Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Як прочистити каналізаційні труби в приватному будинку

Як прочистити каналізаційні труби в приватному будинку

Новини

23 June 2023

Час на читання:

~ 10 хвилин

Найнеприємніший досвід всіх домовласників – це засмічення каналізаційних труб, причому вони можуть бути як у приватному будинку, так і у квартирі. Забита каналізація викликає багато незручностей: вода не йде чи йде слабо, з’являється неприємний запах, а виглядає все це як повна антисанітарія. За такими симптомами легко здогадатися, що труби забилися, але ось чим конкретно і де – це ще знадобиться з’ясувати, а потім – пробити засмічення.

Каналізаційна система приватного будинку представлена трубопроводом, який від водоприймачів веде до септика або стічної ями. Вона виглядає простіше, ніж у багатоквартирному будинку, але потребує прочищення не тільки труб, а й накопичувача. В ідеалі необхідно викликати спеціалістів, які прочистять засмічення. Якщо ви шукаєте до кого можна звернутися за допомогою, то є приватна компанія Trubolub, яка надає широкий спектр послуг.

У цій статті ми розповімо, як прочистити каналізаційні труби у приватному будинку та як очистити септик власними силами.

Зміст:

 1. Які запобіжні заходи варто вжити
 2. Як зрозуміти де знаходиться засмічення
 3. Методи прочищення каналізаційних труб
 4. Хімічна чистка та її аналоги
 5. Використання вантуза
 6. Чищення сантехнічним тросом
 7. Як очистити септик від замулювання
 8. Чому варто викликати професіоналів

Які запобіжні заходи варто вжити

Для того, щоб значно зменшити ймовірність виникнення засмічень, потрібно:

 • Дотримуватись правил експлуатації системи.
 • Раз на півтора-два місяці влаштовувати профілактичні чищення.
 • Вжити запобіжних заходів.

Правильна експлуатація каналізації – найважливіший етап на шляху до нормального її функціонування. Не можна кидати в унітаз чи раковину якісь сторонні предмети, залишки їжі, будівельне сміття, засоби особистої гігієни, а також не варто зливати кулінарний жир після смаження у трубу. Проблема приватних будинків у тому, що багато хто має домашнє господарство, тому в системі виявляються зіпсована консервація, кістки, очистки та інші харчові відходи. Подібна поведінка рано чи пізно закінчується аваріями, адже трубопровід для цього не призначений.

Що стосується профілактичних чисток – їх необхідно робити, не чекаючи на те, що система заб’ється. Сюди можна зарахувати всі методи, які ми обговоримо далі. Це також важливо, як і зовнішня чистота вузлів. Якими б обережними не були домовласники, каналізація може забруднюватися поступово, в процесі природної експлуатації. Тому профілактика допоможе змити жирний або брудний наліт із внутрішніх стінок труб, що позитивно позначиться на їхньому подальшому функціонуванні.

Серед запобіжних заходів щодо виникнення засмічень можна виділити встановлення спеціальної сітки на зливний отвір, яка збиратиме все зайве сміття й не пускатиме його далі в трубопровід. Також сюди можна віднести жировловлювач – це дуже важливе придбання для власників приватного будинку.
blank

Як зрозуміти де знаходиться засмічення

Якщо всі симптоми говорять про виникнення засмічення, потрібно спочатку визначити його складність, а потім приблизно оцінити де знаходиться пробка. Ця дія допоможе тверезо поглянути на ситуацію, вирішити, чи під силу вам впоратися самостійно, чи тут потрібна допомога професіоналів.

Приблизний стан трубопроводу можна зрозуміти, включивши в декількох кімнатах одночасно воду. Наприклад, у кухонній раковині та у ванній. Потрібно, щоб вузли були не пов’язані однією трубою, тоді буде зрозумілим масштаб проблеми.

Тут можливі два варіанти:

 1. Якщо вода повільно йде тільки в одному місці, то скоріше засмічення локальне й нескладне для прочищення.
 2. Одночасні проблеми зі зливом у двох місцях – тривожний знак, який говорить про сильне забруднення системи.

Найближче знаходження пробки до зливу виявлятиметься абсолютним застоєм води, яка взагалі не спускається. В цьому випадку потрібно просто прочистити сифон від сміття. Якщо вода йде повільно або з зупинками – це вже говорить про глибші забруднення, які чистять побутовою хімією або механічним методом.
blank

Методи прочищення каналізаційних труб

Для усунення засмічення існують різні методи, але набагато краще запобігти його появі, ніж потім з ним боротися.

В основному виділяють три основні способи, які підходять для різних ситуацій, коли потрібно прочистити труби в домашніх умовах:

 • Хімічний.
 • Народний (як аналог хімічного).
 • Механічний.

Ви можете підібрати для себе той метод, який буде підходити під ваші можливості, але не забувайте, що його ефективність залежить від складності засмічення, матеріалу труб, якості виконання процедури та інших факторів. Якщо хочете отримати гарантований результат, варто звертатися до сантехніка.

А тепер розповімо про кожний детальніше.

Хімічна чистка та її аналоги

У магазинах побутової хімії можна легко знайти різні засоби для очищення каналізаційних труб. Зазвичай вони випускаються у вигляді порошку/гранул, гелю чи рідини. У всіх є невеликі розбіжності у застосуванні, але, як правило, в інструкції завжди вказано як користуватися вибраним препаратом.

Чистити з їх допомогою дуже легко:

 1. Засипати препарат у зливний отвір.
 2. Влити акуратно невелику кількість води.
 3. Зачекати 10-15 хвилин (або час, вказаний в інструкції).
 4. Ретельно промити трубу водою із крана.

Головним мінусом цього способу вважатимуться його токсичність і агресивний склад. Річ у тім, що основу всіх покупних препаратів становить їдка кислота або луг. Тому використовувати їх потрібно тільки в захисних рукавичках, окулярах та не забути провітрити кімнату після процедури. При потраплянні в трубопровід, хімічний засіб починає розчиняти забруднення, органічні пробки й навіть шар жиру всередині, але якщо перетримати його довше, ніж дозволено, то може пошкодити пластикову трубу.

Домашнім аналогом хімічного чищення є використання народних методів: соди та оцту, соди та солі, або соди та окропу. Діють вони слабше від магазинних хімікатів, та й часу знадобиться набагато більше, зате цей варіант повністю безпечний для здоров’я людини.
blank

Використання вантуза

Дуже корисно мати у господарстві такий інструмент, як вантуз. Цей простий пристрій досить швидко й ефективно допомагає прочистити більшість засмічень каналізації, завдяки створенню гідравлічного удару вакуумом. Він складається з руків’я та гумової насадки у формі конуса.

Порядок дій процедури наступний:

 1. Розташуйте чашу на зливі раковини/ванної або в отворі унітаза (якщо забився унітаз).
 2. Наберіть воду так, щоб вона покривала краї насадки.
 3. Почніть робити активні рухи руків’ям вгору-вниз.
 4. Якщо рівень води почав знижуватися, значить засмічення ви успішно ліквідували.
 5. Промийте трубу водою, щоб змити залишки бруду.

Від сили натискання та цих поступальних рухів створюється тиск на засмічене місце, внаслідок чого й виходить пробити каналізацію вантузом.

Якщо у вас немає вантуза, можна замінити його на простий одноразовий аналог – пластикову пляшку зі зрізаним дном. Принцип дії буде таким самим.

blank

Чищення сантехнічним тросом

Сантехнічний трос – агресивніший різновид механічного чищення. Застосовується у складних випадках, коли, наприклад, вантуз не допоміг.

Завдяки пружній та гнучкій структурі цього інструменту можна дістати засмічення, яке знаходиться у важкодоступному місці. Застосовується зазвичай сантехніками, але у продажу доступний, тому його можна купити та самостійно зробити чистку.

Трос потрібно ввести в трубу, повертаючи ручкою, доки не знайдете перешкоду. Потім пробити пробку короткими ривкоподібними рухами та обережно витягнути його із трубопроводу. Після процедури потрібно добре промити водою трубопровід та сам інструмент.

blank

Як очистити септик від замулювання

Септики у приватних будинках так само вимагають уваги господарів, як і каналізаційна система. Згодом при експлуатації в септику накопичується осад з мулу. Очищати цей шар потрібно хоча б раз на рік.

Зробити це можна за допомогою таких методів:

 1. Хімічні препарати. Для цього типу чищення купують спеціальні реагенти на основі лугу або кислоти. Цей метод досить ефективний, але частина засобу може потрапити в ґрунт або ґрунтові води, що може нашкодити навколишній флорі або фауні.
 2. Механічного очищення. Це роблять професіонали за допомогою спеціальної помпової станції або самостійно. У першому випадку вам просто відкачають мул та видалять відкладення на стінках. Вручну все набагато складніше, процедура включає використання жорстких щіток, а також потрібно мати необхідні знання.
 3. Біологічного чищення. Теж покупні препарати, але на основі бактерій, які переробляють відходи та прибирають неприємний запах. На відміну від хімікатів, бактерії абсолютно безпечні для довкілля та людини.
  blank

Чому варто викликати професіоналів

Впоратися із засміченням у трубі самостійно виходить не завжди, у таких випадках варто зателефонувати фахівцям. Якщо ж ви із самого початку не хочете витрачати свої сили та нерви, то виклик варто зробити відразу, як виявили забиту каналізацію, щоб не гаяти дорогоцінний час.

Приватна компанія Труболюб робить не тільки комплексне чищення труб, але й пропонує інші послуги для власників приватних будинків, наприклад, викачування мулу з вигрібних ям/септика. Фахівці працюють за всіма нормами та правилами: спочатку роблять огляд та діагностику, потім виявляють точне місце засмічення, а потім за допомогою професійного обладнання роблять якісне чищення. Ви отримуєте швидкий та водночас ефективний результат, а також наші майстри гарантують чистоту після проведення робіт.

23 June 2023

Час на читання:

~ 10 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?