Як прочистити сильне засмічення в трубі
Новини
5 January 2024
Час на читання:
~ 9 хвилин
У каналізаційних систем є властивість виходити з ладу або забиватися. Це відбувається через сміття, сторонні предмети, неправильний монтаж або ж певні несправності. Частіше всього проблему можна вирішити за допомогою кількох дієвих методів в домашніх умовах.
Бувають випадки, коли самостійно уладнати все не виходить – тоді доводиться викликати майстра. Вам завжди можуть прийти на допомогу фахівці компанії Trubolub, вони швидко та якісно розв’яжуть будь-які питання стосовно каналізації чи системи водопроводу.
У цій статті ви дізнаєтесь, як прочистити сильне засмічення в трубі своїми силами. Ми виокремили для вас три ефективні методики, в кожної з яких є свої переваги. Також розглянемо гідродинамічний спосіб та професійну допомогу для усунення складних випадків.
Зміст:
- Які бувають типи забруднень
- Методи чищення каналізаційної системи
- Сода, оцет, окріп та лимонна кислота
- Механічний спосіб: вантуз або сантехнічний трос
- Хімічний спосіб для усунення забруднень у трубах
- Гідродинамічна прочистка – дієвий метод проти сильних засмічень
- Правила експлуатації та догляд за трубами
- Висновки
Які бувають типи забруднень
Від життєдіяльності людини та неправильної експлуатації каналізація може засмічуватися й іноді це стає великою проблемою для її власників. Якщо вчасно не звернути увагу на неї, то все може закінчитися аварійною ситуацією, проривами труб та затопленнями приміщень. Часто засмічення виникають через похибки сантехніків, які встановлювали вам каналізаційну систему.
Розберімо основні типи засмічень, які можуть з’являтися та їх причини:
- Механічний. Цей тип означає, що в трубопроводі опинився сторонній предмет чи якесь сміття. Наприклад, всілякі атрибути особистої гігієни, туалетний папір, серветки, підгузки, наповнювач для котячого лотка, текстиль, будівельне сміття, харчові та побутові відходи тощо. Зверніть увагу, що все це не можна зливати в каналізацію, бо вона пристосована тільки для рідких відходів, а все інше може там застрягати й провокувати аварії.
- Експлуатаційний. Забруднення такого типу виникають у ході частого й звичайного використання каналізації. На кухні це може бути жир, залишки їжі, овочеві шкірки та сміття, що потрапляє в раковину під час миття посуду (згодом воно прилипає до стінок труб, твердіє та утворює жирову пробку). У ванній кімнаті, каналізація частіше всього забивається від волосся та шерсті тварин, які потрапляють туди й накопичуються, поступово утворюючи перешкоду для води.
- Техногенний. Характеризується заростанням труб зсередини накипом чи іржею, може виникнути через помилки при проєктуванні чи монтажі, а також пошкодження чи непридатність старих трубопровідних систем. Біля місця зламу, сміття буде частіше прилипати й накопичуватися, через це й виникатимуть засмічення. У такому разі самостійно впоратись не вийде, необхідно викликати досвідченого майстра, щоб він якісно відремонтував систему.
Також пробки можуть з’являтися й через інші причини, наприклад, утворення вапняного нальоту всередині труб, проростання коріння дерев тощо.
Методи чищення каналізаційної системи
Якщо у вас з’явилося засмічення каналізації, не поспішайте викликати фахівця. Цю проблему можна спробувати вирішити самостійно за допомогою декількох способів. Вже коли вони не покажуть результату, тоді можна звернутися за допомогою. Для кожного типу забруднення підходить свій спосіб чистки, також це залежить від особистих уподобань, місця розташування й складності пробки.
Розберімо основні методи для очищення каналізаційної системи в домашніх умовах:
- Народний. Використання підручних засобів, які знайдуться в будь-кого на кухні: соди, оцту, лимонної кислоти.
- Механічний. Ручна чистка з допомогою спеціальних інструментів: вантуза та троса.
- Хімічний. Розчинення різних органічних засмічень покупною хімією.
Сода, оцет, окріп та лимонна кислота
Народні засоби – легкий та доступний варіант чищення каналізації. Як ви вже зрозуміли, він полягає у використанні соди, оцту, окропу або лимонної кислоти.
Ці продукти звісно не допоможуть розчинити застряглий предмет з текстилю, але впораються з жировою пробкою та харчовими відходами. Хоча їх ефективність значно нижча, ці методи придатні для поєднання з механічним очищенням та для профілактичних чисток.
Ось найпопулярніші комбінації інгредієнтів:
- Сода з лимонною кислотою. Вам знадобиться половина склянки соди, 100 грамів лимонної кислоти, які треба розчинити у літрі гарячої води. Залийте розчин у злив та прикрийте ганчіркою всі отвори, зачекайте декілька годин. Далі промийте труби гарячою водою.
- Сода з окропом. Влийте літр окропу в зливний отвір та зачекайте трохи часу. Потім додайте половину склянки соди й знову залийте водою. Будьте обережні, якщо у вас пластикові труби, вони можуть потріскатися під впливом високої температури, тому краще скористатися іншим способом або взяти просто гарячу воду замість окропу.
- Сода з оцтом. Потрібно додати в зливний отвір однакові пропорції соди й оцту (наприклад, по 200 грамів). Зачекайте, доки почнеться сильна хімічна реакція, закоркуйте злив. Через годину-півтори змийте все гарячою проточною водою до повного усунення забруднень.
Механічний спосіб: вантуз або сантехнічний трос
Для видалення засмічень за допомогою механічного методу використовуються два ефективних пристрої – вантуз або сантехнічний трос. Перший варіант як своєрідна «перша допомога» при будь-яких засміченнях, можна купити його в магазині, оскільки цей інструмент дуже доступний. Тросик вважається професійним та використовується кваліфікованими майстрами-сантехніками, коли інші методи не допомогли.
Вантуз дуже простий у використанні, тому з ним інтуїтивно легко впоратися навіть новачку. Для цього треба поставити гумову чашу інструменту в злив, де попередньо була набрана вода, щільно притиснути. Якщо вода недостатньо покриває краї насадки, то потрібно набрати ще. Потім здійснюйте поступальні рухи, поки рідина не почне швидко йти – це знак того, що засмічення ви успішно усунули.
Сантехнічний трос складніший у використанні й сам процес потребує більше зусиль та часу, але ним також можна навчитися чистити труби самостійно. Він створений зі спеціального пружинного троса, має ручку для зручного обертання з однієї сторони та насадку для певного типу сміття з іншої. Чудово підходить для тих випадків, коли треба пробити складну або застарілу пробку.
Як прочистити сильне засмічення в трубі тросом:
- Для прочистки в раковині попередньо треба демонтувати сифон, щоб зробити процес комфортнішим.
- Обережно помістіть насадку та основну частину троса в каналізаційну систему.
- Візьміться за руків’я та почніть прокручувати інструмент в одну сторону, поки він не натрапить на скупчення сміття.
- Короткими ривками перевірте чи не буде трос рухатися далі трубою.
- Обертальними рухами в іншу сторону зруйнуйте пробку.
- Періодично потрібно витягати пристрій назовні та очищати від шматочків бруду, волосся, сміття.
- Після того, як трос буде вільно рухатися по трубопроводу, можна закінчити чистку.
- Не забудьте встановити назад сифон з усіма гумовими прокладками, якщо ви його демонтували.
- Помийте інструмент та каналізацію проточною водою.
- Загорніть його у тканину або папір для запобігання корозії.
- Щоб позбутись неприємного запаху, рекомендується додатково провести чистку содою та оцтом.
Хімічний спосіб усунення забруднень у трубах
Цей метод полягає у використанні покупних хімічних препаратів. Вони ефективно та швидко розчиняють сміття в трубі, але є шкідливими для людини. Тому перед застосуванням важливо одягати гумові рукавички.
Купити хімікати можна в будь-якому побутовому магазині. Вони існують у формі порошку, гелю й рідини. Багато виробників виготовляють такі препарати на основі їдкої кислоти чи лугу, з цієї причини змішувати різні за складом не можна. Ціни на них різні, але більшість доволі доступні.
Хімічна чистка трубопроводу покроково:
- Висушіть поверхню зливного отвору, щоб не було «стоячої» рідини.
- Якщо засіб порошкоподібний, треба засипати його в злив, а потім обережно додати трохи води, або просто влийте, якщо він рідкий чи у вигляді гелю.
- Почекайте приблизно 10-15 хвилин.
- Промийте великою кількістю проточної води з крана.
Цей метод ефективно очищає жирові засмічення на кухні, волосяні пробки в ванній та забезпечує додатковий дезінфекційний ефект.
Гідродинамічна прочистка – дієвий метод проти сильних засмічень
Якщо ніякий із трьох методів не допоміг, у вас залишається ще варіант гідродинамічної промивки. Її роблять професіонали, наприклад сантехніки компанії Труболюб. Наші фахівці швидко й гарантовано забезпечать вам ідеальний результат.
Спеціалісти спочатку проводять діагностику, визначають місце розташування пробки. Потім за допомогою спеціального обладнання потужним струменем води під тиском вимивають усі складні відкладення з труб, залишаючи їх гладкими й чистими. Цей спосіб вважається безпечним для систем з усіх матеріалів.
Викликайте професіоналів, щоб зберегти свій час, нерви та ефективно ліквідувати проблему засмічення в трубі.
Правила експлуатації та догляд за трубами
Звичайне дотримання правил експлуатації може запобігти більшості проблем. Для забруднень, що накопичуються у трубах поступово, застосовують профілактичні заходи під час їх використання.
Головне правило, яке варто запам’ятати, – уникайте викидання в систему речей, які призначені для сміттєвого відра. Рекомендується лише зливати рідкі відходи, а жир з кулінарних процесів збирати у спеціальних контейнерах й потім утилізувати через спеціалізовані служби.
Профілактичні заходи включають ряд дій для запобігання забрудненню каналізації:
- Встановлення жировловлювача. Цей пристрій дозволить не перейматися стосовно потрапляння жиру в раковину під час миття посуду.
- Використання сіточок на водостічних отворах раковин і ванн. Вони не дозволять маленьким та великим шматочкам сміття зливатися в трубу, здатні затримувати більшість волосся та шерсті на своїй поверхні.
- Застосування різних методів очищення, які ми розглянули в статті. Особливу увагу слід звертати на використання народних методів, оскільки вони безпечні як для людини, так і для пластикової труби.
Висновки
Для боротьби із засміченнями каналізаційної системи можна використовувати народні методи, механічні пристрої та хімічні препарати. Хоча кожен спосіб чистки має свої переваги та недоліки, у випадках складного засмічення вони можуть бути недостатньо ефективними. У таких ситуаціях рекомендується звертатися до професіоналів. Наші спеціалісти швидко та ефективно допоможуть у прочищенні каналізаційних труб, гарантуючи чистоту та безпеку роботи системи.
5 January 2024
Час на читання:
~ 9 хвилин
Дізнайтеся про новини та акції першими!
Схожі статті