Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як пробити каналізацію

Як пробити каналізацію

Новини

17 April 2023

Час на читання:

~ 8 хвилин

Каналізація в приватному будинку або квартирі потребує своєчасного чищення – необхідно дотримуватися не тільки зовнішньої чистоти вузлів, але й прочищати труби зсередини. Через постійну експлуатацію система каналізації забивається різними відходами. Наприклад, у ванній це може бути волосся і мильна пробка, а на кухні труби можуть заростати жировими відкладеннями всередині.

Засмічення у каналізаційних трубах не дозволяє користуватися ними повноцінно, з’являється дискомфорт та неприємні відчуття. Зі зливного отвору доноситься неприємний запах, вода значно повільніше спускається, а іноді взагалі не йде. Коли таке трапляється, всі шукають як пробити каналізацію самостійно або викликають майстра додому.

Зміст:

 1. Чому забивається каналізація
 2. Профілактика виникнення засмічень у каналізації
 3. Як пробити каналізацію

3.1. Хімічна прочистка

3.2. Народні методи для чищення труб

3.3. Механічна чистка за допомогою вантуза чи сантехнічного троса

 1. Коли варто викликати професіоналів

Чому забивається каналізація

Пробки виникають з різних причин і це досить часте явище, яке перешкоджатиме нормальному функціонуванню системи. Здебільшого проблема виникає через порушення базових правил експлуатації, але також можуть вплинути й інші фактори.

Засмічення виникають з таких причин:

 1. Накопичення на стінках мила. Зазвичай мильні пробки формуються в трубах у ванній кімнаті, якщо часто використовувати тверде мило при пранні або для миття рук. Розчин потрапляє в каналізацію і застигає на стінках, змішуючись з іншими відходами, що ускладнює подальше очищення.
 2. Потрапляння габаритного сміття чи сторонніх предметів у трубу. Найчастіше подібна історія трапляється в туалеті, тому що в унітазі найширший отвір, що веде до труби. Сантехніки виявляли іграшки, будівельні матеріали, предмети особистої гігієни, залишки їжі всередині каналізації, які можуть знищити пропускну здатність водопровідної системи.
 3. Накопичення жиру. Цей вид пробки утворюється на кухні й виникає в результаті накопичення жирових частинок на стінках труб. Систематичне зливання залишків олії або миття жирного посуду з часом забиває кухонну каналізацію. Проблема погіршується, якщо використовувати мийний засіб низької якості та мити посуд у прохолодній воді.
 4. Скупчення волосся. Волосинки можуть скручуватися між собою в клубок, що перешкоджає нормальному проходженню рідини трубами. Іноді може допомогти зовнішнє очищення зливного отвору вручну або розбирання та прочищення сифона. Забиту волоссям трубу можна очистити сантехнічним тросом чи розчинити пробку хімічними засобами.
 5. Помилки у проєктуванні та монтажі каналізаційної системи. Через це можуть виходити постійні засмічення та застої води. Самостійно виправити проблему в такому випадку не вдасться. Доведеться викликати професіоналів, розбирати й заново монтувати каналізацію частково або повністю.
 6. Сольовий осад у металевих трубах. Виникає це засмічення через жорстку воду з великою кількістю мінеральних домішок.
  blank

Профілактика виникнення засмічень у каналізації

Для того, щоб водопровідна система працювала справно і не забивалася, потрібно дотримуватись правил експлуатації та періодично проводити профілактичне чищення. Ось що рекомендується робити:

 1. Періодично розбирати та чистити сифон, а також зливний отвір від сміття.
 2. Поставити сіточку для збирання відходів.
 3. Не зливати масло, що залишилося після смаження, у водопровідну систему.
 4. Утилізувати тверді, великі та дрібні відходи у відро для сміття. У каналізацію не рекомендується скидати очистки з овочів, предмети особистої гігієни, навіть туалетний папір не слід кидати в унітаз.
 5. Для профілактики засмічення на кухні потрібно промивати труби гарячою водою.
 6. Застосовувати народні методи, чищення содою та оцтом, щоб очистити невеликі забруднення.
 7. Довіряти установку та монтаж системи лише кваліфікованим майстрам, щоб у майбутньому уникнути величезної кількості проблем із каналізацією.

Як пробити каналізацію

Якщо з’явилися явні ознаки засмічення, то доведеться вжити заходів щодо його усунення. Можна прочистити пробку в трубах самостійно, але якщо вони сильно забилися, то варто викликати майстра. Компанія Trubolub швидко та легко усуне засмічення будь-якої складності за допомогою професійного обладнання.

Якщо хочете усунути пробку за допомогою підручних засобів у домашніх умовах, то є кілька методів:

 1. Хімічний.
 2. Народний.
 3. Механічний.

Розберемо їх докладніше у наступних розділах.

Хімічна прочистка

Якщо ви шукаєте як пробити каналізацію швидко і без колупання в системі, то вам однозначно підходить хімічний метод. Цей спосіб має обмеження, оскільки він підходить не для всіх видів труб. Оскільки хімічні засоби дуже агресивні, вони можуть пошкодити пластикові труби. Також, при використанні хімії для прочищення каналізації потрібно одягати гумові рукавички та захисні окуляри, щоб засіб не потрапив на шкіру чи слизові.

Суть хімічної прочистки полягає в тому, щоб розчинити засмічення. Деякі види засмічення не розчиняються, тому метод може не дати результату. Щоб пробити каналізацію, потрібно придбати засіб у відділі побутової хімії. У продажу є різні варіанти, але загалом їх можна поділити на три категорії:

 • Порошкоподібні, сухі;
 • Рідкі;
 • У вигляді гелю.

Їх легко використовувати, на кожному засобі написана інструкція, але принцип однаковий: залити в злив, почекати й потім промити труби великою кількістю води.

blank

Народні методи для чищення труб

У народних методів є свої плюси та мінуси. Вони відмінно підходять для систематичної профілактики та очищення простих засмічень, але у складних випадках демонструють низьку ефективність. Сама процедура вимагає мінімальних вкладень та зусиль, але затратна за часом. Чищення народними способами абсолютно нешкідливе для людини і не руйнує цілісність труб.

Щоб прочистити водопровідну систему даним методом, вам знадобиться взяти засоби, які є на кожній кухні: сода та оцет.

Процес чищення відбувається наступним чином:

 1. Потрібно відміряти однакову кількість соди та оцту. Беріть пів склянки того й того.
 2. Засипайте в зливний отвір спочатку соду, потім оцет.
 3. Закрийте злив ганчіркою або пробкою.
 4. Зачекайте кілька годин, поки розчин подіє.
 5. Відкрийте злив і промийте трубу гарячою водою протягом декількох хвилин.

Для отримання максимального результату можна використати народні методи повторно або з’єднати з механічним чищенням.

blank

Механічна чистка за допомогою вантуза чи сантехнічного троса

Очищати складніші засмічення можна за допомогою вантуза чи сантехнічного троса. Принцип дії у цих девайсів відрізняється, але обидва демонструють високу ефективність для усунення різних пробок у водопровідній системі.

Вантуз – це пристрій, оснащений гумовою насадкою у формі конуса. Він зустрічається у багатьох будинках, оскільки дуже корисний у господарстві. Працює завдяки створенню повітряного тиску, таким чином дробить і виштовхує пробку по каналізаційній системі далі.

Для чищення вантузом потрібно:

 1. Щільно прикласти насадку до зливного отвору.
 2. Включити воду і набрати її трохи вище за саму насадку.
 3. Зробити 20 поступальних рухів вантузом.
 4. Витягнути вантуз та перевірити результат.

Сантехнічний трос у народі називають «коброю». Це пристрій, за допомогою якого можна прочистити засмічення, що знаходиться глибоко в трубі. Виглядає він як гнучкий дріт з йоржиком на кінці. Йоржиком донизу трос опускають у зливний отвір, поки він не зіткнеться з перешкодою, потім провертають, руйнуючи засмічення.

blank

Коли варто викликати професіоналів

Трапляються випадки, коли забивається вся система каналізації, тоді потрібно викликати спеціалістів для прочистки. Перевірити це можна, якщо увімкнути воду у всіх кімнатах і подивитися з якою швидкістю вона йде. Якщо у всіх вузлах вода йде з однаково повільною швидкістю, це означає, що вся система засмічена. Також варто викликати фахівців у випадку, якщо нічого з перерахованих вище методів не допомогло.

Якщо ви не хочете займатися чисткою каналізації, то довіртеся фахівцям з компанії Труболюб. Ми надаємо широкий вибір послуг з діагностики, монтажу, ремонту, чищення каналізації як у приватному будинку, так і квартирі. Працюємо чисто, швидко, якісно та ефективно.

17 April 2023

Час на читання:

~ 8 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?