Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити каналізацію в туалеті в домашніх умовах?

Як прочистити каналізацію в туалеті в домашніх умовах?

Новини

7 March 2023

Час на читання:

~ 7 минут

Каналізація в туалеті може забиватися і завдавати багато незручностей мешканцям квартир та будинків. Мало того, що це просто неприємне видовище, але воно ще й створює великий дискомфорт. Вода в унітазі в таких випадках може повільно змиватися чи не змиватися взагалі. Комфортне проживання із забитим унітазом неможливе, адже це найважливіша система в будинку.

Причин забруднення може бути безліч, наприклад, накопичення волосся, жиру або інших побутових відходів. Для таких випадків завжди можна викликати додому фахівців. Наша компанія Trubolub саме надає ефективні методи розв’язання проблеми у своїх послугах. Якщо ви хочете самостійно впоратися, то вам буде корисно дізнатися, як прочистити каналізацію в туалеті в домашніх умовах. У цій статті ми розглянемо ефективні методи чистки засміченнь унітаза, перерахуємо основні причини їх виникнення та яких правил необхідно дотримуватись.

Чому забивається каналізація в туалеті

Засмічення в унітазі можуть бути з різних причин, але ми розберемо найпоширеніші й очевидні:

 1. Великі відходи чи накопичення відходів. Щоб забити труби унітаза, потрібні або габаритні речі, або систематичне накопичення дрібних. Найчастіше це туалетний папір або інші засоби особистої гігієни, волосся та різне органічне або неорганічне сміття. Потрібно або дістати предмет, який викликає затор, або проштовхнути його далі в стояк, або розчинити хімічними речовинами.
 2. Використання унітазу не за призначенням. Зливання жиру або інших залишків їжі може бути причиною засмічення.
 3. Висока жорсткість води. Це зустрічається значно рідше, але накип від жорсткої води теж з часом значно зменшить діаметр труб. Найчастіше це відбувається на старих санвузлах, які давно вимагають повної чи часткової заміни труб.
 4. Неправильне встановлення системи. Часто причина криється в особливостях конструкції, починаючи з місця, що не підходить установки унітазу, закінчуючи невідповідністю між розмірами труб і діаметром отвору в унітазі. Як результат, виходить неправильний ухил магістралі, а це призводить до некоректної роботи системи. Якщо проблема полягає в цьому, то самостійно в домашніх умовах упоратися буде важко. Тут знадобиться компетентна допомога фахівців.

Усі ці причини призводять до засмічення каналізації в туалеті. Логічно припустити, що якщо використовувати унітаз правильно, регулярно чистити та обслуговувати його, можна уникнути всіх цих неприємностей. Далі розберемо конкретніше, яких правил експлуатації каналізації в туалеті необхідно дотримуватися.

Правила, які допоможуть уникнути засмічення

Є прості правила експлуатації, які допоможуть зберегти каналізацію у нормальному стані. Треба зрозуміти просту суть – унітаз призначений насамперед для утилізації рідких відходів. Це означає, що в нього не рекомендується кидати туалетний папір, котячий наповнювач, волосся, шерсть або рештки їжі. Якщо зловживати такими звичками, це призводитиме до постійних засмічень каналізації в туалеті.

Якщо ви хочете замінити старий унітаз, краще проконсультуватися зі спеціалістом, який підбере новий з урахуванням правильних параметрів. Зміна сантехніки будинку – дуже відповідальний захід, важливо підійти до нього з усією серйозністю. Це вбереже вашу каналізацію від багатьох проблем у майбутньому.

У більшості випадків засмічення в унітазі виявляються не такими серйозними, що дозволяє ефективно боротися з ними в домашніх умовах самостійно. Ми розглянемо найвідоміші та найдоступніші методи, перевірені багатьма людьми.

Якщо ви хочете дізнатися, як прочистити каналізацію в туалеті, всі описані методи можна звести до трьох головних різновидів:

 • Механічний
 • Термомеханічний
 • Хімічний

Щоб досягти мети, потрібно вибрати один із цих методів виходячи зі складності засмічення та власних можливостей. Робити це самостійно чи викликати сантехніка – особистий вибір кожного. Давайте розберемо різновиди методів чистки в домашніх умовах докладніше.

blank

Механічний спосіб чистки передбачає витягування, проштовхування засмічення далі по трубах або ж дроблення пробки, що виникла в унітазі. Зробити це можна за допомогою вантуза, сантехнічного троса або звичайної пластикової пляшки.

Як прочистити засмічення в унітазі механічним способом:

 1. Використовуйте вантуз. Цей спосіб дієвий, якщо вода повільно йде під час зливу. Також він підходить для профілактики. Потрібен вантуз з конусоподібною насадкою – він допоможе проштовхнути засмічення. Треба закрити зливний отвір, щоб трохи води набралося. Після цього потрібно гойдаючими рухами створити тиск вантузом і різко прибрати його. У більшості випадків це допомагає при невеликих засміченнях.
 2. Використовуйте пластикову пляшку як дешевий аналог вантуза. Для цього потрібно підготувати пляшку – зрізати в неї дно. Направити зрізаним кінцем до отвору і зробити все те саме, що і зі звичайним вантузом.
 3. Використовуйте сантехнічний трос. Цей метод підійде для чищення серйозніших засмічень. Його суть у тому, щоб роздробити великий шматок сміття, що створює пробку, на менші шматки, щоб вони пройшли в стояк. Для цього потрібно занурити трос з йоржиком на кінці в зливний отвір так, щоб він досягнув засмічення. Прокручуючи його рукою, засмічення поступово дробитиметься і проштовхуватиметься далі.

Цей спосіб теж є популярним завдяки дешевизні та простоті. Якщо немає ні сантехнічного троса, ні вантуза, та й руки забруднити не хочеться зайвий раз – підійде чищення хімічними засобами. Є багато препаратів, які призначені для чищення каналізації, причому дістати їх можна в будь-якому супермаркеті. Принцип їхньої дії теж простий: потрібно залити засіб в унітаз і почекати близько години. За цей час засмічення має встигнути розчинитись і залишиться тільки спустити бачок. Але будьте обережні під час застосування цих засобів! Не допускайте потрапляння на шкіру чи слизові оболонки! Для цього рекомендується робити все у захисних рукавичках. Хімічна чистка дасть гарний результат тільки якщо пробка розчиняється в принципі. Якщо це, наприклад, якийсь великий сторонній предмет, то хімічні препарати не допоможуть усунути затор.

blank

Термомеханічна чистка

Даний метод використовується у разі, якщо в унітаз зливали залишки жирної їжі та причина закупорки саме в цьому. Вода має бути гарячою, але в жодному разі не окропом – це може сильно пошкодити пластикові труби. В основі методу спочатку йде промивання гарячою водою протягом 10 хвилин, а потім використання механічної чистки.

Як працюють професіонали

Фахівці вирішують проблему за допомогою спеціального обладнання, швидко та ефективно. Якщо засмічення точкове, то майстер може використовувати механічне чищення. Навіть великі сторонні предмети в унітазі легко прочистить професіонал. Якщо трубопровід забитий по всій довжині, за допомогою гідродинаміки під великим тиском всі пробки промиваються. Навіть скам’янілі кристалічні утворення збиваються і труби ідеально очищаються гідродинамічною чисткою.

Виклик професіоналів додому забезпечить:

 • Швидке виконання
 • 100% якісний результат
 • Чистоту у приміщенні після виконання робіт

Таку послугу ви можете замовити на сайті Труболюб і ми відновимо пропускну здатність будь-якої стічної системи за допомогою професійного обладнання. Наші майстри акуратно та ефективно працюють, не залишаючи після себе бруду. У нас завжди якісне та приємне обслуговування за доступними цінами!

7 March 2023

Час на читання:

~ 7 минут

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?