Чим прочистити труби
Новини
18 June 2024
Час на читання:
~ 9 хвилин
Чим прочистити труби
Засмічення каналізації – це проблема, що не щадить ні старі чавунні труби, ні нові пластикові. Вона може виникнути у будь-який момент та порушити звичний комфорт мешканців будинку. Крім неприємного запаху, застою рідини та ускладненого зливу, пробки в каналізації призводять і до серйозніших наслідків – проривів труб та затоплення сусідів.
У цій статті розповімо, чим прочистити труби від різних забруднень, сторонніх предметів, а також поговоримо про ефективні заходи профілактики.
Зміст:
- Чому в трубах виникають засмічення
- Як пробити каналізацію в домашніх умовах
- Хімічний спосіб видалення забруднень
- Народні методи для чищення засмічень
- Чищення труби вантузом
- Прочищаємо каналізацію сантехнічним тросом
- Ефективні заходи профілактики
- Куди звертатися для видалення серйозних засмічень
Чому в трубах виникають засмічення
Повільний злив та затримка води можуть виникнути з різних причин. Багато в чому вони залежать від призначення сантехнічного приладу й того, як зазвичай він використовується. Наприклад, у кухонній раковині частіше осідає жир, шматочки їжі, адже там миють посуд, а в душовій – мильний наліт та волосся, бо мешканці регулярно приймають душ. Де б не виникло засмічення, воно у будь-якому випадку дратуватиме та викликатиме незручності.
Для того, щоб розуміти причину засмічення, потрібно знати про його типи. Усього їх можна розділити на три основні групи:
- Експлуатаційний. Сюди відносяться усі види забруднень, що виникають у процесі звичайного використання сантехнічних приладів. Тобто з часом на внутрішню поверхню труб налипає шар жиру, накипу, мильного нальоту, дрібних відходів, у сифоні утворюються клубки з волосся або вовни. Все це поступово засмічує систему та може серйозно забивати її, тому важливо регулярно вживати профілактичних заходів.
- Механічний. Коли в каналізацію потрапляють будь-які сторонні предмети, це досить небезпечно і з великою ймовірністю призведе до порушення її нормальної роботи. Пробки цього типу виникають через туалетний папір, серветки та інші предмети особистої гігієни, великі залишки їжі, чайну/кавову заварку, пластикові відходи, наповнювач для котячого туалету, дитячі іграшки, обгортки тощо. Вони можуть досить раптово забити стік, і тоді доведеться викликати сантехніка для прочистки.
- Техногенний. Якщо ви відчуваєте постійні труднощі з каналізаційною системою, то, можливо, причина криється в її несправності. Буває так, що установка проходить неправильно, а будь-які помилки впливатимуть на роботу труб, викликаючи постійні засмічення у проблемних місцях. Для виправлення ситуації необхідний якісний огляд та ремонт каналізації досвідченими фахівцями.
З яким би типом забруднень ви не зіткнулися, іноді буває досить важко впоратися самостійно. У таких випадках краще звертатися до компанії “Trubolub”, щоб професіонали зробили все якісно та ефективно.
Як пробити каналізацію в домашніх умовах
Насправді каналізаційний злив можна почистити самотужки, володіючи мінімальними знаннями та вміннями. Тому існують методи, неодноразово перевірені у різних ситуаціях. У більшості випадків достатньо їх правильно застосувати для розв’язання проблеми. Це дуже вигідно, якщо немає зайвих грошей на виклик майстра, а від забруднення потрібно якнайшвидше позбутися.
У всіх засмічень є свої особливості, тому дуже важливо враховувати їх, коли обираєте метод прочистки. Також не завадить знати приблизну локалізацію пробки, її складність, щоб тверезо оцінювати свої сили. Без професійної допомоги можна прочистити тільки локальне засмічення, тобто коли вода повільно стікає лише в одному сантехнічному приладі. Уповільнений злив і на кухні, і у ванній говорить вже про складніше забруднення системи, коли потрібне втручання сантехніка.
Розберемо, чим прочистити труби в домашніх умовах:
- Спеціальними хімічними засобами, які можна купити у магазині, у відділі побутової хімії.
- Народними методами: використовуючи соду з оцтом для створення хімічної реакції та прочищення стоку.
- Вантузом – простим інструментом з дерев’яною ручкою та гумовою насадкою для відкачування зайвого повітря з каналізації.
- Сантехнічним тросом – по суті гнучким стальним тросом із гострим наконечником, що руйнує пробку.
Хімічний спосіб видалення забруднень
Цей варіант чищення відмінно підходить для експлуатаційного типу засмічення. Він ефективно очищає труби від жиру, органічного сміття, залишків їжі, волосся та вовни. Йдеться про засоби «Крот», «Містер Мускул» та інші магазинні аналоги, які призначені для труб. Вони можуть продаватися у формі гелю, порошку/гранул або рідини.
Для використання будь-яких хімічних препаратів важливою є відсутність «стоячої води», адже сам злив має бути сухим. Додавати їх потрібно акуратно в отвір. Це пов’язано з тим, що вони містять у складі агресивні компоненти (кислоти або луги), тобто можуть руйнувати покриття сантехнічних приладів.
При використанні одягайте гумові рукавички – це допоможе захистити руки від хімічного опіку. Засіб потрібно витримати якийсь час (дивіться інструкцію, зазвичай це 10-15 хвилин) після додавання до зливу й потім добре промити трубу проточною водою від залишків бруду та хімікату.
Народні методи для чищення засмічень
Поєднання соди з оцтом може замінити агресивний хімічний препарат, оскільки це є абсолютно безпечним способом чищення сантехніки. Його ефективність нижча, але для боротьби з неглибокими органічними пробками добре підійде. Це найпростіший варіант, для якого навіть не потрібно бігти до магазину – у більшості людей вдома можна знайти всі потрібні інгредієнти.
Для прочистки засмічення найпопулярнішим народним методом, дотримуйтесь наступної інструкції:
- Влийте в зливний отвір пачку соди та одну склянку оцту.
- Закрийте пробкою, щоб хімічна реакція проходила всередині труби. Піна роз’їдатиме жир та наліт у стоку.
- Для того, щоб вона встигла подіяти, зачекайте 30-60 хвилин.
- Відкрийте злив та добре промийте гарячою водою з крана або нагрітою в чайнику.
- Ефективним буде промивання окропом, але воно не підходить для пластикової каналізаційної системи. Щоб нічого не пошкодити, можна використати воду з температурою до 70-80 градусів.
Існують також інші поєднання для створення засобу для чищення в домашніх умовах. Наприклад, можна використовувати суміш звичайної та кальцинованої соди, а також оцту та хлорного відбілювача. Ще в рецептах вказують різні інгредієнти та поєднання: соди з сіллю, лимонною, оцтовою та борною кислотою, а також газовані напої, аспірин, алка-зельтцер та інші.
Всі ці методи підходять не тільки для чищення засміченого зливу, але й для профілактики, коли вода ще стікає з нормальною швидкістю.
Чищення труби вантузом
Просту механічну пробку, що знаходиться близько до отвору, можна спробувати пробити вантузом. Робиться це за допомогою коливальних рухів інструментом, коли гумова чаша знаходиться на зливному отворі. Принцип дії вантуза полягає у змінах тиску, які можуть зрушити застряглий предмет або витягнути його на поверхню.
Якщо вода раптом починає стрімко йти, то це вважається успішним результатом чищення. Після проведення процедури потрібно ретельно промити сам інструмент та зливний отвір, а також витягти сміття. Для видалення неприємного запаху рекомендується використовувати засіб для чищення з дезінфекційними властивостями.
Прочищаємо каналізацію сантехнічним тросом
Іноді для прочистки не вистачає всіх вище перерахованих способів, й тоді доводиться вживати більш серйозних заходів. Сантехнічний трос активно застосовують сантехніки, адже він якісно пробиває засмічення, навіть якщо воно знаходиться досить глибоко. Це професійний інструмент, а тому потрібно мати деякі знання та навички роботи з ним.
Все ж він досить доступний за ціною й не завадить тримати його в ящику з інструментами про всяк випадок.
Розберімо, як використовувати сантехнічний трос покроково:
- Для початку потрібно зняти сифон, щоб він не перегороджував шлях до труби.
- Робочим кінцем із насадкою запустіть інструмент усередину стоку, плавними обертальними рухами штовхайте його глибше.
- Якщо наштовхуєтеся на перешкоду, можливо ви виявили засмічення – у цьому випадку варто продовжити акуратне обертання, доки трос не зруйнує пробку.
- Оскільки забруднення може бути не одне, використовуйте максимальну довжину інструменту, занурюючи його далі та перевіряючи наявність пробок.
- Іноді потрібно витягати трос назовні для чищення насадки від сміття, потім продовжувати процедуру до повного видалення засмічення.
- Сифон слід також вручну прочистити від сміття, промити мийним засобом. Тільки потім його можна поставити на місце.
- Далі увімкніть гарячу воду з крана, щоб промити труби.
- Трос після процедури слід очистити, а для безпечного зберігання загорнути у тканину чи папір.
Ефективні заходи профілактики
Для того, щоб менше зустрічатися з неприємними симптомами засмічення каналізаційної системи, варто регулярно вживати профілактичних заходів. Проводьте чищення за допомогою хімічного та народного способу, не чекаючи появи проблем зі зливом. Введіть у свою звичну рутину турботу про чистоту не лише сантехнічних приладів, а й труб зсередини.
Викидайте сміття, залишки їжі та предмети особистої гігієни тільки у відро для сміття. Розбирайте іноді сифон та прочищайте від бруду, що накопичився. Він значно менше забруднюватиметься, якщо на зливний отвір встановити сіточку для фільтрації сміття. Слідкуйте, щоб у каналізацію потрапляло якнайменше жиру – в ідеалі встановити спеціальний жировловлювач.
Ці поради однаково ефективні для каналізації у квартирі, офісі, підприємстві чи приватному будинку, тому важливо їх виконувати.
Куди звертатися для видалення серйозних засмічень
Якщо каналізаційна система знаходиться в занедбаному стані, варто звертатися в спеціальну службу, яка зможе впоратися з вашою проблемою. Компанія “Труболюб” якісно та швидко прочистить не тільки каналізаційні, але й водопровідні труби від будь-якого накипу, застарілих та складних пробок за допомогою професійного обладнання. Звертайтесь до нас за телефоном, у нас цілодобова підтримка клієнтів, а також є аварійний виїзд бригади.
18 June 2024
Час на читання:
~ 9 хвилин
Дізнайтеся про новини та акції першими!
Схожі статті