небезпечний, особливо для сімей з маленькими дітьми та тваринами. Його можна використовувати як профілактику, тому що він відмінно розчиняє жир та прибирає неприємний запах. Але не варто їм зловживати та часто чистити однією хімією.

blank

Механічні способи впливу на засмічення

Якщо хочете пробити сильне засмічення, то варто одразу розглядати механічні методики прочищення труб. У цьому вам допоможуть два хороші інструменти – вантуз та сантехнічний трос. Перший вважається простішим та його можна легко знайти в магазині, а ось другий – вже професійний, активно використовується майстрами-сантехніками.

blank

Як користуватися вантузом

Вантуз являє собою гумову чашу з дерев’яною ручкою, діє внаслідок створення гідравлічного удару з повітря та води. Суть предмета в тому, що він нагнітає повітря поступальними рухами донизу-вгору, тиском впливає на забруднення, яке застрягло в трубі. Для цього його потрібно:

 • Поставити на злив гумовою чашею вниз.
 • Набрати воду трохи вище за краї самої чаші.
 • Зробити 10–15 поступальних рухів.
 • Промити все водою.
 • При необхідності повторювати до повної ліквідації засмічення.

Якщо рухатися натиском та відразу відпускати, то сміття просто виштовхуватиметься нагору. Потім його потрібно змивати або витягувати й повторювати процедуру до повного очищення. Аналогом цього простого інструменту може бути навіть звичайна півторалітрова пляшка із пластику. Для цього потрібно зрізати дно й можна повторювати ті ж дії, що й зі звичайним вантузом.

blank

Як користуватися сантехнічним тросом

Складніший, витратніший за часом та силами є варіант прочищення тросиком, але результат того вартий. Цим інструментом користуються у разі будь-яких забруднень, особливо великих застряглих предметів у трубі. Завдяки спеціальній насадці на кінці інструменту можна підчепити й витягнути сміття назовні або зруйнувати його й проштовхнути далі трубопроводом.

Спочатку розберемося з його структурою. У нього є ручка, за яку ми братимемося рукою та робитимемо обертальні рухи, тим самим рухатимемо трос по трубі. Основу цього предмета складає пружинна сталь, завдяки їй інструмент легко просувається по всіх вигинах та добирається до важкодоступних місць. На кінці є спеціальна гостра насадка для розбивання пробки, вони бувають різні, й кожна відповідає за певний вид засмічення.

Розглянемо детальніше використання цього дивовижного інструменту:

 1. Спочатку трос вставляється всередину трубопроводу. Якщо проводиться чищення раковини, то для відкриття доступу рекомендується демонтувати сифон.
 2. Рухатися потрібно обертальними рухами за годинниковою стрілкою, поки девайс не зіткнеться з перешкодою.
 3. Для того, щоб зруйнувати засмічення, потрібно повільно обертати інструмент в інший бік.
 4. Іноді треба витягувати трос назовні та чистити від сміття.
 5. Процедура тривала та проводиться до повної ліквідації пробки.
 6. Потім ретельно все промивається, сифон монтується на місце.
 7. Трос миють, протирають та загортають у тканину чи папір, щоб той не піддавався корозії.
  blank

Що робити, якщо нічого не допомагає

Якщо ваша каналізація сильно забилася й жоден з цих методів не допоміг, варто звертатися до професіоналів. Компанія Труболюб чудово справляється із засміченнями будь-якої складності, працює швидко, чисто та акуратно, надає гарантований результат.

28 September 2023

Час на читання:

~ 10 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?