Скільки коштує прочистити каналізацію
Новини
15 November 2024
Час на читання:
~ 7 хвилин
У сучасних реаліях чищення каналізації – це буденність, адже засмічення трапляються повсюдно з різних причин. Для побутових забруднень у трубах давно існують методи боротьби у домашніх умовах. Найчастіше це працює і їх дійсно можна позбутися нехитрими способами: сумішшю соди й оцту, хімікатами чи вантузом. Але іноді цих заходів недостатньо для ефективного розв’язання проблеми – тоді люди звертаються до приватних служб.
Багато хто має сумніви з приводу виклику професіоналів через думки, що це дорого та можна обійтися без зайвих витрат. Але якщо тверезо оцінювати ризики затоплення та псування майна, то ціни на послуги чищення цілком справедливі. Компанія «Trubolub» працює з трубами дуже дбайливо, ефективно видаляючи будь-які забруднення каналізаційної системи у квартирі, приватному будинку, офісі чи підприємстві.
У цій статті ми дамо відповідь на запитання: «Скільки коштує прочистити каналізацію?», а також детально розберемо самостійні та професійні види чищення.
Зміст:
- Типи засмічень та їх складність
- Методи чищення в домашніх умовах
- Варіанти професійного прочищення труб
- Від чого залежать ціни на послуги
- Де замовити чищення каналізації
- Чому варто співпрацювати з нами
Типи засмічень та їх складність
Засмічення в каналізації виникають із різних причин, адже теоретично її може забити практично все, що туди потрапляє. Навіть вода, що тече трубами, може виявитися надто жорсткою й поступово утворювати наліт зі скупчення солей. Для розуміння загальної картини та приблизної оцінки стану трубопроводу бажано знати та розрізняти типи засмічень. Також це допоможе підібрати оптимальний метод чищення.
До загальної класифікації входять кілька типів:
- Експлуатаційний. Характеризується нашаруванням різних дрібних відходів, органіки, жиру, волосся, вовни, мильного нальоту. Найчастіше це відбувається протягом тривалого використання каналізаційної системи при митті посуду, прийнятті душу, ванної тощо. Пробка поступово може збільшуватись у розмірах та перекривати простір усередині труби.
- Механічний. Потрапляння в каналізацію великого сміття, різних сторонніх предметів, залишків їжі, будівельних відходів, предметів особистої гігієни. Цей тип включає як органіку, так і неорганіку, що навіть небезпечніше, адже вона нерідко призводить до аварійних ситуацій. Таке засмічення має властивість виникати раптово, а перекриття руху рідини може спровокувати затоплення.
- Техногенний. Виникає через помилки при встановленні каналізації, невідповідності діаметрів труб, неправильного кута нахилу й т.д. Також техногенними засміченнями називають забруднення, які періодично з’являються у старих труб через іржу та їхнє зношення. У такому разі систему потрібно повністю замінити, а для цього варто скористатися послугами досвідчених, перевірених спеціалістів.
Визначення складності засмічення дозволяє вирішити, чи зможуть допомогти домашні засоби чищення, чи тут необхідне втручання професіоналів. Зробити приблизну діагностику можна з допомогою аналізу швидкості стоку води різних сантехнічних приладів (при цьому бажано відкрутити кран одночасно у кількох кімнатах). Якщо тільки в одному місці є проблеми зі стоком рідини, то це локальне засмічення – його під силу буде усунути самостійно. Погане змивання води скрізь може означати, що настав час прочищати каналізаційний стояк, а для цього буде потрібна допомога майстрів.
Точно визначає розташування забруднення професійна відеодіагностика. Фахівці роблять її перед тим, як взятися до чищення та після неї, щоб перевірити результат.
Методи чищення в домашніх умовах
Якщо ситуація дозволяє вдатися до самостійних заходів, потрібно розглянути найпопулярніші методи чищення в домашніх умовах. Вони допомагають не тільки усувати нескладні побутові засмічення, а й можуть застосовуватись для ефективної профілактики.
Існують три категорії дієвих методів:
- Народний. Це різні поєднання підручних інгредієнтів, які можуть давати просту хімічну реакцію. Найвідомішим рецептом є додавання в злив пів пачки соди й пів склянки оцту. Суміш потрібно залишити на 1-2 години, поки вона шипітиме та утворюватиме піну. Потім трубу добре промивають гарячою проточною водою з крана.
- Хімічний. Тут мають на увазі покупні засоби для очищення з агресивними компонентами у складі. Їх застосування пов’язане з ризиком для здоров’я людини, а також екології та матеріалу систем, тому рекомендується одягати захисну маску, рукавички та окуляри. Препарат необхідно використовувати за інструкцією, де вказано скільки часу його тримати у зливі та водою якої температури змивати.
- Механічний. У цьому методі залучені спеціальні інструменти, які досить ефективно пробивають засмічення у каналізації. Йдеться про вантуз та сантехнічний трос. Хоча їх принципи застосування відрізняються, все ж таки таким чином добре видаляються застряглі предмети або руйнується складна пробка.
Варіанти професійного прочищення труб
Іноді перелічені методи не дають бажаного результату, а засмічення продовжує турбувати. Тоді в такому разі варто звертатися до професіоналів, які використовують найефективніші способи. Спеціалісти приватних компаній застосовують дороге обладнання, що гарантує якісне прочищення системи від будь-яких видів забруднень.
Один із найпопулярніших варіантів, що застосовується для професійного усунення пробок – це гідродинамічна промивка. Проводиться вона спеціальним обладнанням, що включає водяну помпу та довгий гнучкий шланг із насадками (форсунками). Помпою нагнітають та подають воду під високим тиском, при цьому конструкція шланга з отворами по колу дозволяє її рівномірно розподілити й змити наліт. Даний спосіб підходить для будь-яких матеріалів труб, і за всієї своєї ефективності він абсолютно безпечний для здоров’я та екології.
Другий метод, що застосовується професіоналами – це електромеханічне чищення. Обладнання в ньому значно відрізняється, адже у каналізацію занурюють довгі спіралі, що швидко обертаються від роботи двигуна. Таким чином зішкрібається більшість навіть найстаріших та найскладніших пробок. Це єдиний варіант, що підходить для холодної погоди, тому що добре впорається з промерзлими трубами.
Від чого залежать ціни на послуги
Ціноутворення у вашому місті може відрізнятися за багатьма критеріями. Точну інформацію про те, скільки коштує прочистити каналізацію, можна дізнатися у конкретної компанії, з якою збираєтесь співпрацювати.
Розберемо критерії, від яких залежить ціна на послуги чищення:
- Довжина труб. Найчастіше компанії вказують ціну за погонний метр, а також беруться за труби завдовжки понад 10 метрів, щоб оптимізувати застосування обладнання.
- Складність роботи. Сюди входить не лише складність засмічення, а і його розташування. Очищення каналізаційного стояка зазвичай виділяється окремою послугою та може мати зовсім іншу ціну – фіксовану чи договірну.
- Додаткові послуги. Деякі елементи каналізаційної системи також можуть потребувати своєчасного обслуговування. Є послуги, що надаються майстрами періодично, наприклад, викачування зливної ями, утилізація жиру з жировловлювача та інші. За них стягується додаткова плата.
- Вибір компанії. Однакові послуги в різних фірмах можуть мати різні ціни. Тут вже варто обирати за своїми можливостями, але щоб там було нормальне співвідношення ціни та якості. Надійна компанія має бути на ринку не менше трьох років та мати позитивні відгуки клієнтів.
- Терміновий виїзд. Зазвичай, завжди доводиться доплачувати за терміновість, що досить логічно. Аварійна бригада тоді значно швидше приїде на місце та ліквідує неприємні наслідки.
- Нічний виклик. По суті, це головна «фішка» приватних компаній, які обслуговують каналізаційні системи. Державні установи не працюють уночі, навіть якщо викликати їх у зв’язку з аварією. Зазвичай ціна за нічний виїзд бригади є фіксованою та вказується конкретною фірмою відповідно до їх індивідуальної цінової політики.
Якщо ви замовлятимете послугу чищення каналізації в компанії «Труболюб», то вона обійдеться вам у 60 гривень за погонний метр. Це актуальна ціна на момент публікації статті, вона також стосується профілактичної промивки гідродинамічним методом. Чистка стояка коштуватиме 300 гривень за один поверх, а каналізаційного колодязя – 250 гривень. Відкачування мулу та піску коштує 1500 гривень за один метр кубічний.
Для нічного виїзду екіпажу у нашій компанії фіксована ціна – 1500 гривень. Також є послуга комплексного обслуговування труб, що коштуватиме вам 2000 гривень. Актуальні ціни на перелік інших послуг можна переглянути на головній сторінці сайту.
Де замовити чистку каналізації
Першим етапом співпраці з майстрами та замовлення професійного чищення є вибір компанії. Перш за все, орієнтуйтеся на ті фірми, які працюють у вашому місті та підходять за місцем розташування, щоб бригада змогла дістатися до вас у найкоротші терміни.
При виборі між кількома компаніями порівняйте ціни на послуги, подивіться на наповнення сайту та які переваги вони пропонують, почитайте відгуки клієнтів.
Далі знайдіть контакти, які мають бути вказані у спеціальному розділі на сайті або на головній сторінці. Якщо є чат підтримки та це зручний варіант комунікації для вас, можете зв’язатися зі спеціалістами таким чином. Головне, як можна чіткіше та спокійніше описати проблему диспетчеру, після чого чекати на подальші інструкції до приїзду бригади.
Чому варто співпрацювати з нами
Якщо ви шукаєте надійну компанію з досвідченими фахівцями, прийнятними цінами та високою якістю роботи – звертайтесь до нас. Серед переваг такої співпраці:
- Можливість укладання договору обслуговування.
- Зручна оплата.
- Цілодобова підтримка без вихідних, 24/7.
- Безліч задоволених клієнтів, які зверталися повторно.
Ми на ринку вже 12 років, а наші майстри відрізняються високим професіоналізмом, відповідально ставляться до поставлених завдань, виконують їх максимально акуратно та якісно. Звертайтесь до нас за телефоном, замовляйте дзвінок або залиште заявку – розв’яжемо вашу проблему у найкоротші терміни.
15 November 2024
Час на читання:
~ 7 хвилин
Дізнайтеся про новини та акції першими!
Схожі статті