Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як вивести дренаж кондиціонера в каналізацію?

Як вивести дренаж кондиціонера в каналізацію?

Новини

20 February 2023

Час на читання:

~ 11 минут

Кондиціонер, або, як його ще називають, спліт система – корисний пристрій для будинку, який допомагає підтримувати комфортну температуру повітря в приміщенні. Чи не кожна друга квартира має кондиціонер, адже він ефективний у будь-яку пору року. Його внутрішній блок оснащений спеціальним випарником, тому що через перепади температур утворюється конденсат – крапельки води. Щоб у блоці не накопичувалася зайва вода, треба придумати куди її виводити, інакше вона стікатиме до кімнати.

Робота кондиціонера завжди супроводжується появою конденсату на поверхні випарника, і це нормальне явище. Для зливу води, що накопичується, в самому кондиціонері повинна бути дренажна система. Зазвичай, вона представлена у вигляді ванночки з трубкою. У цю ванночку і капає конденсат, а за допомогою трубки вода виводиться з кондиціонера. Куди вона потрапляє? І чи є спосіб вивести її у каналізацію? Про це ми розповімо в цій статті.

Зміст

 1. Куди можна злити конденсат із кондиціонера?

1.1. Нюанси виводу конденсату на вулицю

1.2. Вивід конденсату у каналізацію

 1. Що потрібно знати про дренажну трубку?
 2. Як правильно підключити дренажну систему до кондиціонера?
 3. Висновки

Куди можна злити конденсат із кондиціонера?

Як уже було сказано вище, кондиціонеру необхідна дренажна система – тільки з нею він повноцінно працюватиме. Принцип дренажу влаштований просто: дренажна ванночка з часом наповнюється випарами води, що виводяться через трубку. Є два варіанти, куди витікатиме вода з неї: на вулицю або в каналізацію. За назвою статті очевидним є другий варіант, але давайте розглянемо і перший.

Нюанси виводу конденсату на вулицю

Багато хто вибирає зливати конденсат саме на вулицю, тому що цей спосіб не витратний та простий у реалізації. Варто лише вивести дренажний шланг разом із трасою спліт-системи через спеціальний отвір у стіні. Найчастіше ми спостерігаємо цей спосіб, адже користувачі кондиціонерів навіть не знають про існування альтернативи.

Переваги виводу випарів води на вулицю ми вже обговорили – це простота та дешевизна. Перейдемо до недоліків:

 1.     Зайва вода з кондиціонера нерідко зливається на балкон до сусідів чи на голову перехожим людям. Це створює оточуючим незручності, а для власника спліт системи закінчується претензіями та скандалами.
 2.     У саму трубку потрапляє пил, весняний пух та дрібні комахи – це призводить до частих засмічень, які приходиться прочищати.

Вивід конденсату у каналізацію

Це альтернативний спосіб, який за логікою є більш правильним та гуманним, ніж злив води на вулицю. Полягає він у тому, що дренажну трубку ведуть у каналізацію. Зробити це набагато складніше та дорожче, ніж у першому випадку, але воно того варте. Проблеми в монтажі можуть бути хоча б тому, що спліт система встановлена в одній кімнаті, а каналізація знаходиться в іншій. У такому разі потрібно вести дренаж аж до місця загального каналізаційного зливу. Певних сил та часу займає створення спеціальної штроби у стіні, прокладання дренажного шлангу та приєднання до ємності для збирання води. Навіть з урахуванням цих складнощів, виведення конденсату в каналізацію – найкращий варіант. Це варто зробити один раз, але тоді не потрібно буде чистити трубку від засмічень та терпіти скандали із сусідами.

Є важливе правило при введенні трубки у каналізацію! Не рекомендується робити це безпосередньо у каналізаційну систему, адже тоді можуть виникнути неприємні запахи у всьому приміщенні. Варто встановити між ними спеціальний сифон із гідрозатвором.

При надто великій відстані між кондиціонером та каналізацією можна встановити дренажну помпу. Вона, як насос, буде просувати воду по трубці без проблем. Це досить вигідне рішення, адже помпа – річ недорога, легка у монтажі, і, до того ж, дуже надійна у використанні.

Що потрібно знати про дренажну трубку?

Дренажні трубки можуть бути гладкі та гофровані. При купівлі варто враховувати їх характеристики. Гладка використовується, якщо треба прокласти невеликий відрізок відстані, наприклад, один метр.

Найчастіше використовують гофровану трубку, так як вона гнучка і її можна повертати у будь-який бік. Для виведення у каналізацію гофру не потрібно додатково прикріплювати, що робить її більш зручною.

Як правильно підключити дренажну систему до кондиціонера?

Давайте розберемося, як крок за кроком підключити дренаж до кондиціонера. Це досить важливий та трудомісткий процес.

 1. Знайдіть дренажну ванночку всередині блоку кондиціонера. Залежно від моделі спліт системи є кілька способів дістатися ванночки. У деяких достатньо відкрити кришку, а в інших – потрібно знімати кріплення у нижній частині блоку. У будь-якому випадку, рекомендується уважно прочитати інструкцію по використанню саме вашого кондиціонеру.
 2. Знайдіть отвір збоку біля ванночки. До нього за допомогою хомута приєднується дренажна трубка.
 3. Закрийте кришку або опустіть внутрішній блок та зафіксуйте кріплення. Перевірте, щоб гофрований шланг вільно виходив з отвору дренажу.
 4. При виведенні на вулицю, проведіть шланг через спеціальний отвір у стіні та закріпіть поряд із зовнішнім блоком кондиціонера. Важливо переконатися, що в цьому положенні вода з нього не потраплятиме на чужий балкон та не буде капати на голову перехожим.
 5. При виведенні в каналізацію робиться невеличке заглиблення в стіні. Дренажний шланг укладається в штробу та закріплюється під невеликим ухилом. Потім його можна підключати до сифона, а сифон – до каналізації. Залишається тільки заштукатурити штробу, щоб вона не псувала зовнішній вигляд приміщення.

Висновки

У цій статті ви дізналися про способи виведення зайвої води з кондиціонера, чому важливо мати повноцінну дренажну систему та як виводити дренаж кондиціонера у каналізацію.

Компанія Труболюб з радістю допоможе в проектуванні мереж водовідведення, в тому числі і відведення дренажної трубки кондиціонера у каналізацію. Завжди краще довірити це професіоналам, тож сміливо звертайтесь до наших спеціалістів! Вони швидко та якісно виконають свою роботу! Ми працюємо на результат, тому оплачуйте замовлення після виконання!

20 February 2023

Час на читання:

~ 11 минут

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?