Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити каналізаційні труби від жиру

Як прочистити каналізаційні труби від жиру

Новини

15 February 2024

Час на читання:

8 хвилин

У кожному домі є каналізаційна система та через її постійну експлуатацію іноді виникають жирові та інші засмічення. Вони супроводжуються неприємним, стійким запахом, а також складним зливом чи застоєм рідини. Усе це заважає повноцінно використовувати каналізацію, тому треба швидко позбавитись перешкоди.

Не завжди є можливість та бажання викликати професійних сантехніків, тому ми пропонуємо вам варіанти, як прочистити каналізаційні труби від жиру в домашніх умовах. Пам’ятайте, що зі складнішим засміченням слід звернутися за допомогою до спеціалістів, наприклад, компанії Trubolub. Наші фахівці швидко та ефективно позбавлять вас від пробок.

В даній статті ми розберемо, чому труби забиваються жиром та як прочистити їх різними домашніми методами.

Зміст:

  1. Причини та наслідки забруднень в каналізації
  2. Профілактичний догляд за трубами
  3. Методи для чистки каналізації
  4. Хімічні засоби для розчинення жиру
  5. Народний метод чистки
  6. Сантехнічний трос та його використання в домашніх умовах
  7. Як вантузом видалити засмічення
  8. Висновки

Причини та наслідки забруднень в каналізації

Більшість забруднень виникають через недбалість власників каналізації, вони змивають туди різні речі, які краще утилізувати в смітник. Щоб труби менше забруднювалися потрібно регулярно промивати їх від нальоту.

Розберімо, які бувають найчастіші причини засмічення каналізаційної системи:

  • Викидання сміття, сторонніх предметів у раковину та унітаз. Незнання або нехтування правилами використання каналізаційних систем призводить до постійних засмічень. Мешканці будинку зливають в трубопровід предмети, які не підлягають розчиненню та забивають його. Це навіть може закінчитися аварією, затопити ваше чи сусідське майно.
  • Засмічення відходами будівництва або ремонту. Часто під час цих процесів каналізаційна система використовується не за призначенням. Туди змивають залишки матеріалів, а вони прилипають до стінок, розбухають або бетонуються, перешкоджаючи вільному стоку рідини.
  • Пошкодження, необхідність ремонту чи заміни системи. Старі або пошкоджені труби можуть бути більш схильними до утворення засмічень через шорсткість матеріалу, сольові нарости, іржу – за них чіпляється дрібне сміття. Будь-які злами та порушення роботи системи провокують тільки погіршення ситуації. Тут треба викликати майстра та проводити якісний ремонт або повну заміну.
  • Постійна експлуатація. Люди кожен день користуються каналізацією під час звичайних домашніх справ. На кухні поступово накопичуються засмічення через жир, харчові відходи, дрібне сміття та бруд, які змішуються та застигають в липку масу. Для сантехнічних приладів у ванній проблемою стає волосся, шерсть тварин, предмети гігієни, туалетний папір, та наповнювач котячого туалету.

Жирові пробки належать до експлуатаційних засмічень та виникають через зливання в каналізацію залишків їжі, олії з фритюрниці/сковорідки, чи просто миття брудного жирного посуду. Це доволі небезпечний вид забруднення, бо застигає в системі та робить поверхню липкою, через що різні інші відходи теж налипають. З часом жир твердіє і з ним стає складніше впоратися самостійно.

Наслідки у засмічень часто закінчуються витоком води назовні, надаючи значних матеріальних збитків власникам або сусідам. Для кожного з цих типів засмічення є метод усунення, але в складних випадках вам доведеться викликати аварійну службу. Спеціалісти швидко та безпечно впораються із завданням.

Профілактичний догляд за трубами

Якщо не знати про правила користування й догляду за трубами, можна легко їх забити. Важливо уникати навмисного викидання будь-яких сторонніх предметів у каналізацію, навіть будівельного сміття, залишків їжі чи предметів гігієни. Особливу увагу слід звернути на те, щоб не зливати в унітаз олію зі сковорідки чи фритюрниці, залишки їжі, бо все це відкладається на трубах, застигає та зменшує їх пропускну здатність.

Для того, щоб уникнути забивання каналізаційних труб, необхідно використовувати профілактичні заходи. Вони дозволяють підтримувати їх чистоту зсередини шляхом регулярного та постійного контролю. Важливо запам’ятати одне основне правило: не кидайте в каналізаційну систему те, що має потрапити в сміттєвий контейнер. Спробуйте відводити у каналізацію лише рідкі відходи, а олію після приготування їжі збирайте в спеціальну місткість, потім відправляйте на перероблення.

Щоб запобігти засміченню труб у вашому будинку, можна вжити такі заходи:

  1. Встановити сітку на зливний отвір. Вона буде затримувати побутові відходи й не допускати їх потрапляння у трубопровід.
  2. Встановити жировловлювач. Це допоможе вберегти систему від накопичення жирового нальоту.
  3. Регулярно очищати сифон від сміття, волосся та залишків їжі.
  4. Купити якісні мийні засоби.
  5. Мити жирний посуд в гарячій воді та просто промивати систему гарячою водою на регулярній основі. Таким чином частинки жиру розчинятимуться. 

Такий комплекс заходів допоможе уникнути проблем з засміченням труб та зберегти їх ефективність на тривалий час.

Методи для чистки каналізації

Перед викликом сантехніків, ви можете спробувати позбутися засмічень в домашніх умовах. Сьогодні існує багато народних та домашніх методів, які можуть бути в пригоді при нескладних пробках. Застарілу та тверду жирну масу буде важко пробити без допомоги професіоналів.

Ось декілька способів, як прочистити каналізаційні труби від жиру:

  • Хімічні засоби для усунення засмічень. Це чищення покупними препаратами з хімічним складом.
  • Механічні інструменти. Спосіб полягає у використанні вантуза чи сантехнічного троса.
  • Народні засоби очищення. Прості «рецепти» з того, що є у кожного на кухні, для безпечного розчинення органічних пробок.

Для певного типу засмічення існує свій метод. Наприклад: вантуз та сантехнічний трос допоможе впоратися із застряглими предметами, а також з волоссям та шерстю всередині труби. А хімічний та термомеханічний способи зможуть розчинити жирові, мильні та харчові пробки. Тож варто спочатку дізнатись тип та приблизну локалізацію забруднення.

Хімічні засоби для розчинення жиру

Всі ми знаємо старий добрий «Кріт», який коштує копійки. Багато хто використовує його для очищення каналізації. Але робити це треба правильно, бо він може призвести до псування труб та навіть вашого здоров’я.

Як правильно та безпечно використовувати хімічні препарати:

  1. Придбайте у найближчому побутовому магазині хімічний засіб.
  2. Перед використанням одягніть захисну маску, гумові рукавиці та захисні окуляри. Це допоможе вам захистити свою шкіру від хімічних опіків.
  3. Далі залийте в зливний отвір препарат та почекайте 15 хвилин. Якщо він у вигляді сухих гранул, то потрібно спочатку засипати його в злив, а потім ще обережно додати склянку гарячої або холодної води (залежить від індивідуальної інструкції препарату).
  4. Промийте стік проточною водою, ввімкнувши кран на 5 хвилин.
  5. За потреби повторіть процес декілька разів та перевірте результат.
  6. Після процедури треба провітрити приміщення.

Народний метод чистки

Його часто використовують через простоту, доступність та безпечність. Для нього вам не потрібно ходити в магазин, тому що інгредієнти є в кожному домі. Знадобиться окріп, сода та оцет, але важливо врахувати з якого матеріалу виготовлені ваші труби. Для пластикових можна використовувати тільки гарячу воду, температура якої не перевищуватиме 80 градусів.

Варто враховувати, що сода з оцтом не може розчинити затверділу жирову пробку, застряглий предмет та не розв’яже проблему старих труб. Спосіб більше підходить для тих випадків, коли треба розчинити невеликий шар жиру й органічних відходів в сифоні або трохи далі сифона. Також його можна використовувати як додаткову дезінфекцію після механічної чистки, щоб прибрати неприємний запах.

Ось послідовність дій для чищення трубопроводу народним методом:

  • Додайте в злив 0,5 склянки соди та 0,5 склянки оцту.
  • Закрийте зливний та переливний отвір пробкою або ганчіркою.
  • Почекайте приблизно годину.
  • Закип’ятіть чайник води, приблизно три літри.
  • Якщо труби пластикові, то трохи почекайте, поки температура води в чайнику знизиться до оптимальної.
  • Витягніть пробку та залийте окріп/гарячу воду в злив.
  • За потреби повторіть дії декілька разів для більшої ефективності.
  • Пустіть воду з крана, щоб перевірити результат.

Сантехнічний трос та його використання в домашніх умовах

Трос вважається одним з найефективніших пристроїв для чистки каналізації, який використовують у своїй роботі навіть професійні сантехніки. Це універсальний метод, що показує гарні результати з будь-якими видами забруднень. Він складається зі спеціальної насадки на одному кінці та ручки на іншому. Сміття витягується або розбивається за допомогою насадки.

Перед тим як вставляти трос в трубу, потрібно демонтувати сифон, якщо це раковина. Далі обережно помістіть кінець з насадкою в зливний отвір, обертальними рухами проштовхуйте сантехнічний трос далі всередину, поки він не зіштовхнеться з перешкодою.

Після цього потрібно обертати трос в іншу сторону для руйнування пробки. Час від часу витягайте його назовні та очищайте від накопиченого сміття. Повторюйте до повного очищення каналізації, а щоб перевірити якість – злийте певну кількість води в стік.

Можна додатково використати хімікати або соду з оцтом. Це допоможе закріпити результат та позбутися неприємного запаху.

Як вантузом видалити засмічення

Вантуз – пристрій для чистки каналізації в домашніх умовах, зазвичай складається з гумової чаші та дерев’яної або пластикової ручки. Допомагає при будь-якому типі засмічення, якщо воно знаходиться близько до сифона. Діє за принципом помпи, викачуючи назовні все сміття, воду та повітря з труби.

Отже, щоб пробити пробку за допомогою вантуза, потрібно:

  1. Поставити його прямо над зливним отвором повністю накриваючи його гумовою чашею.
  2. Щільно притиснути вантуз до зливу та набрати води трошки вище за її краї.
  3. Зробити 20-30 натискних рухів вгору-вниз, при цьому не відривати вантуз від зливного отвору.
  4. Після цього вода повинна почати швидко спускатись в трубопровід – це означає, що пробка зруйнована.
  5. Якщо результату немає, то повторіть все заново.
  6. Добре промийте чашу інструменту під теплою проточною водою з використанням мийного засобу.

Висновки

Не завжди запропоновані методи приносять результат, а особливо тоді, коли ситуація серйозна. Важливо не зволікати та викликати сантехніка або спеціальну службу, щоб не стало гірше. На допомогу завжди прийде компанія Труболюб, наші фахівці за доступною ціною надають послуги прочистки каналізації від жиру та інших забруднень.

15 February 2024

Час на читання:

8 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!


Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?