Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити пластикові труби

Як прочистити пластикові труби

Новини

13 December 2024

Час на читання:

~ 8 хвилин

Каналізаційна система має властивість забруднюватися різними відходами у процесі використання. Все, що туди потрапляє, може осідати на її стінках і з часом створити пробку, яка заважатиме нормальному проходженню рідини. З появою каналізації люди вигадували способи її прочищення підручними засобами, але більшість із них вже застаріли. Вони підійдуть для старих чавунних труб, але для нових систем із пластику потрібен особливий підхід, з урахуванням особливостей даного матеріалу.

Найчастіше методи чищення каналізації у домашніх умовах не вимагають особливих зусиль з боку мешканців, вони прості та доступні. Але випадки бувають різні, тому ліквідацію складного засмічення краще довірити досвідченим майстрам зі спеціалізованих компаній, наприклад, «Trubolub».

У цій статті ми розповімо, як прочистити пластикові труби так, щоб їм не зашкодити та результат вийшов ефективним. Також розберемо правила догляду за каналізацією з різних матеріалів та коли варто викликати професіоналів.

Зміст:

  1. Типи засмічення та причини їх виникнення
  2. Як визначити складність пробки
  3. Основні методи боротьби з каналізаційними засміченнями
  4. Як безпечно прочистити систему із пластику народними методами
  5. Використання хімічних засобів та правила безпеки
  6. Чистимо трубу за допомогою вантуза
  7. Як правильно застосовувати сантехнічний трос
  8. Догляд за каналізаційними трубами із пластику
  9. Професійне чищення труб

Типи засмічення та причини їх виникнення

При виявленні уповільненого стоку води та неприємного запаху зі зливу варто насамперед задуматися про причини появи цієї проблеми, а вже потім підбирати відповідний метод чищення. Такий аналіз ситуації дозволить переглянути свої дії, які могли призвести до забруднення системи та у майбутньому мінімізувати ризики погіршення ситуації.

Розберемо, які бувають типи засмічень та чому вони виникають:

  • Експлуатаційний. Виникає внаслідок скупчення у трубі органічних дрібних відходів, жиру, волосся, залишків їжі, тому часто зустрічається як на кухні, так і у ванній. Прохідність системи з часом зменшується через липкий шар сміття, що тільки збільшуватиметься, якщо її регулярно не чистити. Такі забруднення зазвичай видаляють народними чи хімічними засобами.
  • Механічний. Причиною цього засмічення є великий сторонній предмет, що потрапляє туди по випадковості або через порушення правил експлуатації системи. Будь-які відходи потрібно викидати саме у відро для сміття, не можна утилізувати їх у каналізаційну систему, адже це може призвести до сильної та серйозної пробки. Усувається цей тип за допомогою сантехнічного троса або професійною технікою.
  • Техногенний. У цьому випадку причина пробок у системі – її неправильний монтаж, помилки при встановленні або банально дуже старі комунікації з тріщинами та іншими пошкодженнями. Все це негативно впливає на загальну роботу каналізації, що призводить до постійних проблем з її функціонуванням. Вирішується лише заміною всієї системи досвідченими та викликом кваліфікованих майстрів.

Як визначити складність пробки

Засмічення може з’явитися у приватному будинку чи квартирі, але незалежно від цього, воно має певну локалізацію та складність. Наприклад, близькі до зливного отвору ділянки, як сифон, вигин або коліно труби, місця на відстані близько 70 см між зливом та поворотом у загальну трубу, а також стояки або місця, де знаходиться виведення каналізації з будинку.

Для того, щоб точно визначати місце утворення пробки, професіонали використовують відеодіагностику. У домашніх умовах це робиться приблизно: просто потрібно пустити воду та подивитися на те, як вона йде. Якщо рідина залишається і буквально не йде, то проблема в засміченому сифоні. Пробка, утворена відносно недалеко від зливного отвору матиме такі симптоми: повільний злив води до якогось рівня, а потім зупинка, а також неприємний запах.

Забруднення, що знаходиться досить глибоко в системі й далеко від стоку, має просто повільний злив, вода набирається не відразу, а трохи пізніше. Якщо ж вода не йде в декількох різних кімнатах в будинку, то це може означати, що настав час прочищати загальну каналізаційну трубу або стояк. У такому разі краще залучити фахівців для безпечного та швидкого розв’язання проблеми.

Основні методи боротьби з каналізаційними засміченнями

Пластикові труби встановлюються повсюдно, адже цей зносостійкий матеріал має високі експлуатаційні характеристики й сьогодні є дуже актуальним. Але при виборі методу самостійного очищення потрібно бути уважним – у деяких випадках пластик може деформуватися. Щоб уникнути появи аварійної ситуації, бажано знати, як прочистити пластикові труби правильно та безпечно.

Розберемо, які існують популярні методи очищення:

  1. Народний. Передбачає застосування таких підручних засобів, як сода, оцет, лимонна кислота, окріп та інші. Він допоможе розчинити жир і шар органічного сміття за умови, що воно знаходиться недалеко від зливного отвору. Для застарілих та складних пробок може виявитися малоефективним.
  2. Хімічний. Для нього використовуються спеціальні хімічні препарати, яких повно продається в магазинах у різних формах. Хімікати діють агресивніше та потужніше, хоча за тим же принципом розчинення органіки. Вимагають захисту шкіри та слизових, оскільки при контакті є високий ризик отримати хімічний опік.
  3. Механічний. Ефективний спосіб прочищення шляхом механічного впливу на засмічення тиском води й повітря або ж спеціальною насадкою у вигляді йоржа. Для нього потрібно мати вантуз чи сантехнічний трос. Обидва інструменти добре впораються з різними забрудненнями, вони можуть проштовхнути застряглий предмет далі або витягнути на поверхню з труби. 

Далі поговоримо про кожен метод окремо і про те, як його правильно використовувати.

Як безпечно прочистити систему із пластику народними методами

З побутовим засміченням можна спочатку спробувати впоратися навіть без спеціальних інструментів чи техніки. Для цього достатньо скористатися простими інгредієнтами, що завжди знайдуться на будь-якій кухні.

Існують різні варіанти та комбінації застосування домашніх засобів. Наприклад, раніше було популярним застосування соди з окропом. Але для пластикових труб це не підходить, адже вони вразливі до високих температур та можуть потріскатися. Найкраще для цього матеріалу підійде суміш оцту та соди, але навіть тут потрібно суворо дотримуватися пропорцій, щоб не вийшов занадто концентрований розчин.

Розберемо народний метод чищення содою та оцтом:

  • Спочатку в стік засипають половину склянки харчової соди, а потім вливають стільки ж столового 9% оцту.
  • Коли почнеться хімічна реакція, бажано закрити злив та переливний отвір пробкою.
  • Після закінчення взаємодії речовин, десь через пів години можна відкрити стік та ретельно промити гарячою водою з крана.

Використання хімічних засобів та правила безпеки

Одним із найпростіших та найшвидших варіантів чищення є застосування покупних хімікатів. Вони продаються у вигляді гелю, порошку або рідини для різних цілей, але їх принцип у тому, що агресивні компоненти роз’їдають жир, бруд та органічні скупчення відходів. Завжди варто читати інструкцію, де буде вказано спосіб застосування таких засобів. Виробник також повинен вказати, для якого типу засмічення ефективніше працюватиме конкретний препарат.

Засіб додають до зливу, чекають близько 15 хвилин та потім все змивають великою кількістю води. Головне при цьому працювати в гумових рукавичках для захисту шкіри. Також, щоб не пошкодити фаянс раковини, потрібно засипати хімікат безпосередньо в стічний отвір, попередньо висушений, без «стоячої» води. Цей варіант допомагає не тільки позбутися волосся, залишків їжі, бруду й жиру, але й частково знімає шар накипу, іржі у старих труб.

Чистимо трубу за допомогою вантуза

Від забруднень у пластикових трубах можна позбутися таким простим пристроєм, як вантуз. Чашу інструменту ставлять на отвір зливу та рухають ручкою таким чином, щоб качати повітря та воду всередині раковини. Іноді достатньо кількох таких натискань і проблему вже вирішено. Для більшої ефективності бажано заткнути переливний отвір, якщо він є, а також занурити насадку практично повністю під воду (для отримання ефекту вакууму).

Як правильно застосовувати сантехнічний трос

Іноді буває таке сильне засмічення, що не допомагає ні хімічний спосіб, ні вантуз. Тоді на допомогу приходить інший, ефективніший у роботі інструмент – сантехнічний трос.

Розберемо його покроковий спосіб застосування в домашніх умовах:

  1. Для початку, щоб звільнити доступ до труби рекомендується відкрутити сифон під раковиною.
  2. Потім надягайте рукавички на руки, беріть трос та просувайте його всередину системи.
  3. Рухайте поступово й акуратно обертайте інструмент, щоб не пошкодити трубопровід та не впустити всередину пристрій.
  4. Якщо починає щось перешкоджати шляху, натискайте сильніше. Так бруд, що накопичився, проштовхнеться далі або зруйнується на більш дрібні шматочки.
  5. Пройдіть на всю довжину сантехнічного троса, потім витягніть його.
  6. Зберіть назад сифон, увімкніть воду й добре промийте трубу.

Догляд за каналізаційними трубами із пластику

Для того, щоб пластикова система менше піддавалася забрудненням та зберігала нормальне функціонування достатньо дотримуватись нескладних правил експлуатації та регулярно чистити їх для профілактики. Намагайтеся якнайменше кидати в каналізацію різні відходи. Утилізуйте сміття правильно, використовуйте відро для сміття, а для збору жиру поставте жировловлювач. Збирати дрібні залишки їжі та волосся допоможе спеціальна сіточка-фільтр, що встановлюється на зливний отвір.

Пам’ятайте, що пластик не любить різких перепадів температур, тому не зливайте окріп у раковину. При цьому намагайтеся робити регулярні промивання гарячою водою близько 60-70 градусів – це допоможе розчиняти жир, бруд та дрібну органіку. Використовуйте вантуз, розчин соди з оцтом або хімікати для прочищення з профілактичною метою під час кожного планового прибирання.

Професійне чищення труб

Компанія «Труболюб» займається наданням професійних послуг, наші майстри можуть ефективно прочистити не тільки каналізаційні, але й водопровідні труби, систему опалення та газові котли. У роботі використовується спеціальне обладнання для гідродинамічного, а також електромеханічного чищення, що гарантує якісний результат.

 

13 December 2024

Час на читання:

~ 8 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!


Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?