Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити каналізацію тросом

Як прочистити каналізацію тросом

Новини

12 December 2023

Час на читання:

~ 6 хвилин

Нормальне функціонування каналізаційної системи є запорукою комфорту для мешканців будинків та квартир, оскільки вони можуть вільно користуватися сантехнічними приладами. Іноді цей комфорт порушується уповільненим стоком рідини, виникненням пробки у трубі, що супроводжується неприємним запахом та стрімким розмноженням мікробів.

Поламання, прориви, затоплення – всі ці аварії завдають багато збитків і їх появу провокують саме засмічення. Вони можуть стати для власника будинку справжньою проблемою. Існує багато способів самостійного прочищення, але не завжди це допомагає. Особливо, якщо застряглий предмет або скупчення сміття знаходиться занадто далеко – вам буде важко його дістати.

Саме для таких випадків існує сантехнічний трос, за допомогою якого можна усунути складні забруднення або витягнути сміття з труби. Але для ефективного й правильного використання потрібно мати певні знання та навички. Ви можете викликати приватну службу Trubolub для цього завдання або детально ознайомитися з інформацією про те, як прочистити каналізацію тросом самостійно.

Зміст:

  1. Що таке сантехнічний трос
  2. При яких засміченнях використовується цей інструмент
  3. Переваги та недоліки даного способу прочищення
  4. Різновиди тросів: який вибрати
  5. Які бувають насадки та для чого вони потрібні
  6. Як правильно чистити трубу тросом
  7. Куди звернутися за професійною допомогою

Що таке сантехнічний трос

Даний пристрій не тільки знаходить своє місце в арсеналі досвідчених сантехніків, але й стає незамінним помічником для всіх, хто живе у квартирі чи будинку. Якщо тримати його завжди під рукою в ящику з інструментами, то можна почуватися впевнено у вирішенні найнагальніших сантехнічних завдань. Він допоможе ефективно прочистити унітаз, раковину у ванній або на кухні, якщо хімічне чищення або вантуз не дали результату.

Сантехнічний трос є багатофункціональним пристроєм для видалення пробок у каналізаційних трубах, з ручкою на одному кінці та гострою насадкою для руйнування сміття на іншому. Ось трохи фактів про цей корисний інструмент:

  • Може бути представлений різноманітними конструкціями, включаючи стрічки, пружини та канати, що дозволяє обирати оптимальний варіант залежно від характеру засмічення та особливостей будови каналізаційної системи.
  • Завдяки гнучкості пристрою, він може легко долати вигини труб, підтримуючи при цьому правильне положення.
  • Може мати насадки для різних завдань, таких як гачки, йоржики тощо. Вони виконують функцію руйнування та видалення засмічень, забезпечуючи комплексний підхід до розв’язання проблеми.
  • Довжина може варіюватися від півтора метра до 60 метрів, забезпечуючи можливість досягнення навіть віддалених ділянок каналізації.

При яких засміченнях використовується цей інструмент

Завдяки наявності різних насадок, він ефективно справляється з різними типами засмічення. Для нього не проблема витягнути ганчірку або серветку з труби, розбити різні типи нальотів – від вапняних та сольових до в’язких жирових пробок. Якщо правильно використовувати інструмент, він може пробити складні забруднення як у кухні, так і у ванній. Їм також можна прочистити унітаз.

Трос є екстреною допомогою при засміченнях, тому заздалегідь купіть його собі в магазині сантехніки, й він неодноразово вам знадобиться в побуті. Є, звичайно, варіанти з використанням підручних матеріалів, щоб отримати аналог пристрою, але повноцінно замінити його буде неможливо.

Переваги та недоліки даного способу прочищення

Використання цього пристрою має свої переваги та недоліки. Важливо підібрати метод чищення залежно від характеру проблеми, оскільки у деяких випадках можна не отримати потрібний результат. Звичайно ж, переваги в тому, що він ефективно видаляє засмічення, дістає важкодоступних місць і є універсальним. Але й недоліки у нього є, які варто згадати:

  1. Може бракувати довжини. На жаль, довжина пристрою дуже обмежена, а якщо пробка утворилася досить глибоко, він до неї не дістане.
  2. Є ризик пошкодження труб. При неправильному або необережному використанні можна деформувати трубопровід, особливо якщо йдеться про пластик.
  3. Не гарантує 100% результату. Є забруднення, з якими інструмент просто не може впоратися чи очищення відбувається лише частково. У дуже складних випадках варто звертатися до професіоналів, оскільки вони мають обладнання для більш ефективного прочищення.
  4. Трудомісткість процесу. Порівняно з іншими варіантами прочищення в домашніх умовах, цей варіант досить трудомісткий, потребує певних зусиль та часу.
  5. Необхідність мати спеціальні знання й навички. Це професійний інструмент, який активно використовують сантехніки у своїй роботі. Він має інструкцію з використання, якої потрібно дотримуватись, щоб усе вийшло. Тому важливо, як мінімум, знати, як прочистити каналізацію тросом.

Звичайно, якщо є можливість, то краще довірити цю справу професіоналові. Але також можна придбати інструмент та самостійно навчитися ним користуватися.

Різновиди тросів: який вибрати

Перш ніж купувати цей пристрій, потрібно дізнатися, які є різновиди, щоб правильно вибрати його під свої потреби.

Є троси з різних матеріалів, вони можуть відрізнятися за способом виготовлення основної частини. Розберімо їх види:

  • Канатні. Популярний варіант для домашнього використання. Вони відносно недорогі, добре прочищають звичайні побутові пробки. Робляться з крученого дроту, довжиною максимум до 3-х метрів.
  • Пружинні. Базові інструменти для професійного сантехніка. Досить жорсткі, тому що робляться з кручених пружин, а довжина доходить до 25 метрів. Цей варіант допомагає, якщо попередній не дав результатів.
  • Пружинно-навиті. Такі не застосовують у побуті, бо вони призначені для дуже складних забруднень. По суті це вали високої гнучкості, завдовжки до 50 метрів. Їх виготовляють зі сплетеного сталевого дроту, а поверх нього розміщуються спеціальні пружини з металу.
  • У вигляді сантехнічних стрічок. Даний вид існує для прочищення широких та прямих ділянок труб, дуже міцні, тому менш гнучкі.

Цей інструмент також має досить багато варіантів насадок, а сам він може мати різний діаметр. Ще вони діляться на ручні та електричні, але другі застосовують лише професіонали у своїй роботі. Для правильного вибору діаметра враховуйте ширину труб, які зібралися чистити. Якщо місце прочищення стандартних розмірів, до 50 мм діаметром, то для нього підійде товщина 6-8 мм.

 

Які бувають насадки та для чого вони потрібні

Для покращення ефективності прочищення труб виробники тросів пропонують різні знімні насадки, крім стандартного йоржика. Усі наконечники мають певну будову та застосовуються для конкретних забруднень. Вони можуть бути у вигляді:

  1. Піки. Застосовуються для пробивання жирового засмічення.
  2. Гака. Корисні для витягування текстилю із труби (ганчірки, мочалки тощо).
  3. Шнека. Добре видаляють вапняний наліт.
  4. Гарпуна. Допомагають при затверділих пробках, наприклад, ефективно знімають сольові нарости.
  5. Скребка. Універсальний варіант, який підійде як для в’язкого жиру, так і більш жорстких забруднень.

Значно рідше використовуються такі варіанти насадок, як розсувний ніж, донна насадка, спіральний та С-подібний ножі. Це професійні пристрої, ними працюють майстри сантехніки у складніших ситуаціях.

Якість та швидкість чищення каналізаційних труб може залежати від правильності вибору наконечника. Також вони можуть значно зменшити кількість докладених зусиль для досягнення потрібного результату.

Як правильно чистити трубу тросом

Дуже важливо регулярно дбати про стан своєї каналізації, щоб вона справно функціонувала. Не менш відповідальним заняттям можна назвати прочищення тросом – робити його потрібно правильно, щоб не пошкодити труби та отримати гарний результат. Якщо ви вирішили взяти це завдання на себе, то спочатку ознайомтеся з покроковим планом чищення цим інструментом:

  • Перед тим, як розпочати роботу, обов’язково перевірте цілісність пристрою. Це дозволить уникнути зайвих труднощів у разі, якщо частина інструменту відірветься у процесі та виявиться глибоко у трубопроводі.
  • Зніміть та ретельно почистьте сифон, забезпечивши вільний прохід для робочої частини інструменту. Цей етап значно полегшить його просування всередину.
  • Керуючи руків’ям, обережно введіть трос у трубу, повертаючи його за годинниковою стрілкою.
  • Підтримуйте рух в один бік, щоб уникнути намотування забруднень на кінець інструменту та їх застрягання в трубі.
  • Коли він дійде до перешкоди, слід збільшити натиск та обертання, щоб ефективно пробити забруднення.
  • Опустіть пристрій далі, наскільки дозволить його довжина, перевірте наявність інших засмічень у трубопроводі й за необхідності повторюйте чищення до повного усунення.
  • Якщо нічого не заважатиме руху, можна витягнути інструмент із труби.
  • Встановіть назад сифон та перевірте, чи всі гумові прокладки стояли на своєму місці, і система могла нормально працювати.
  • Завершіть процедуру, промивши труби проточною водою, щоб видалити з них забруднення.
  • Після прочищення не забудьте ретельно очистити трос водою та мийним дезінфекційним засобом.

Зверніть увагу, що цей пристрій може піддаватися іржі, тому рекомендується зберігати його загорнутим у папір або тканину. Якщо у вас пластикові труби, використовуйте спеціальний аналог із прогумованим покриттям, щоб уникнути пошкоджень матеріалу.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете успішно прочистити труби й самостійно відновити їхню нормальну роботу.

Куди звернутися за професійною допомогою

Іноді невміння користуватися тросом чи серйозні забруднення трубопроводу призводять до відсутності результатів. У такій ситуації може знадобитися професіональна допомога від досвідчених майстрів з гарним обладнанням.

Компанія Труболюб займається прочищенням каналізації від засмічень будь-якої складності, маючи у своєму арсеналі ефективні методики. Ми забезпечуємо індивідуальний підхід у кожному конкретному випадку, попередньо виконуємо діагностику засміченого трубопроводу, а потім проводимо якісне чищення з гарантією результату.

12 December 2023

Час на читання:

~ 6 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!


Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?