Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити каналізацію в туалеті

Як прочистити каналізацію в туалеті

Новини

14 September 2023

Час на читання:

9 хвилин

Каналізація може забитися в будь-якому сантехнічному приладі й це викликає незручності, але найнеприємніша ситуація виникає при засміченні унітаза. Збій роботи системи супроводжується повільним зливом води або повною її зупинкою, підняттям рівня води, а також смердючим запахом. В ідеалі потрібно усувати проблему негайно, адже пробку зі сміття набагато легше пробити, ніж справлятися потім з накопиченнями відходів у трубі. Якщо зволікати з рішенням, то закінчитися це може аварією і навіть затопленнями.

Більшість людей намагаються впоратися із засміченням самотужки: використовують хімію, підручні засоби або спеціальні інструменти. У цьому є сенс, адже перед викликом сантехніка потрібно спробувати пробити труби самостійно. Якщо ж це вам не під силу, краще покликати професіоналів на допомогу, наприклад працівників приватної компанії Trubolub.

У статті ми поговоримо про те, як прочистити каналізацію в туалеті, про ефективні методи чищення в домашніх умовах та профілактичні заходи, які допоможуть зберігати внутрішню чистоту труб значно довше.

Зміст:

 1. Чому з’являються засмічення
 2. Як виявити місце утворення пробки<
 3. Методи усунення засмічення в туалеті<
 4. Застосовуємо хімічні препарати<
 5. Домашні методи прочищення<
 6. Механічна прочистка туалету вантузом<
 7. Пробиваємо пробку сантехнічним тросиком<
 8. Чи варто звертатися до сантехніка<
 9. Профілактика для збереження чистоти каналізації

Чому з’являються засмічення

Власники будинків та квартир часто нехтують правилами використання сантехнічних приладів та каналізації – особливо туалету. Широкий на вигляд отвір унітаза змушує людей помилково вважати, що все легко «проскочить». Мало хто думає про те, що скинуте сміття може застрягти у вигині труби та спровокувати засмічення. Якщо навіть порушення експлуатації спочатку сходять з рук, то так тільки здається – безліч органічних та неорганічних відходів осідають на стінках труб, поступово потовщуючи їх зсередини, що заважає вільному потоку води.

Розберімо основні причини появи пробки в унітазі:

 • Скидання сторонніх предметів, гігієнічних речей типу туалетного паперу, серветок, ватних дисків та паличок, тампонів та прокладок тощо.
 • Зливання жиру або залишків жирної їжі.
 • Утилізація зіпсованих продуктів.
 • Скидання будівельного сміття.
 • Біологічна пробка, яка може складатися із продуктів життєдіяльності людини.
 • Несправності системи, помилки при монтажі.

Очевидно, що все перераховане не варто кидати в унітаз, щоб він не забивався – це просте правило експлуатації й воно стосується всіх сантехнічних приладів.

Перед вибором методу чищення потрібно приблизно розуміти, через що виникла пробка. Це допоможе підібрати ефективніший спосіб прочистки й підвищить імовірність отримання потрібного результату.

blank

Як виявити місце утворення пробки

Перед чищенням бажано локалізувати приблизне місце скупчення відходів і зрозуміти складність засмічення. Для початку увімкніть воду на кухні та в санвузлі, огляньте з якою швидкістю йде стік рідини. Коли йдеться про квартиру, то одночасна відсутність нормального стоку у всіх сантехнічних приладах означає, що забився загальний каналізаційний стояк. В цьому випадку впоратися самотужки не вийде, обов’язково потрібна допомога сантехніка або навіть аварійної служби.

У приватному будинку подібна пробка може знаходитися в самому місці з’єднання домової та міської каналізації, що також серйозно. Якщо ж засмічення сталося у конкретному сантехнічному приладі, можна спробувати його прочистити самостійно.

Методи для усунення засмічення в туалеті

Якщо вас цікавить як прочистити каналізацію в туалеті, рекомендуємо вибрати один або кілька методів, які підходять під забруднення конкретно у вашому випадку.

Методи для чищення каналізаційного стоку бувають такі:

 1. Використання побутової хімії. Ці засоби потрібно купувати в магазині, вони допомагають при накопиченні жиру, органічних та біологічних засміченнях, які можна розчинити.
 2. Застосування домашніх методів прочищення. Йдеться про використання окропу, простих хімічних реагентів типу соди. Цей спосіб підходить, коли потрібно пробити нескладну органічну пробку.
 3. Чищення вантузом. Цей метод дозволяє проштовхнути або роздробити гідроударом практично всі види засмічення, тільки якщо вони знаходяться не надто далеко в трубі.
 4. Механічна прочистка сантехнічним тросиком. Цим інструментом можна витягнути з унітаза сторонні предмети: ганчірки, пакети, серветки й т.д. Також трос дозволяє прочищати шар жиру або будь-яку органіку.

Вам обирати, який метод варто застосувати, виходячи з аналізу ситуації. У деяких випадках перераховані варіанти можна поєднувати між собою, а також використовувати як профілактичні чистки для будь-яких ваших сантехнічних приладів.

Пам’ятайте, що коли вода з унітаза ллється через край, потрібно терміново викликати аварійну службу, щоб не затопити себе й сусідів!

Застосовуємо хімічні препарати

Якщо засмічення нескладне, його можна видалити за допомогою хімічного препарату на основі кислоти. У магазині продаються різні засоби: рідкі, порошкоподібні або у вигляді гелю. Найбільш популярний та відносно бюджетний – це «Крот», але є й інші аналоги, які можуть відрізнятися за складом та способом застосування.

Хімічний препарат потрібно всипати в унітаз та витримати потрібний час, який зазначено в інструкції. Потім змити кілька разів, щоб промити труби від залишків засобу. Не рекомендується залишати хімію на ніч, адже це може закінчитись тріщинами або іншими деформаціями для пластикових систем.

При використанні важливо надягати захисні рукавички, щоб не одержати хімічний опік. Всі покупні засоби є вкрай токсичними, тому потрібно провітрювати кімнату після застосування.

blank

Домашні методи прочищення

Є ще й народні методи, які можна спробувати – вони не зашкодять вашому здоров’ю. Знадобиться лише гаряча вода та сода – ці два інгредієнти легко можна знайти у кожного в будинку.

Розберемо три простих методи:

 • Промивання гарячою водою.
 • Сода та гаряча вода.
 • Сода та оцет.

Для першого варіанта знадобиться лише відро гарячої води (не окропу!). Використовуйте цей спосіб тільки якщо впевнені у фаянсі вашого унітаза (щоб його покриття не тріснуло від високої температури). Спочатку залийте невелику кількість, щоб прогріти матеріал, а потім вливайте решту рідини з відра. Залиште на кілька хвилин, а потім зливайте воду із бачка.

Метод з використанням соди та води має схоже застосування, тільки потрібно спочатку розчинити половину пачки у відрі. Щоб прочистити содою та оцтом, просто влийте пів пачки соди в унітаз, а потім склянку оцту. Залиште на 15 хвилин. Промивати конструкцію слід поступово, кілька разів потроху зливаючи воду із бачка.

blank

Механічне прочищення туалету вантузом

Вантуз – чудовий пристрій, буквально «перша допомога» при засміченнях каналізації. Найчастіше він успішно пробиває дрібні пробки для сміття, тому що його принцип заснований на силі тиску. Приставте гумову насадку до сантехнічного приладу й зробіть до 20 поступальних рухів. Коли засмічення проб’ється, можна змити туалет.

У випадку відсутності інструменту, можна скористатися простим аналогом, виготовленим вручну – просто обріжте дно пластикової пляшки об’ємом 1,5-2 літри.

blank

Пробиваємо пробку сантехнічним тросиком

Якщо унітаз забився і нічого не допомагає, то від виклику майстрів вас відокремлює лише спроба пробити його сантехнічним тросом. Це професійний пристрій, який здатний видалити навіть складні засмічення в трубі. Його принцип полягає в тому, щоб сміття можна було підчепити й витягнути назовні, а решту – подрібнити та проштовхнути далі в стік.

Як користуватися сантехнічним тросом покроково:

 1. Занурте інструмент в отвір і, притримуючи рукою, проштовхніть вглиб труби.
 2. Щоб трос рухався трубами, обертайте ручкою за годинниковою стрілкою.
 3. Коли натрапите на пробку, спробуйте підчепити її.
 4. Зробіть кілька повільних рухів в інший бік.
 5. Витягніть сміття назовні, промийте інструмент.
 6. Дрібне сміття може знадобитися витягувати кілька разів – це тривала та копітка робота.
 7. Після завершення прочищення можна невеликими порціями змивати воду з бачка.

Механічне чищення тросиком можна комбінувати з народними методами чи хімічними препаратами. Це значно підвищить ефективність результату.

blank

Чи варто звертатися до сантехніка

Випадки бувають різні – іноді засмічення невелике і його простіше прочистити самостійно, а є такі, коли без професійної допомоги не обійтися. Якщо ви бачите, що нічого не допомагає, то краще звертатися до приватної компанії Труболюб. Наші спеціалісти дуже швидко зреагують на виклик, професійно усунуть засмічення каналізації будь-якої складності.

Профілактика для збереження чистоти каналізації

Найкраще рішення, яке допоможе вам менше звертатися до вимушених чисток труб – це превентивні заходи. Як мінімум, правильна та акуратна експлуатація системи дозволить зберегти її внутрішню чистоту довше.

Ось кілька корисних порад щодо профілактики засмічень:

 • Поставте відро для сміття в туалеті. Саме в нього потрібно кидати туалетний папір, засоби особистої гігієни та інші сухі відходи.
 • Витягуйте предмети, які випадково впали в унітаз. Не варто намагатися змивати їх – це може доставити багато проблем із трубами.
 • Не кидайте залишки їжі, навіть рідкі страви до туалету. З жиру та твердих відходів поступово утворюється жирова пробка, з якою важко боротися.
 • Слідкуйте за маленькими дітьми та навчайте їх правильному поводженню з сантехнікою. Дуже часто у каналізації виявляються іграшки, фломастери тощо, які можуть призвести до аварії.
 • Регулярно проводьте чищення зливу. Робити це можна хімічними розчинниками або засобами для дезінфекції як профілактику.
 • Щотижня мийте унітаз зовні та всередині. Слідкуйте за його чистотою.
 • Вчасно змінюйте труби. Старі системи набагато частіше засмічуються, тому що іржа та наліт створюють пористу поверхню – на неї осідає сміття. Іноді для розв’язання проблеми із постійними засміченнями потрібно просто замінити труби.
  blank

Ось так, дотримуючись простих правил, можна значно рідше зустрічатися із пробками в туалеті. А якщо ви вже зіткнулися із засміченням, то не соромтеся звернутися за професійною допомогою, щоб отримати якісний результат та значно заощадити свій час.

14 September 2023

Час на читання:

9 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?