Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити каналізацію на кухні

Як прочистити каналізацію на кухні

Новини

6 July 2024

Час на читання:

~ 9 хвилин

Каналізаційна труба на кухні постійно наражається на ризик виникнення засмічення, адже у будь-який момент через часте миття посуду та регулярне приготування їжі вона може забитися. У раковину потрапляють різні харчові відходи та жир, що з часом викликає неприємні симптоми у вигляді гнильного запаху, уповільненого зливу води у стік. Це сильно порушує комфорт як мешканців квартири, так і тих, хто живе в приватному будинку, тому вимагає негайного рішення.

Побутові засмічення мають властивість посилюватися, що нерідко доходить до аварійних ситуацій, які небезпечні затопленням. У разі їх виникнення варто вчасно звертатися до професійних служб. Однією з таких є компанія «Trubolub», яка ефективно усуне будь-які забруднення в стоку.

У цій статті ви дізнаєтесь, як прочистити каналізацію на кухні власними силами, розберемо причини виникнення пробок, а також варіанти профілактичних заходів.

Зміст:

  1. Чому забивається кухонна раковина
  2. Способи усунення засмічень на кухні
  3. Прочищення труби хімікатами
  4. Народний та термічний метод
  5. Механічна чистка: застосовуємо вантуз та сантехнічний трос
  6. Профілактика забруднень та правила використання кухонної каналізації
  7. Допомога професіоналів: гідродинамічна чистка

Чому забивається кухонна раковина

Засмічення у мийці нерідко турбують людей, які регулярно її використовують – миють посуд, овочі та фрукти, готують їжу. Причинами для появи сповільненого зливу в трубі можуть бути жирові відкладення, залишки їжі, овочеві очищення та крихти. Все це поступово накопичується та звужує пропускний отвір. За відсутності нормального мийного засобу для розчинення жиру та безконтрольному потраплянню залишків їжі до зливу, пробка утворюється ще швидше.

Є й інші, не такі очевидні, але серйозні фактори, що впливають на стан трубопроводу:

  • Несправність каналізації, помилки під час монтажу.
  • Іржа та мікротріщини у старих чавунних трубах.
  • Затверділі сольові відкладення, вапняний наліт через низьку якість води.
  • Засмічення загальної каналізаційної системи всього будинку.

Якщо справа в них, то обов’язково потрібно викликати на допомогу професіоналів, щоб безпечно та ефективно розв’язати проблему.

Способи усунення засмічень на кухні

Чистота каналізації є дуже важливою для комфортного життя, тому на основі досвіду багатьох людей існують перевірені методи для ефективного чищення. Все, що ми розберемо далі, вже неодноразово випробували в домашніх умовах. Вам потрібно визначити, що спричинило пробку, а також оцінити свої можливості. Далі на основі цього підбирається ефективний метод, який підійде саме для вашого випадку.

Як прочистити каналізацію на кухні:

  1. Застосувати хімічні засоби. Вони добре справляються з дрібною органікою та жировою пробкою, швидко розчиняючи наліт усередині стоку. Також це непоганий варіант для дезінфекції труб, нейтралізації неприємного запаху.
  2. Провести чищення народними способами. Сюди входить не лише використання соди та оцту, а й промивання окропом, що підійде для розчинення жиру. Спосіб привабливий своєю дешевизною, а також простим застосуванням.
  3. Пробити стік вручну, за допомогою вантуза чи сантехнічного троса. Обидва інструменти ефективні при сильному засміченні, також можуть витягнути/проштовхнути/зруйнувати застряглий предмет. Мають різні принципи дії, але обидва є неймовірно корисними у господарстві.
  4. Комбінація методів. Часто для отримання кращого результату може не вистачити одного варіанта чищення. Тоді рекомендується їх комбінувати, наприклад, механічне чищення інструментом, а потім промивання хімікатом або сумішшю соди та оцту.

Прочищення труби хімікатами

Багатьом людям набагато зручніше купити в магазині ефективний засіб, залити його в стік та отримати результат уже за 10-15 хвилин. Препарати випускають різні виробники в рідкій, гелеподібній та порошковій формі/гранулах. Склади, способи застосування, час дії, ефективність та ціна на них може відрізнятись.

Обов’язково при покупці прочитайте інструкцію. Там має бути вказано скільки часу тримати засіб у зливі, якою водою змивати (гарячою чи холодною), чи потрібно додавати частину води одразу (як у випадку з гранулами).

Усі хімікати мають небезпечний склад, що може зашкодити здоров’ю, наприклад, спричинити хімічний опік. При їх застосуванні надягайте гумові рукавички. Після чищення необхідно добре провітрити кімнату та якісно промити злив проточною водою. Дієвість забезпечується за кількох умов: пробка повинна бути нескладною й недалеко, в межах сифона, а також важлива її розчинність.

Народний та термічний метод

Прочищення народними засобами – це по суті аналог хімічного методу, тільки з того, що знайдеться вдома. За роки існування каналізації зібралося чимало таких рецептів, де використовується окріп, сода, сіль, лимонна кислота, оцет і навіть таблетки від похмілля Алка-Зельтцер.

Ми виділимо одну з найпопулярніших та найпростіших сумішей домашнього приготування, інгредієнти на яку знайдуться у всіх на кухні. Розберемо докладно, як почистити труби содою та оцтом:

  • Візьміть 200 г соди та одну склянку оцту.
  • Додайте їх по черзі до зливу.
  • Закрийте отвір пробкою або ганчіркою.
  • Залиште суміш у трубах на півтори години.
  • Відкрийте злив та промийте каналізацію окропом з чайника.

Використання окропу – це частина термічного методу, він дозволяє покращити та закріпити результат, повністю або частково змити липкий шар. Варто звернути увагу, що при всій його ефективності розчинення жирів він може пошкодити систему, виготовлену з пластику. У такому випадку проводиться звичайне промивання гарячою проточною водою, щоб змити залишки бруду та суміші. Цей простий народний метод теж добре позбавляє каналізацію неприємного запаху, а також підходить для регулярних профілактичних чисток.

Механічна чистка: застосовуємо вантуз та сантехнічний трос

Для застосування вантуза досить просто поставити його на злив, включити воду з крана та дати їй трохи набратися, потім здійснювати зворотно-поступальні рухи, поки рідина не почне швидко йти. Таким чином, можна пробити пробку зі сміття, але якщо внутрішня поверхня труби заросла застиглим жиром, то тут більше допоможе сантехнічний трос.

Щоб вдалося ефективно скористатися інструментом, його звичайний наконечник краще замінити на йоржик. Завдяки такій насадці можна зчистити шматки затверділого жиру та іншого бруду, що накопичилися всередині труби. Якщо поєднувати чистку з промиванням стоку гарячою водою, то все це відразу змивається всередину, що трохи полегшить завдання.

Механічна чистка тросом вважається складнішою та витратнішою по зусиллях, але результат може давати значно краще. Їм користуються навіть професійні сантехніки, а протяжність очищувальної ділянки в трубі обмежується тільки довжиною самого пристрою.

Розберемо покроково, як почистити труби тросом:

  1. Для зручності занурення розберіть сифон.
  2. Введіть йорж-насадку інструменту у каналізацію.
  3. Міцно тримаючи за ручку, просувайте трос обертальними рухами далі, поки він не дістанеться туди, де забито.
  4. Зчищайте наліт, руйнуйте пробки для сміття й продовжуйте шлях, поки дозволяє довжина пристрою.
  5. За потреби витягайте його на поверхню, очищайте та повторюйте процедуру.
  6. Встановіть сифон назад.
  7. Промийте трубу великою кількістю води.

Профілактика забруднень та правила використання кухонної каналізації

Для того, щоб кухонна каналізація забивалася менше, потрібно дотримуватись правил експлуатації та вживати профілактичних заходів. При митті посуду та приготуванні їжі в стік можуть потрапляти залишки їжі, жир, чайна та кавова заварка, різне сміття. Намагайтеся не допускати цього – краще поставте на злив спеціальну сіточку й не забувайте очищати її у міру забруднення.

Найкращим рішенням на кухні стане жировловлювач. Цей пристрій встановлюється під раковину й збирає частинки жиру, тобто нейтралізує до 90% найчастішу причину засмічення. Якщо такої можливості немає, то не зливайте багато жиру в каналізацію, а збирайте його в окрему тару для утилізації. Використовуйте якісний мийний засіб для миття посуду, щоб він розчиняв жир, а також робіть регулярні промивання гарячою водою.

Іноді потрібно демонтувати ділянки каналізаційної системи для ручного механічного чищення. Йдеться не тільки про сифон, а й про гнучкий сполучний елемент – гофру. Через особливості конструкції, там накопичується шар бруду, який важко змити навіть розчинником.

Допомога професіоналів: гідродинамічна чистка

Найкращим рішенням для чищення каналізації є гідродинамічна чистка. Кухонний стік стане після неї, як новий, та функціонуватиме на повну потужність. Кожен міліметр промивається водою, що подається під великим тиском. Навіть найскладніші та затверділі забруднення ефективно змиються потужним натиском у колектор.

Компанія «Труболюб» пропонує цю послугу чищення, тому можна довірити чистоту труб нам. Професіонали через сифон приєднують спеціальний шланг з форсункою, а вона при русі зчищатиме струменями різні відкладення. Це сучасний підхід у боротьбі із засміченнями, який дає 100% результат, застосовується не лише у квартирі та будинку, а й у громадських підприємствах.

6 July 2024

Час на читання:

~ 9 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!


Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?