Як очистити зливну яму без викачування
Новини
2 August 2024
Час на читання:
~ 7 хвилин
Для приватних та заміських будинків часто використовується зливна яма, як ефективний варіант місця утилізації стічних вод. За відсутності підключення до централізованої каналізації це хороше рішення, що забезпечує комфортні умови мешканцям. Але воно має суттєвий недолік, що полягає в періодичному переповненні нечистотного резервуара, який необхідно правильно та вчасно очищати.
Найкращим варіантом буде скористатися послугами асенізаторів, щоб вони безпечно відкачали вміст вигрібного відсіку та за всіма суворими правилами його утилізували. Для отримання кваліфікованої допомоги можна звернутися до компанії «Trubolub». Але якщо такої можливості немає, то існують інші варіанти чищення, що потребують певних знань та зусиль.
У цій статті розберемо, як очистити зливну яму без викачування, тобто способи самостійного розв’язання проблеми.
Зміст:
- Навіщо потрібно робити чищення зливної ями
- Як зрозуміти, що настав час очищати вигрібний відсік
- Перевірені методи чищення без викачування
- Використання хімічних засобів
- Біологічні розчинник
- Підсумки
Навіщо потрібно робити чищення зливної ями
Вигрібна яма працює за простим принципом. Через каналізаційну трубу стоки потрапляють у спеціальну місткість. Якщо вона має герметичний вигляд споруди, то нечистоти накопичуються та швидко заповнюють простір. При з’єднанні відсіку з поглинальним колодязем, частина стоків буде проходити через донний фільтр та перероблятися всередині ґрунту. Хоча в цьому випадку викачування потрібно не так часто, все ж утворюється нерозчинний осад, якого потрібно позбавлятися.
Без регулярних чисток нечистотний резервуар неминуче запускається, провокує появу таких проблем:
- Переповнення зливної ями та, як наслідок, вихід частини її вмісту назовні.
- Поява характерного їдкого запаху.
- Скупчення фекалій та нечистот.
- Утворення жирового шару на стінках ями.
- Скупчення мулу на дні.
- Вихід каналізації з ладу, повільне зливання або застій рідини.
Власникам приватних будинків доводиться брати відповідальність за регулярне очищення, при цьому воно має відповідати нормативам комунальних служб та не шкодити навколишньому середовищу. Якщо стежити за заповненням зливної ями та вчасно вживати необхідних заходів, то каналізаційна система радуватиме роками безперебійної роботи без зайвих незручностей. Пам’ятайте, що всіх цих неприємних симптомів можна уникнути, якщо підібрати оптимальний варіант для позбавлення від мулу, жиру та нечистотних накопичень.
Як зрозуміти, що настав час очищати вигрібний відсік
Показником того, що настав час чистити зливну яму може бути скупчення мошок, що над нею літатимуть, а також неприємний запах. Якщо не звернути увагу на цей сигнал, то з часом система замулюватиметься, що тільки прискорить процес засмічення.
Періодичність прочищення має бути не менше одного разу на рік. Щоб забезпечити безперебійне функціонування каналізації, потрібно проводити його раз на чотири місяці, навіть якщо це буде просто з профілактичною метою.
Відкачування нечистотного відсіку за правилами проводиться в момент заповнення на 2/3 від усього обсягу. Для цього викликають професійного асенізатора або роблять все самостійно за допомогою відра з мотузкою, у захисному костюмі, респіраторі, гумових рукавичках та чоботях та помічником (на випадок втрати свідомості). Також для цього беруть герметичну місткість, щоб збирати туди стоки, а потім вивезти їх у спеціальне місце для утилізації. Процес максимально неприємний та небезпечний – нечистоти виділяють отруйний газ метан, який може серйозно нашкодити здоров’ю людини.
<h2id=”t3″>Перевірені методи чищення без викачування
Оскільки не у всіх є фінансова можливість викликати асенізаторську машину, а вручну відкачувати стоки теж не хочеться, багато хто цілком логічно шукає рішення, як очистити зливну яму без викачування.
Існує два перевірені й доступні способи зробити чистку:
- Використовувати хімічні препарати, що спеціально призначені для розчинення стоків.
- Застосовувати засоби, що спричиняють процес біологічного розкладання нечистот.
Обидва ці варіанти вимагають певних фінансових вливань, але не завжди гарантують отримання потрібного результату. Іноді для більшої ефективності слід проводити комплексні заходи, що включають додаткове відкачування, крім застосування препаратів.
Використання хімічних засобів
Для тимчасового розв’язання проблеми та зменшення обсягу нечистот у зливній ямі можна провести хімічне чищення. Усі засоби для цього потрібно купувати у спеціалізованому магазині, тому що в супермаркеті таке навряд чи зустрінеш. Їх застосування досить просте, але вимагає дотримання суворих застережних правил. Головний та суттєвий недолік хімічного способу криється у його вкрай небезпечному та агресивному складі, який здатний нашкодити не лише вашому здоров’ю, а й довкіллю.
Докладно розберемо види препаратів, що використовуються для розчинення стоків:
- Формальдегід. Один із найдешевших варіантів, але його складно знайти у вільному продажу. Без кольору, зате має характерний різкий запах, допомагає розріджувати тверді відкладення у стоках. Застосовується досить рідко через високу токсичність, канцерогенні властивості та небезпеку розвитку раку у людей.
- Сіль амонію. Такі засоби вимагають обережності у застосуванні та уважного дотримання інструкції, адже їх вплив на екологію маловивчений. Добре усувають неприємний запах та розкладають тверді відходи, але гірше працюють, якщо у стоках є інша побутова хімія.
- Хлорне вапно. Використовується найрідше, оскільки може негативно впливати на здоров’я людини та має характерний різкий запах.
- Нітратні окисники. Добре розщеплюють органіку, за своїм складом схожі з добривами. Якщо застосовувати їх у правильному дозуванні, то це буде безпечно. Мають високу ціну, але цілком виправдано, адже вони є оптимальним варіантом для ефективного видалення неприємного запаху, зменшення твердих мас та розрідження мулу на дні.
Обирайте спосіб чищення хімікатом дуже відповідально, усвідомлюючи всі ризики. Зважайте на свою ситуацію для ефективного підбору. Наприклад, якщо потрібне розчинення туалетного паперу в стоках, беріть засоби, призначені для його розщеплення. Зазвичай хімію застосовують у холодну пору року, коли не вдається скористатися засобами з бактеріями.
Біологічні розчинники
Принцип роботи біологічного способу полягає у роз’їданні органічних сполук. Препарати складаються зі штучно вирощених бактерій, які запускають процес розкладання жиру, мулу, твердих відходів та фекалій. Вони ефективно перетворюють стоки на безпечну рідину, що може бути використана надалі для поливу рослин.
Обсяг відходів у зливній ямі таким чином можна зменшити вдвічі, що дає змогу впоратися з проблемою без викачування й при цьому не зашкодити екології та своєму здоров’ю. Також перероблення мікроорганізмами значно зменшує або взагалі видаляє неприємний запах вже через 4 години, чого не вдасться досягти при відкачуванні стоків. Біологічні розчинники не деформують матеріали, у тому числі ті, з яких зроблено резервуар.
Для правильного застосування важливо проконсультуватися з фахівцем або уважно вивчити інструкцію, щоби вирахувати пропорції препарату на ваші обсяги зливної ями.
Також, попри явні переваги, даний спосіб має свої недоліки, які потрібно знати та враховувати при виборі біологічних засобів:
- Вони діють лише на органічні сполуки, тобто пластик та інше неорганічне сміття переробити не зможуть.
- Будь-які хімікати здатні створити агресивне середовище, в якому бактерії просто загинуть. Побутова хімія, що містить хлор, може звести всю ефективність чищення до нуля. Тому варто бути дуже уважним, якщо у вас є посудомийна або пральна машина, швидше за все, такі стоки вже не підлягають біологічному переробленню.
- У зимовий час цей спосіб не можна використовувати, адже мікроорганізми працюватимуть лише у теплі. Для них температурний діапазон становить від +4 до +30 градусів за Цельсієм. Також згубна і сильна спека, вона значно знизить ефективність.
Підсумки
Завдяки зливній ямі ми маємо можливість повноцінно користуватися каналізацією та накопичувати туди стоки. Її переповнення загрожує не тільки людському здоров’ю, а й екології, тому важливо правильно і вчасно займатися чищенням. Без викачування це можна зробити хімічними чи біологічними препаратами. Починати проводити чищення потрібно, коли резервуар заповнений на дві третини від усього обсягу.
Пам’ятайте, що цю неприємну справу також можна довірити професіоналам та викликати асенізаторську машину. Компанія «Труболюб» надає послуги з викачування зливної ями, що дозволяє вам не контактувати зі стоками взагалі. Фахівці працюють швидко та ефективно, вам лише знадобиться звільнити шлях для заїзду машини до резервуара та прибрати сторонні об’єкти.
2 August 2024
Час на читання:
~ 7 хвилин
Дізнайтеся про новини та акції першими!
Схожі статті