Як прочистити каналізаційну трубу під землею
Новини
22 January 2024
Час на читання:
~ 8 хвилин
Будова каналізації передбачає виведення деяких труб назовні. Монтаж у приватному будинку та квартирі відрізняється, але у будь-якому випадку частина розміщується всередині приміщення, а інша заводиться під землю, звідки веде до магістрального відведення. Це місце може виявитися слабкою ланкою системи й забиватися з різних причин. Пробивати такі пробки досить складно самостійно, адже зазвичай всі звикли, що засмічення неглибоке та знаходиться близько до сифона.
Але такі ситуації трапляються, тому треба знати, як прочистити каналізаційну трубу під землею. У найскладніших випадках бажано викликати бригаду професіоналів, щоб вони безпечно й швидко усунули проблему. Можна звернутися до компанії Trubolub для цих цілей, адже ми пропонуємо ефективні та вигідні рішення для будь-якої складності забруднень.
У цій статті детально розбиратимемо методи чищення закритої каналізації від глибоких та складних засмічень. Також поговоримо, чому вони виникають та як їх уникнути.
Зміст:
- Що забиває каналізаційні труби
- Методи чищення системи під землею
- Розчиняємо засмічення хімічним препаратом
- Як прочищати каналізацію Керхером
- Електромеханічний метод чищення
- Гідродинамічний спосіб
- Підсумки
Що забиває каналізаційні труби
Оскільки стоки каналізації видаляються самопливом, більшість забруднень можуть осідати всередині системи. Відсутність тиску в потоці часто сприяє утворенню пробки в трубі під землею. Вона значно глибше і з нею вже не впораються звичайні народні засоби.
У стоках може бути якийсь предмет або тверде сміття, що викличе засмічення або з часом каналізація може заростати відкладами вапняного нальоту та мінеральних солей від низької якості води.
Розберімо найпоширеніші варіанти того, що може сильно та глибоко забивати трубу:
- Жир чи мильна вода. Потрапляючи в трубопровід під час миття посуду, жир має властивість поступово накопичуватися на трубах, оскільки він липкий. Змішується з іншими дрібними відходами та твердне, що вже стає проблемою. Те саме відбувається і з мильним розчином – він накопичує жорсткий наліт, який важко прочистити.
- Викидання різних нерозчинних відходів, предметів гігієни. Особливо нашкодити можуть вологі серветки, наповнювач для котячого туалету, прокладки, а також туалетний папір низької якості. Небезпека в тому, що вони можуть збільшуватися або твердіти у воді, а через постійне використання унітаза будуть накопичуватися та посилювати пробку.
- Потрапляння у каналізацію харчових відходів. Залишки їжі рано чи пізно забивають її, налипають на стінках та зменшують пропускну здатність, іноді навіть призводять до аварійних ситуацій. Ось чому краще відразу викидати все у відро для сміття.
- Нехтування заміною системи. Досить часто люди продовжують використовувати чавунні труби замість нових пластикових, через що страждають від постійних засмічень каналізації. Річ у тім, що старі комунікації з чавуну мають шорстку поверхню, за яку чіпляється дрібне сміття та жирові частинки. Також вони можуть заростати іржею, особливо це стосується систем із металу.
- Помилки з підбором діаметра труб або їх нахилу. Під час руху стоків самопливом дуже важливим є правильний ухил та відповідність діаметрів між стиками. Нюансів монтажу слід дотримуватись, тому що в іншому випадку каналізація не буде повноцінно функціонувати.
- Промерзання системи, вростання коріння дерев. Це дуже серйозні обставини, які можуть призвести не лише до зниження пропускної спроможності, а й до пошкодження трубопроводу.
Методи чищення системи під землею
Будь-які порушення в роботі каналізації супроводжуються неприємними симптомами, які можуть перерости в щось небезпечніше. Самі по собі засмічення викликають гнильний запах та стрімке розмноження мікробів, злив води сповільнюється або вона взагалі не йде – виходить повна антисанітарія.
Наслідки такої проблеми є ще гіршими, якщо її вчасно не вирішувати. Різні ситуації у вигляді проривів труб, затоплення, критичного підняття рівня води в унітазі або раковині приносять безліч турбот як власникам будинку, так і їхнім сусідам.
Усього існує кілька методів, як прочистити каналізаційну трубу під землею:
- Хімічний.
- Механічний (за допомогою Керхера).
- Гідродинамічний.
- Електромеханічний.
Всі вони відрізняються від тих звичайних, які використовуються при легких побутових засміченнях, при цьому варто сказати, що самостійно прочистити каналізацію на великій глибині досить складно. Два останніх методи професійні, тобто для їх застосування потрібно викликати спеціальну службу з відповідним обладнанням.
Розчиняємо засмічення хімічним препаратом
За допомогою побутової хімії для чищення труб можна розчиняти різні органічні засмічення, наприклад, жир, волосся, залишки їжі. Спосіб допомагає також зняти вапняний або сольовий наліт. Працює він у випадках, коли це не застарілі забруднення, які вже сильно затверділи та забили трубопровід.
Принцип дії ґрунтується на агресивному складі хімічного препарату. Він може складатися з кислот чи лугу, тому важливо ніколи не змішувати різні за складом засоби. Компоненти швидко та ефективно усувають пробки, що піддаються розчиненню. Знайти їх легко можна в магазині, при цьому продаються вони у трьох формах: рідкій, гелеподібній та у вигляді гранул.
Через те, що хімія може пошкоджувати слизові та шкіру людини, потрібно обов’язково захищати руки та очі при використанні. Перед чищенням важливо прочитати інструкцію та врахувати такі нюанси, як температура води, з якою засіб ефективніше діятиме.
Використання будь-якого хімікату для розчинення забруднень має приблизно однакову схему:
- Засіб заливається в систему.
- Його треба потримати 15-30 хвилин, залежно від того, що рекомендується в інструкції препарату.
- Пустити проточну воду та добре промити трубопровід від залишків бруду та засобу.
Як прочищати каналізацію Керхером
Чистка Керхером підійде лише тим людям, які мають у себе таку установку й при цьому живуть у приватному будинку. Ні для кого не секрет, що дане обладнання мультифункціональне, воно має потужний струмінь води, який запускається під тиском та може справлятися з різними забрудненнями. Прочищення труби цим способом – по суті ще один альтернативний спосіб використання апарату, про який багато хто не знає.
Якщо подумати, то принцип дії установки дуже схожий на гідродинамічне промивання, яке здійснюють професіонали. Ви можете скористатися Керхером для створення домашнього аналога гідродинамічного методу. Потік води подають у колектор і з його допомогою розбивають різні забруднення – від жирових та сміттєвих пробок, до замерзлих стінок труби й пророслих коренів дерева.
Електромеханічний метод чищення
Якщо перед вами стоїть завдання очистити ділянку каналізаційної системи під землею, то найкраще з цим впорається електромеханічний метод. Він передбачає застосування спеціального гнучкого валу з насадками, що підбираються індивідуально за конкретним типом засмічення.
Насадки для електромеханічного чищення бувають:
- Роторні – для усунення жирових пробок.
- Донні – для прочистки замуленого місця.
- Ланцюгові – для витягування сторонніх предметів.
- У вигляді гака – для усунення грудок волосся або шерсті тварин.
- Пробивні – для руйнування застарілих, жорстких забруднень.
- Універсальні – для всіх типів засмічення.
Цей метод добре розбиває відкладення різного походження, які можуть опинитися в каналізації. Навіть замулені ділянки, лід, коріння дерев та інші нестандартні пробки. Він підходить для використання в будь-яку пору року, навіть в сильні морози. Кінець валу з насадкою обертається у трубопроводі, прибирає сміття та наліт із внутрішньої поверхні труби, повертаючи її нормальне функціонування.
Чистку можуть виконувати лише професіонали, які мають потрібне обладнання, дотримуються норм та правил його використання.
Гідродинамічний спосіб
Ще один професійний спосіб, який потребує виклику приватної компанії. Завдяки цьому методу можна здійснювати прочищення системи як внутрішньої сторони, так і зовнішньої. У основі лежить спеціальний апарат – гідродинамічна машина. Вона оснащена електропомпою, баком, а також шлангом з насадками для різних засмічень (як і в електромеханічному методі).
Принцип дії полягає у подачі води під великим тиском через гнучкі патрубки, які мають форсунки на кінці. Воду нагнітає електрична помпа, а на форсунках є отвори з двох сторін, що допомагає рівномірно очищати наліт та просувати шланг далі трубою.
Оскільки це комплекс робіт, то розгляньмо етапи чищення:
- Діагностика. Систему спочатку оглядають на наявність якихось порушень, аналізують її загальний стан.
- Локалізація пробки. У трубопровід занурюють спеціальний апарат з відеокамерою, який покаже точне місце розташування засмічення, його тип та складність.
- Налаштування обладнання. Гідродинамічну машину підключають до системи, налагоджують патрубки, вводять в трубу, включають помпу.
- Чищення. Ввімкненим обладнанням під тиском води вимивають різні забруднення, доки повністю не усунуть їх.
- Перевірка результатів. Фахівці обов’язково перевіряють пропускну спроможність після гідродинамічного прочищення та за необхідності повторюють процедуру ще раз.
- Вилучення обладнання. Гідродинамічну машину вимикають, а гнучкий патрубок витягують із каналізації.
Гідродинамічний спосіб чищення використовують для всіх типів труб, оскільки він дбайливо усуває забруднення з будь-якого матеріалу. Він екологічно чистий, універсальний, ефективний, навіть у важкодоступних місцях та поворотах системи. Його можна безпечно використовувати та не боятися за шкоду людині чи навколишньому середовищу, що не скажеш про хімічний метод. Але є й кілька мінусів – це неможливість використання у сильний мороз, а також висока вартість послуги порівняно з іншими методами чищення.
Підсумки
Для того, щоб прочистити закриту каналізацію з підземною прокладкою каналів, іноді потрібно витратити багато сил, енергії, перепробувати всі доступні способи. Але буває так, що це не дає потрібного результату, може навіть все посилювати, аж до аварійних ситуацій. Ось чому варто скористатися послугами професійних майстрів, навіть якщо це видається зайвими витратами для вас.
Якісне усунення забруднень із каналізаційної труби під землею краще довірити компанії Труболюб. Ми надаємо послуги електромеханічного та гідродинамічного чищення в місті Київ. Виконуємо роботу з максимальною віддачею, відновлюємо нормальну роботу системи та не залишаємо бруду за собою. У нас доступні ціни, приємний та ввічливий персонал, цілодобова підтримка та швидкий виїзд на об’єкт!
22 January 2024
Час на читання:
~ 8 хвилин
Дізнайтеся про новини та акції першими!
Схожі статті