Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як очистити каналізаційні труби

Як очистити каналізаційні труби

Новини

25 May 2023

Час на читання:

~ 5 хвилин

Каналізаційні труби можуть забиватись жиром, різними відходами, волоссям – це неминучі наслідки від регулярної експлуатації системи. Засмічення, що утворилося, не дає рідині нормально рухатися трубами, через що виходять застої, повільний злив води і неприємний запах. Дуже скоро раковина або ванна перетворюються на розсадник мікробів і нею важко користуватися. Якщо проблему не вирішувати, з маленького засмічення може утворитися ціла аварія, коли затоплюється не тільки ваше майно, а й сусідів.

Ось чому важливо використовувати каналізацію лише за призначенням, регулярно застосовувати профілактичні заходи, а також знати як очистити каналізаційні труби в домашніх умовах. Але слід пам’ятати, що не завжди виходить впоратися самостійно – іноді трубам потрібне професійне чищення. Подібні послуги надають приватні компанії, як, наприклад, Trubolub, зате ви отримуєте швидку та якісну допомогу.

У статті йтиметься не лише про підручні методи чищення труб, а й трохи заглибимося в те, як це роблять професіонали. Також, з’ясуємо, чому забивається каналізація у квартирі чи приватному будинку.

Зміст:

 1. Причини виникнення засмічень у каналізаційних трубах
 2. Як відновити пропускну здатність труб самостійно
 3. Чистимо труби від жиру народним методом
 4. Пробиваємо засмічення вантузом чи сантехнічним тросом
 5. Хімічні препарати проти засмічення
 6. Гідродинамічна чистка – ефективна допомога професіоналів

Причини виникнення засмічень у каналізаційних трубах

Серед основних причин можна виділити такі:

 • Налипання жиру всередині стоків.
 • Потрапляння сторонніх предметів у систему.
 • Несправність труб або неправильний монтаж.
 • Скупчення волосся чи шерсті тварин.
 • Зміщення ґрунту, промерзання труб.

Найчастіше засмічення виникають у чавунних трубах, адже сам цей матеріал схильний до корозії, через яку на внутрішній поверхні утворюються нерівності та наліт.

Залежно від того, де і як використовується каналізація, можуть з’являтися різні види пробок. Наприклад, на кухні через постійне миття жирного посуду з часом виходять жирові пробки. У ванній кімнаті через ручне прання та використання жорсткого мила – мильні пробки, а в процесі регулярного прийняття душу або миття тварин – волосяні засмічення.

У більшості випадків відновити нормальний стік води в каналізації можна лише прочистивши сифон і зливний отвір вручну. Багато сміття може накопичуватися на зливі та в сифоні, тому рекомендується їх перевіряти та чистити регулярно.

blank

Як відновити пропускну здатність труб самостійно

Якщо ви шукаєте як очистити каналізаційні труби, не вдаючись до допомоги фахівців, то існують такі способи:

 1. Чищення народними способами.
 2. Механічна чистка вантузом чи сантехнічним тросом.
 3. Використання хімічних засобів.

Щоб вибрати ефективний метод, потрібно спиратися на місце виникнення засмічення та його причину. Наприклад, коли вода зовсім не стікає, то треба прочистити сифон, коли вода йде, а потім зупиняється – пробка знаходиться між сифоном та першим поворотом труби та ймовірно прочиститься народним чи хімічним методом, а коли вода ледь стікає, то засмічення знаходиться далеко і треба чистити його механічним способом.

Чистимо труби від жиру народним методом

Народні методи чистки полягають у тому, щоб із підручних засобів викликати бурхливу хімічну реакцію, яка розчинить засмічення. Таке прочищення труб також використовують у профілактичних цілях, тому що воно чудово дезінфікує їх і прибирає неприємний запах. Головна перевага – це доступність, адже інгредієнти знайдуться у кожного в будинку (або їх можна купити за копійки в будь-якому магазині).

Застосовуються народні методи переважно на кухні для розчинення жиру в каналізації. Оскільки це абсолютно безпечно та екологічно, ви можете не боятися пошкодити пластикові труби, але й чавунну систему у такий спосіб також чистять.

Для чистки беруть рівну кількість харчової соди та оцту, заливають по черзі в злив, закривають пробкою та залишають на дві години. Далі просто промивають труби гарячою водою та перевіряють результат. За необхідності процедуру можна повторити або поєднати з механічним чищенням.

blank

Пробиваємо засмічення вантузом чи сантехнічним тросом

Для того, щоб прочистити більш серйозні й глибші забруднення каналізації вам знадобиться вантуз або сантехнічний трос. Два ці інструменти дозволяють пробивати пробки у трубах з будь-якого матеріалу в домашніх умовах.

Покрокова інструкція як чистити каналізацію вантузом:

 1. Гумову чашу пристрою потрібно розташувати на зливному отворі так, щоб краї щільно прилягали до нього і не пропускали воду.
 2. Відкрити воду і набрати по рівень трохи вище поверхні насадки.
 3. Енергійно почати здійснювати рухи по вертикалі, не відриваючи вантуз від зливного отвору.
 4. Прибрати пристрій та перевірити результат, дивлячись на швидкість зливання води.

Перед прочисткою трубопроводу сантехнічним тросом, спочатку краще спробувати інші методи, адже цей вимагає певних зусиль та знань. Сам трос – це пристрій, який складається з ручки, довгого прута з крученого дроту та насадки, яка пробиває засмічення.

Для його використання потрібно дотримуватися такого порядку дій:

 1. Зняти сифон із раковини.
 2. Обережно ввести трос на потрібну глибину (поки не потрапить в місце засмічення).
 3. Робити обертальні рухи ручкою потрібно в одному напрямку.
 4. Досягти пробки та почати пробивати її короткими ривками пристрою.
 5. Витягнути трос на поверхню та добре промити під проточною водою.
 6. Поставити сифон на місце.
 7. Промити труби від залишків бруду.
 8. Якщо вода йде швидко, то засмічення успішно ліквідовано, але якщо ні – варто повторити процедуру або викликати сантехніка.
 9. blank

Хімічні препарати проти засмічення

Перед використанням хімічних препаратів необхідно буде убезпечити своє здоров’я – одягнути захисні рукавички, окуляри та маску, а також забезпечити провітрювання кімнати після процедури. Всі засоби є дуже токсичними й навіть можуть пошкоджувати труби, якщо їх неправильно використовувати. В основі сучасних хімічних препаратів лежить луг або кислота, яка ефективно розчиняє відкладення на трубах (якщо пробка взагалі розчиняється).

Хімічні препарати для чищення труб у домашніх умовах продаються у будь-якому магазині побутової хімії. Застосовувати їх потрібно згідно з інструкцією, але принцип простий:

 • Залити у злив.
 • Зачекати хвилин 10-15.
 • Змити водою.

Залежно від форми (порошку, гелю, рідини), засоби мають невеликі відмінності у застосуванні: порошкоподібні потрібно засипати в злив, а потім залити невеликою кількістю гарячої води.

blank

Гідродинамічна чистка – ефективна допомога професіоналів

Якщо вже власними силами впоратися не виходить, то варто спробувати гідродинамічну чистку. В основі цього способу лежить використання води під високим тиском.

Для її виконання потрібно викликати спеціалістів, які прибудуть зі своїм обладнанням: гідродинамічною машиною, електричними помпами, гнучкими патрубками різного діаметра з форсункою на кінці. Апарат заводиться в трубопровід і, нагнітаючи воду помпою, очищає забруднення будь-якої складності та щільності. Самостійно виконати процедуру не можна, адже потрібно знати норми та правила її проведення, а також мати необхідний досвід та дороге обладнання.

Перед проведенням робіт, фахівці обов’язково проводять діагностику трубопроводу, щоб оцінити його стан і виявити локалізацію пробки.

Послуга гідродинамічного чищення показує високу результативність, підходить для будь-якого типу труб та коштує відносно недорого. Замовити її можна в нашій компанії Труболюб й наші фахівці швидко очистять каналізаційні труби від будь-яких засмічень.

25 May 2023

Час на читання:

~ 5 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?