Чим прочистити труби у ванній
Новини
27 May 2024
Час на читання:
~ 8 хвилин
Чим прочистити труби у ванній
Каналізаційна система може забиватися через неналежне використання та відсутність профілактичних заходів. Це доволі поширена проблема, яка часто вражає саме труби у ванній кімнаті. Там ми проводимо багато часу, користуємося унітазом, ванною, раковиною та іншими сантехнічними приладами. Засмічення супроводжуються повільним стіканням води, а також неприємним запахом з труб – це заважає нормальному функціонуванню каналізації.
Не завжди можна обійтись домашніми методами, бо ситуації бувають різні: труба може бути несправною або засмічення, що скупчилося в ній, вже завелике. В таких випадках варто не затягувати, а швидше викликати професіональну сантехнічну службу. Спеціалісти компанії Труболюб швидко та недорого розв’яжуть вашу проблему, не залишаючи за собою безладу чи бруду.
У цій статті ми розповімо, чим прочистити труби у ванній в домашніх умовах та як навчитися визначати складність, локалізацію та причину засмічення без спеціального обладнання.
Зміст:
- Поширені причини засмічень у ванній кімнаті
- Правила використання каналізації
- Як визначити складність та локалізацію пробки
- Популярні методи самостійного чищення труб у ванній
- Чищення содою та підручними засобами
- Хімічні засоби для боротьби із засміченнями
- Вантуз, сантехнічний трос та їх використання
- Висновки
Поширені причини засмічень у ванній кімнаті
Частіше за все власники каналізаційних систем самі створюють умови для утворення засмічень, коли порушують правила експлуатації або не проводять профілактичні чистки. Простір всередині труби може заростати іржею, нальотом, жиром, брудом, а також туди може потрапляти волосся або будь-які сторонні предмети.
Через те, що унітаз має широкий випускний отвір, багато хто думає, що можна кидати сміття, залишки їжі, заварку з чаю/кави, а воно все легко проштовхнеться та змиється водою. Часто саме така безтурботна та безвідповідальна поведінка призводить до аварійних ситуацій: затоплення майна, пошкодження, прориву труб.
Бувають різноманітні причини появи пробок у ванній. Розберімо, що може потрапляти в труби та забивати їх:
- Харчові відходи, залишки їжі.
- Будівельне сміття.
- Туалетний папір, серветки та інші предмети гігієни.
- Волосся чи шерсть тварин.
- Будь-які сторонні предмети.
- Біологічні маси, наслідки людської життєдіяльності.
- Накопичення нальоту (жир, іржа, накип, мило) та дрібного сміття всередині.
Є також інші причини, як от промерзання труб або проростання дерев, поламання труб або неправильний монтаж. Вони також можуть значно ускладнити експлуатацію. Ми розглянули лише ті, що найчастіше стають приводом для застоїв. Більшість з них можна усунути самостійно.
Правила використання каналізації
Зменшити періодичність виникнення забруднень та їх накопичення в трубах можна за допомогою простих профілактичних заходів й дотримання правил експлуатації. Одне з головних правил, що потрібно засвоїти: не можна утилізувати в трубопровід те, що призначено для сміттєвого відра. Бажано, щоб туди потрапляли тільки рідкі відходи.
Ось кілька корисних порад для запобігання засмічень у ванній:
- Придбайте спеціальну сіточку для фільтрації сміття. Вона допоможе уникнути потрапляння зайвого у каналізаційну систему та затримає волосся/шерсть.
- Регулярно очищайте сіточку від накопиченого бруду та волосся. Робити це потрібно після кожного купання.
- Час від часу промивайте каналізацію окропом, щоб розчиняти відкладення з бруду, мила/порошку (або гарячою водою, якщо у вас пластикові труби).
Систематична чистка трубопроводу ванної кімнати навіть раз на тиждень є ключем для утримання його у чистоті. Це допомагає позбутися будь-яких засмічень, що утворюються на трубах, а також забезпечує надійне функціонування системи протягом тривалого часу. Якщо регулярно виконувати всі вище зазначені дії, можна значно зменшити ризик появи серйозних проблем із каналізацією в майбутньому.
Як визначити складність та локалізацію пробки
Засмічення у ванній кімнаті можуть виникнути в будь-який момент. Перед тим, як намагатися самостійно з ними впоратися, варто спочатку дізнатися, де саме знаходиться скупчення сміття. Це допоможе підібрати оптимальний варіант для його видалення. Отже, локалізувати пробку можна завдяки спостереженням за швидкістю стоку та логічним висновкам:
- Якщо вода взагалі не стікає. Це свідчить про знаходження пробки десь біля зливу. Для її видалення потрібно підставити відро, а потім розібрати сифон та почистити його.
- Спочатку йде, потім зупиняється. Ймовірно, засмічення виникло приблизно між першим поворотом труби та сифоном. Можна спробувати розчинити його народним або хімічним методом.
- Рідина зливається дуже повільно та рівномірно. Можливо скупчення сміття знаходиться дуже далеко від зливного отвору. Для його усунення підійдуть механічні інструменти (вантуз та сантехнічний трос).
Також важливо зрозуміти, чи не засмітився загальний стояк будинку, бо в такому разі самостійно ви не впораєтесь. Для цього увімкніть воду в різних кімнатах, не з’єднаних одним трубопроводом та подивіться, де є ознаки засмічення. Якщо в обох місцях вода не йде, то потрібно телефонувати в спеціальну службу. Складнощі зі зливом тільки в одній кімнаті означають, що це локальна пробка, яку є сенс пробивати своїми силами.
Все це допоможе визначити також складність та місце розташування пробки самостійно, але пам’ятайте, що це дасть приблизний результат. Для точної діагностики треба викликати професіоналів.
Популярні методи самостійного чищення труб у ванній
До кожного виду забруднення підходить свій метод чищення, який буде більш ефективним. Є перевірені, популярні варіанти, які широко використовуються власниками трубопроводу вже багато років.
У ванній кімнаті зазвичай можуть зустрічатися такі види забруднень, як волосся та шерсть домашніх улюбленців, мильний наліт від частого ручного прання, а також сторонні предмети в унітазі.
Давайте коротко розглянемо, чим прочистити труби у ванній:
- Популярні підручні засоби, які використовуються, як народний спосіб очищення труб.
- Хімічні препарати, що продаються в будь-якому магазині побутової хімії.
- Інструменти для ручного прочищення каналізації, тобто вантуз або сантехнічний трос.
Усі ці методи очищення каналізаційних труб мають різну складність, вартість та тривалість дії, ефективність та недоліки. Наприклад, при використанні вантуза або сантехнічного троса можна витягнути назовні застряглий предмет, волосся або шерсть. Хімічні або термомеханічні методи підходять для розчинення пробок із мила та туалетного паперу. Тому перед вибором оптимального способу для видалення засмічення важливо визначити його тип, приблизну локалізацію та складність.
Чищення содою та підручними засобами
Дешевим, але затратним по часу вважається народний метод. Його головна перевага в тому, що всі інгредієнти є у кожного вдома. Це безпечний аналог хімікатів, який можна використовувати навіть для пластикової системи. Він не нашкодить шкірі та слизовим оболонкам, тому можна робити прочистку без рукавичок.
Існує багато поєднань різних підручних засобів. Розглянемо декілька з них:
- Сода та оцет. Підготуйте по пів склянки соди та оцту, додайте їх по черзі в зливний отвір та закрийте його ганчіркою або пробкою. Через 30 хвилин промийте труби гарячою водою.
- Сода та окріп. Залийте в злив один літр окропу, зачекайте 5 хвилин, потім додайте пів склянки соди та ще раз залийте окріп. Почекайте 30 хвилин та промийте проточною водою. Для користувачів пластикових труб можна використовувати тільки гарячу воду не вище 80 градусів.
Такі поєднання допоможуть розчинити різні органічні пробки, що знаходяться недалеко від сифона. Перед їх використанням можна ще додатково почистити злив від накопиченого сміття вручну.
Хімічні засоби для боротьби із засміченнями
Хімікати для прочищення каналізації можна знайти в найближчому магазині побутової хімії. На пакуванні виробник зазначає інструкцію по правильному використанню. Ось приблизна послідовність дій:
- Одягніть щільні гумові рукавички, щоб захистити руки від пошкоджень.
- Обережно додайте засіб у злив, потім залийте склянку гарячої води.
- Зачекайте 10-15 хвилин.
- Ретельно промийте труби проточною водою протягом 5 хвилин.
- Перевірте результат.
Хімічна чистка використовується для профілактики, чудово розчиняє органічні пробки та скупчення волосся, шерсті, допомагає позбутися неприємного запаху. Але цей метод дещо ризикований, небезпечний для здоров’я та матеріалу труб при неправильному використанні. Він не підходить для сімей з маленькими дітьми та тваринами через агресивні інгредієнти у складі.
Вантуз, сантехнічний трос та їх використання
Якщо попередні способи не допомогли, вам варто спробувати механічну чистку. Метод полягає у використанні вантуза або сантехнічного троса. Обидва показують високу ефективність та підходять для боротьби із різними типами засмічень в домашніх умовах.
Вантуз складається з гумової чаші та дерев’яного або пластикового руків’я. Працює за принципом помпи: потрібно повністю накрити ним зливний отвір, набрати води трохи вище за краї чаші й зробити 20 поступальних вертикальних рухів, щоб вивести назовні сміття. Повторіть процедуру декілька разів, після чого промийте труби проточною водою.
Сантехнічний трос складніший у використанні, але ефективніший для глибоких пробок:
- Обережно вставте в трубу кінець троса.
- Обертальними рухами проштовхуйте його, поки він не зіткнеться з перешкодою.
- Для руйнування пробки, обертайте трос в іншу сторону.
- Іноді витягуйте його на поверхню та очищуйте від зібраного сміття.
- Після процедури добре промийте труби водою.
- Трос треба очистити від бруду, висушити та завернути у тканину, щоб уникнути корозії.
Для того, щоб швидко почистити сифон від волосся та шерсті механічним способом та не розбирати його, можна використати дерев’яні шпажки. Візьміть декілька довгих дерев’яних шпажок, складіть докупи, опустіть їх у зливний отвір, ближче до центру. Прокручуйте конструкцію в одну сторону та поступово підіймайте на поверхню. Таким чином волосся та бруд намотається на шпажки й ви з легкістю витягнете його.
Висновки
Не завжди виходить позбутися засмічення в домашніх умовах, а державні установи можуть довго не відправляти спеціалістів, ігнорувати виклик або працювати неякісно. Краще відразу звернутися до приватної фірми, де спеціалісти швидко приїдуть та розв’яжуть будь-яку проблему з каналізацією якісно та безпечно.
Компанія Trubolub використовує ефективні методи: гідродинамічну або електромеханічну чистку труб. Вам потрібно лише зателефонувати, пояснити ситуацію та дочекатися приїзду бригади.
27 May 2024
Час на читання:
~ 8 хвилин
Дізнайтеся про новини та акції першими!
Схожі статті