Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити забиту каналізацію

Як прочистити забиту каналізацію

Новини

2 September 2024

Час на читання:

~ 8 хвилин

Порушення роботи стічної системи – це неприємне явище, однак із ним може зустрітися будь-хто. Якщо вода зливається довше звичайного, а від зливу чутно запах розкладання органіки, то можна не сумніватися в тому, що каналізація забилася й вимагає прочистки. При ігноруванні таких симптомів можливе затоплення, у якому страждає як особисте майно, так і сусідів знизу. Забруднення в трубах ми провокуємо, коли допускаємо змивання різних відходів у злив.

У цьому випадку спочатку варто провести чистку самому, а якщо не допоможе, то викликати сантехніка. Наприклад, компанія «Trubolub» професійно надає послуги з чищення труб, що дозволяє зберегти свої нерви та час.

Якщо ви шукаєте інформацію про те, як прочистити забиту каналізацію в домашніх умовах, рекомендуємо ознайомитися з цією статтею.

Зміст:

  1. Як розпізнати тип засмічення
  2. Методи чищення каналізації
  3. Промивання окропом для видалення жиру
  4. Розчиняємо пробку содою та оцтом
  5. Чищення забруднень хімічним методом
  6. Механічний метод: вантуз та сантехнічний трос
  7. Профілактичні заходи для чистоти труб
  8. Де замовити професійне прочищення каналізації

Як розпізнати тип засмічення

Зазвичай можна зрозуміти, чим забилися труби, якщо уважно проаналізувати свої звички та поведінку. Важливу роль відіграє дотримання елементарних правил експлуатації, тому за будь-якого їх порушення зростає ризик виникнення засмічень. Причиною уповільненого зливу води може бути також потрапляння стороннього предмета всередину системи, а також якісь збої в її роботі, спричинені поламанням та помилками в монтажі.

Розберімо, які бувають типи засмічення та як легко їх розпізнати:

  • Експлуатаційний. До цієї категорії відносять усі відходи, які можуть потрапити у злив під час миття посуду, прийняття душу або іншого звичайного використання сантехнічних приладів. На стінках трубопроводу також збираються різні види нальоту: жировий, мильний, вапняний. Найнебезпечніший з них – це жир, адже він може змішуватися з іншим сміттям, тверднути та збільшуватись у розмірах. Досить часто цей тип засмічення супроводжується неприємним запахом, а на зливному отворі та в сифоні збираються залишки їжі, бруд, волосся, шерсть тощо.
  • Механічний. Включає великі відходи, що можуть забити каналізацію практично одразу після потрапляння всередину. В основному це засмічення зустрічається в унітазі, але іноді сторонні предмети також падають у злив інших сантехнічних пристроїв. Це може бути будь-що: залишки їжі, серветки, ватяні диски, туалетний папір, наповнювач для котячого туалету, будівельне сміття або навіть дитячі іграшки, прикраси.
  • Техногенний. Даний тип вказує на глибинні проблеми із системою каналізації, а однією з ознак є те, що вона забивається занадто часто. Виникають техногенні засмічення внаслідок неправильного монтажу – можливо, ще при установці були допущені помилки. Також сюди відносять старі зношені труби, які можуть бути забиті іржею зсередини та гірше виконувати свої функції.

Якщо з першими двома типами ще можна впоратися за допомогою чистки, то техногенний вимагає тільки повної заміни труб, з якісним дотриманням усіх норм та правил при встановленні.

Методи чищення каналізації

Кожен із вище описаних типів засмічення вимагає свій підхід, тому потрібно правильно підібрати метод. Також варто спочатку оцінити, наскільки сильно забився трубопровід, щоб зрозуміти, чи зможете ви самі розв’язати цю проблему. Якщо у вас погано йде вода тільки в одному сантехнічному приладі, а при цьому інші нормально функціонують, то засмічення можна ліквідувати самостійно. Одночасні труднощі зі зливом у кількох кімнатах можуть вказувати на те, що система сильно засмічена й потребує професійного чищення.

Далі поговоримо про те, як прочистити забиту каналізацію та які методи для цього існують. У домашніх умовах труби чистять різними способами:

  1. Термічний. Включає використання окропу або гарячої води для розчинення забруднень у кухонній раковині.
  2. Народний. Дешева чистка підручними засобами, що може складатися з різних інгредієнтів, але найпопулярніший варіант – поєднання соди та оцту.
  3. Хімічний. Застосування покупних хімікатів, виготовлених з дуже їдких компонентів. Добре розчиняє різну органіку, жир, волосся та бруд.
  4. Механічний. Використання вантуза та сантехнічного троса, тобто активне прочищення засмічення вручну, що може бути ефективним для механічного типу забруднень.

Деякі з них дають більшу ефективність, а інші – меншу, але всі мають свої сильні сторони. Для покращення результату можна комбінувати їх між собою. Далі розберемо кожен метод докладніше.

Промивання окропом для видалення жиру

Термічний спосіб допомагає зняти липкий шар жиру та бруду, що налипає на трубопровід у процесі експлуатації. Для нього нічого не потрібно купувати, адже вам знадобиться лише окріп. Закип’ятіть чайник води та влийте у зливний отвір тонкою цівкою, потім промийте проточною водою. Завдяки цьому процесу навряд чи можливо очистити складну та застарілу пробку, але тонкий шар нальоту цілком розтане від високої температури.

Зверніть увагу, якщо у вас пластикові труби, краще пробуйте інші способи. Річ у тім, що пластик має слабкість до дуже гарячої води, від чого може навіть деформуватися.

Розчиняємо пробку содою та оцтом

Одним із найпопулярніших методів самостійної боротьби із засміченнями є застосування суміші соди та оцту. Він підходить для профілактики й може пробивати невеликі засмічення органічного/жирового типу. Мінусом є те, що процес займає багато часу й не завжди дає потрібний ефект, тому доводиться застосовувати інші варіанти.

Для того, щоб суміш подіяла, до зливу додають обидва інгредієнти по черзі, в однакових пропорціях та залишають на кілька годин. При з’єднанні виникне хімічна реакція, тобто має з’явитись біла шипуча піна. Щоб вона залишалася всередині каналізації й не підіймалася нагору, бажано закрити отвір ганчіркою. Після чищення роблять промивку гарячою водою із крана, щоб змити залишки бруду всередині.

Розберімо переваги даного методу:

  • Безпечність. Можна не боятися використовувати його сім’ям із дітьми та тваринами. Він не шкодить здоров’ю, оскільки інгредієнти є екологічними.
  • Доступність. Застосувати цю чистку зможе кожен, а засоби коштують копійки (або вже й так є у вас на кухні).
  • Усунення запаху. Суміш чудово усуває сморід, що може доноситися з трубопроводу, а також додатково дезінфікує його.

Чищення забруднень хімічним методом

Коли потрібен швидкий результат і при цьому не хочеться контактувати із засміченням, можна скористатися хімічним препаратом. Вам треба засипати його у зливний отвір, додати трохи води й почекати 10 хвилин, після чого ретельно промити трубопровід.

Засоби для чищення каналізаційних труб продаються практично у всіх магазинах, у відділі побутової хімії. Різні виробники пропонують варіанти в рідкій, гелеподібній або порошковій формі, що діють у холодній чи гарячій воді. Перед застосуванням краще прочитати інструкцію, адже у кожного препарату вона може бути різною. Також обов’язково потрібно надягати щільні гумові рукавички, щоб не пошкодити шкіру рук.

Механічний метод: вантуз та сантехнічний трос

Пробити каналізацію можна за допомогою спеціальних пристроїв, що призначені для цього: вантуза або сантехнічного троса. Цей спосіб підходить для тих випадків, коли в трубі застряг якийсь сторонній предмет, а також для руйнування сформованої сміттєвої пробки, яка знижує пропускну здатність.

Для чищення вантузом достатньо поставити його насадкою на отвір зливу та зробити кілька різких поштовхів руків’ям. При русі сміття виштовхуватиметься на поверхню або руйнуватиметься всередині, що також супроводжується характерними звуками. Шматочки сміття потрібно зібрати й викинути у відро для сміття, щоб вони не спровокували повторне засмічення. Після процедури каналізацію та сам вантуз потрібно ретельно промити від залишків бруду.

Розберімо, як відбувається чищення тросом:

  1. Спочатку проводиться демонтаж сифона для того, щоб легше було занурювати трос.
  2. Опустіть інструмент у трубу, акуратно обертаючи. Міцно тримайте за ручку, щоб не впустити його усередину каналізації.
  3. Продовжуйте рух до зіткнення із засміченням, потім ривками та обертанням можна його зруйнувати.
  4. Можливо повне прочищення вийде не з першого разу, пристрій необхідно витягувати на поверхню та очищати від бруду, а потім повторювати процедуру.
  5. Проходьте трубою на всю довжину троса, щоб зняти наліт та пробити інші пробки.
  6. Після закінчення чистки сифон потрібно зібрати та правильно закрутити, а потім промити каналізацію великою кількістю води.
  7. Сам інструмент необхідно очистити з водою та мийним засобом, висушити та загорнути у тканину для зберігання.

Сантехнічним тросом прочищати каналізацію складніше, але набагато ефективніше. Саме так сантехніки справляються зі складними та глибокими засміченнями. Від довжини пристрою залежатиме, на яку відстань вдасться пройти всередині труби. Цей спосіб потребує більше часу й сил, але може виручити при серйозному забрудненні, якщо правильно його застосувати.

Профілактичні заходи для чистоти труб

Для того, щоб менше страждати від збоїв у каналізаційній системі, за нею потрібно правильно доглядати. Важливо стежити не лише за зовнішньою чистотою сантехнічних приладів, а й за внутрішньою поверхнею труб. Заведіть правило під час звичайного прибирання будинку робити профілактичне прочищення каналізації, щоб знімати накопичений наліт. На всі зливи варто поставити спеціальні фільтри-сітки, щоб збирати волосся, залишки їжі та дрібне сміття.

Використання якісних мийних засобів при митті посуду дозволяє краще розчиняти жир, щоб він не накопичувався всередині трубопроводу. Також не варто економити на гарячій воді та жирний посуд мити саме у ній. Для більш серйозного захисту існують жировловлювачі, які монтуються під раковину.

Де замовити професійне прочищення каналізації

Домашня чистка може не дати результату, якщо труби старі й наліт накопичувався в них роками. У такому разі варто звертатися до професійних служб, наприклад, до нашої компанії «Труболюб». Ми надаємо послуги якісного чищення каналізації та працюємо з будь-якими видами забруднень, застосовуючи сучасне обладнання у своїй роботі.

2 September 2024

Час на читання:

~ 8 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!


Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?