Як прочистити засмічення в трубі
Новини
24 August 2024
Час на читання:
~ 9 хвилин
Досить часто у сантехнічних приладах може виникати засмічення, яке перешкоджає нормальному зливу стоків. Таке явище не дає повноцінно використовувати каналізацію на кухні або у ванній, а також супроводжується появою неприємного запаху. Навіть за підтримки ідеальної чистоти в будинку не вдасться повністю захиститися від забруднень у трубопроводі.
Проблему можна ефективно розв’язати, якщо звернутися до фахівців компанії «Trubolub». Вони працюють не лише зі звичайними побутовими пробками, а й серйозними наслідками – професійно усувають аварійні ситуації. Але оскільки їхній виклик вимагає фінансових вкладень, варто спочатку спробувати пробити каналізацію самостійно.
У цій статті розглянемо, як прочистити засмічення в трубі за допомогою простих методів у домашніх умовах.
Зміст:
- Що може забити каналізаційну трубу
- Методи домашнього чищення
- Прочищення вантузом
- Застосування соди та оцту
- Чистка хімічними засобами
- Механічна чистка сифона
- Пробиваємо засмічення сантехнічним тросом
- Методи професійного чищення
Що може забити каналізаційну трубу
Підібрати найефективніший метод чищення допомагає знання того, що могло забити стік. Насправді ситуації бувають різні: іноді причина криється у недбалому поводженні господарів з каналізацією або ж пробка утворюється через безглузду випадковість. Всі причини можуть мати різний вплив на стан труб та викликати певні наслідки, якщо їх не усувати.
Каналізація може забиватися через:
- Будь-які відходи, сміття, яке неправильно утилізували;
- Залишки їжі, чайної/кавової заварки;
- Волосся та вовну тварин;
- Наповнювач для котячого туалету;
- Гігієнічні засоби (особливо вологі серветки та туалетний папір);
- Випадкові сторонні предмети (дитячі іграшки, прикраси тощо);
- Харчовий жир (рослинного чи тваринного походження);
- Мильну воду після ручного прання або купання;
- Іржу в старих трубах;
- Високий вміст солей у воді;
- Утворення накипу;
- Несправності труб, помилки при монтажних роботах.
Органічні засмічення можна прочистити покупною хімією або содою з оцтом, оскільки вони добре розчиняють дрібне сміття, волосся, жир та інше. Сторонні предмети у трубі швидко провокують порушення її функціонування, можуть викликати аварійну ситуацію. Іноді їх можна проштовхнути вантузом або сантехнічним тросом, але в запущених випадках доводиться викликати професіоналів. Якщо система з самого початку працює неправильно через помилки в монтажі, то це виправляється тільки повною та якісною заміною всіх її елементів.
Методи домашнього чищення
Не завжди є можливість викликати професійного сантехніка, а буває й так, що немає часу чекати на його приїзд. Ось чому легше взяти цю справу до своїх рук та спробувати розв’язати проблему одразу після того, як виявили симптоми забитої каналізації. У більшості випадків від забруднень в трубах хочеться позбутися негайно, адже воно не тільки створює незручності, але й може закінчитися затопленням майна.
Для відновлення функціональності каналізаційної системи можна скористатися методами, які давно перевірені. Вони ідеально підходять для тих, хто шукає, як прочистити засмічення в трубі самостійно та швидко. Серед кількох варіантів обирається оптимальний для конкретної ситуації та типу засмічення. Іноді їх комбінують між собою для більшої ефективності дії та отримання кращого результату.
Пробити каналізацію в домашніх умовах можна такими методами:
- Хімічний. Для нього використовуються покупні препарати, які розчиняють жир, бруд та органіку в трубах.
- Народний. Є спрощеним аналогом першого, коли з допомогою підручних засобів виходить створити хімічну реакцію.
- Механічний. Має на увазі застосування вантуза або сантехнічного троса для проштовхування або руйнування пробки.
Далі розберемо кожен із них окремо.
Прочищення вантузом
Для чистки цим способом потрібно мати у своєму господарстві такий корисний інструмент, як вантуз. Максимально простий на вигляд, він менш ніж за хвилину здатний впоратися із засміченням. Конструкція пристрою включає лише довгу рівну ручку та гумову насадку-чашу. Існує й більш просунутий, дорогий варіант – пневматичний вантуз, який має насадки для унітаза, раковини та труб.
Працює цей інструмент за принципом створення гідроудару усередині зливу. У процесі використання гойдається рідина та повітря, які під тиском виштовхують/руйнують забруднення.
Щоб звільнити від бруду прохід у трубопроводі, потрібно приставити вантуз гумовою насадкою до зливного отвору, повністю закриваючи його. Потім зробити кілька різких натискних поштовхів, поки не почуєте характерний «булькітливий» звук у трубі. Коли інструмент знімається зі зливу, вода почне активно зливатися. Це ознака вдалого чищення, тому варто повторити процедуру, якщо її немає. Зверніть увагу, що при роботі з вантузом можуть підійматися шматочки сміттєвої пробки наверх. Їх потрібно збирати та викидати у відро для сміття, щоб ті не забивали каналізацію повторно.
Застосування соди та оцту
Народний метод рятує тоді, коли немає під рукою вантуза чи хімічного препарату. Зате у кожного в будинку точно знайдеться 9% оцет та харчова сода. Він допоможе при нескладному побутовому засміченні, що утворилося неподалік сифону та має органічну природу, щоб його можна було розчинити.
Розберімо, як проводиться чищення содою та оцтом покроково:
- Приготуйте рівну кількість кожного інгредієнта, наприклад, по половині склянки.
- У зливний отвір потрібно всипати спочатку соду, а потім додати оцет, після чого розпочнеться хімічна реакція. Повинна з’явитись біла шипуча піна.
- Закрийте злив ганчіркою або пробкою, щоб підвищити ефективність чистки.
- Залиште на дві години суміш соди з оцтом у каналізації.
- Після закінчення цього часу відкрийте зливний отвір, увімкніть гарячу проточну воду та ретельно промийте трубопровід.
Для розчинення жирової пробки до перерахованого додають промивку окропом, але вона не підходить для пластикової каналізаційної системи. Будьте обережні з температурами понад +80 градусів, тому що ПВХ-труби можуть просто деформуватися.
Застосовувати таку чистку безпечно для здоров’я. Рекомендується взяти цей спосіб на озброєння для профілактики та регулярно використовувати навіть під час звичайного прибирання.
Чистка хімічними засобами
Для того, щоб не контактувати із засміченням безпосередньо, багатьом легше залити в злив хімічний препарат, почекати 10 хвилин та добре змити все водою. Цей метод діє сильніше й набагато швидше за приготовану домашню суміш із соди та оцту. Але у нього є суттєвий недолік, про який не варто забувати – усі засоби мають дуже небезпечний склад із їдкого лугу чи кислоти. Ось чому потрібно перед кожним його застосуванням одягати маску та захисні рукавички.
Хімікати продаються в магазинах побутової хімії у кількох формах:
- Рідкій;
- Гелеподібній;
- Порошковій.
Залежно від їх складу та форми вони можуть відрізнятися за способом використання. Кожен препарат має інструкцію, тому варто уважно прочитати її перед застосуванням. Після чищення хімічними засобами рекомендується ретельно провітрити приміщення. Під час його дії бажано перебувати в іншій кімнаті, щоб не вдихати шкідливі пари.
Механічна чистка сифона
Іноді доводиться проводити таку неприємну процедуру, як розбір та чистку сифона вручну. Це деталь, яку можна зняти та прочистити в кухонній раковині від різних харчових відходів, жиру, сміття тощо. Завдяки сучасним системам монтажу цю установку цілком можна відкрутити навіть самостійно.
Механічна чистка включає:
- Демонтаж знімного сифона;
- Очищення від забруднень, що накопичилися;
- Ретельне промивання з мийним засобом;
- Встановлення сифона та його деталей на місце у правильному порядку.
Звичайно, до цього етапу не всім хочеться доходити, але він може допомогти у випадку, якщо вантуз, домашні та хімічні засоби не дали результату. До того ж ефект від них виходить короткочасний та неприємний запах нікуди не подінеться.
Таку процедуру рекомендується робити хоча б раз на місяць з метою профілактики. Це значно підвищить прохідність труб, а також набагато якісніше позбавить неприємного запаху.
Пробиваємо засмічення сантехнічним тросом
Якщо ж пробка утворилася далі сифона й нічого з перерахованого вище не допомагає позбутися її, то варто застосувати сантехнічний трос. Він професійно пробиває глибокі засмічення за допомогою спеціальної насадки на кінці у формі йоржа. Довжини стандартного троса має вистачити для чищення труб у домашніх умовах.
Розберімо, як правильно його використовувати:
- Для більшої ефективності бажано попередньо демонтувати сифон.
- Занурте кінець інструменту всередину труби.
- Візьміться за ручку та прокручуйте її для просування троса вглиб.
- При зіткненні із засміченням продовжуйте обертати інструмент із великим натиском.
- Пройдіть по всій довжині труби, щоб перевірити наявність інших пробок.
- Витягніть трос, промийте його та перевірте результат чищення.
- Зберіть та встановіть назад сифон, зробіть промивання трубопроводу водою.
- Сховайте пристрій у тканину для зберігання, щоб він не іржавів.
Методи професійного чищення
Складне засмічення із застарілим шаром бруду або жиру буває важко прочистити в домашніх умовах. Існують методи професійного чищення, які допоможуть впоратися з будь-якими відкладеннями у трубах швидко та безпечно. Для них потрібно не тільки новітнє обладнання, а й досвідчені майстри, які будуть використовувати його за всіма нормами та правилами.
Гідродинамічний метод дозволяє очищати все всередині каналізації потужним потоком води, що розпорошується через форсунку в різних напрямках. Електромеханічна чистка ефективно видаляє будь-який наліт зі стінок труб насадкою, що обертається (підбирається під конкретний тип засмічення). Вони не шкодять екології, вашому здоров’ю та ідеально підходять для всіх матеріалів, з яких виготовлена каналізаційна або водопровідна система.
Компанія «Труболюб» застосовує обидва ці методи у своїй роботі, що гарантує найкращий результат. Вони дозволяють заощадити масу вашого часу, сил і нервів, а також ми не залишаємо бруду після процедури. Звертайтесь до нас та переконайтесь у цьому самі!
24 August 2024
Час на читання:
~ 9 хвилин
Дізнайтеся про новини та акції першими!
Схожі статті