Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Чим прочистити каналізацію в домашніх умовах

Чим прочистити каналізацію в домашніх умовах

Новини

24 September 2024

Час на читання:

~ 6 хвилин

Звички мешканців квартир чи приватних будинків можуть позначатися на стані каналізаційної системи. Досить швидко стає зрозумілим, якщо порушуються базові правила її використання. З’являються засмічення, які стають перешкодою для нормального руху рідини трубами, а з ними й неприємний запах, і навіть ризик виникнення аварійної ситуації.

Багато хто намагається самостійно ліквідувати пробку за допомогою доступних методів, щоб не викликати сантехніка та не витрачати гроші. Найчастіше при локальних та нескладних засміченнях це дійсно допомагає, якщо вибрати оптимальний варіант для свого випадку. Але бувають і ситуації, у яких треба довіритись професіоналам. Для цього можна скористатися послугами перевіреної фірми у вашому місті або нашої компанії «Trubolub».

У цій статті йдеться про те, чим прочистити каналізацію в домашніх умовах, та які методи будуть ефективнішими для конкретного типу забруднень.

Зміст:

  1. Що вказує на появу пробки
  2. Основні типи засмічень
  3. Чим можна прочистити кожен тип забруднень
  4. Хімічний метод прочищення
  5. Розчинення органіки та жиру народним методом
  6. Застосування вантуза та сантехнічного троса
  7. Професійне чищення труб

Що вказує на появу пробки

Завдяки очевидним симптомам можна легко визначити, що каналізаційна труба забилась. Чим раніше буде помічено проблему, тим легше пройде процес ліквідації. Уважність до своїх сантехнічних приладів важлива, адже своєчасне усунення засмічення дозволяє уникнути серйозних наслідків у вигляді псування майна, меблів та затоплення сусідів.

Ознаками засмічення в каналізації є:

  • Порушення нормального зливу рідини. Коли вода почала йти повільніше або може застоюватися в сантехнічному приладі кілька годин.
  • Поява характерного неприємного запаху. Він виходить в результаті гниття органіки, що скупчилася на поверхні труби й доноситься зі зливу.
  • Булькотливі звуки. Вони ніби йдуть із глибини трубопроводу.
  • Вихід води із найближчого зливу поряд. Якщо включали в одному місці, а вона почала підійматися в іншому.

Основні типи засмічень

Пробки можуть з’явитися будь-якої миті та в будь-якому сантехнічному приладі. Залежить все від того, як часто він використовується та для яких цілей. Ефективна боротьба із засміченням передбачає розуміння його типу. Це дозволяє скоригувати свої звички та поведінку, вжити профілактичних заходів, а також вибрати дієвий варіант чищення.

Наприклад, кухонну раковину найчастіше забивають саме експлуатаційні забруднення. Такі, що виникають від звичайного використання (наприклад, миття посуду). Усередині трубопроводу можуть накопичуватися дрібні відходи, залишки їжі, а найкраще налипає на стінки саме жир та мильні відкладення.

Механічним типом називають засмічення, утворене через потрапляння в трубу великого предмета, який перегороджує шлях та порушує процес зливу рідини. Найчастіше саме так забиваються унітази, адже туди може випадково щось упасти. Але також якісь відходи змиваються спеціально, з надією, що все пройде по візуально широкому випуску труби.

Недбалість при встановленні каналізації теж може принести безліч проблем, у тому числі постійні засмічення. Такий тип називають техногенним – він найсерйозніший та найскладніший, вимагає обов’язкового втручання професіоналів. Сюди ще відносять необхідність заміни старих труб, забитих іржею, а також пошкодження корінням дерев.

Чим можна прочистити кожен тип забруднень

Для того, щоб розв’язати проблему та відновити нормальне функціонування каналізації, для кожного з типів забруднень потрібен свій підхід:

  1. Від нескладних експлуатаційних пробок допомагають позбутися промивання окропом, чищення оцтом та содою, а також застосування хімічних препаратів.
  2. Для очищення засмічень механічного типу доведеться докласти чимало зусиль. Можна використовувати сантехнічний трос або вантуз, щоб підчепити та витягнути предмет, що застряг.
  3. Виправлення помилок техногенного типу вимагає проведення заново монтажу повністю всієї системи. Важливо довірити цю справу досвідченим фахівцям, які дотримуються всіх правил та норм у роботі.

Далі розберемо докладніше, чим прочистити каналізацію в домашніх умовах та як це зробити ефективніше для отримання гарного результату.

Хімічний метод прочищення

Чищення труб – це досить неприємний процес, тому багато хто воліє обирати швидкі способи, які мінімізують взаємодію із забрудненнями. Відмінно підходить застосування хімічних препаратів для цих цілей, що є ефективним для локальних органічних пробок. Засоби побутової хімії, типу «Кріт» та його аналогів досить просто використовувати, для цього потрібно:

  • Акуратно додати препарат до зливу.
  • За необхідності влити склянку води (якщо вказано в інструкції).
  • Зачекати 10 хвилин.
  • Відкрити кран та добре промити трубу проточною водою.

Перед застосуванням читайте інструкцію, адже вона відрізняється залежно від складу та форми засобу (гранули, рідина, гель). Важливо звернути увагу на вимоги до температури води, в якій працюватиме хімія – гарячій чи холодній.

Метод має суттєвий недолік, попри всю свою ефективність – це висока токсичність та ризик отримання хімічного опіку. Тому, при роботі з препаратами обов’язково потрібно надягати гумові рукавички, а після чищення провітрювати приміщення.

Розчинення органіки та жиру народним методом

Безпечний аналог попереднього методу, який підійде вам, якщо хочеться впоратися з пробкою підручними засобами. Окріп, сода та оцет точно знайдуться у кожного на кухні, а дешевизна й простота цього способу приваблює багатьох господинь. Це хороший варіант для профілактичних чисток, але, на жаль, він має низьку ефективність перед складними та глибокими пробками.

Окропом промивають труби як окремо, так і в поєднанні з содою, заливаючи його невеликими порціями з чайника, що тільки закипів. Така термічна чистка дозволить розчинити органіку, змити невеликий шар жиру, що встиг набратися у трубі. Але для пластикових систем окріп може бути згубним та мати негативний ефект, тому для них краще використовувати інший варіант:

  1. Засипати в злив спочатку пів пачки соди, після чого акуратно влити пів склянки 9% оцту.
  2. Закрити отвір пробкою та залишити суміш на кілька годин.
  3. Потім відкрити та добре промити систему гарячою водою з крана.

Застосування вантуза та сантехнічного троса

Вантуз дозволяє швидко та легко прочистити трубу від засмічення завдяки створенню тиску повітря. Вакуум значно підвищує ефективність процедури, тому рекомендується закривати переливні отвори. Таким методом чистять не тільки раковини, а й унітаз, тільки сама насадка інструменту трохи відрізняється та має іншу форму. Щоб позбавитися від забруднень, вантуз прикладають чашею до зливу й роблять натискні поштовхи, чергуючи з відтягувальними рухами, поки рідина не почне нормально зливатися.

Застосування троса вимагає акуратності, адже є ризик зронити його або пошкодити трубу при неправильному використанні. Цей інструмент у вигляді оцинкованого пружинного дроту оснащений наконечником, який пробиває різні види пробки.

Його рух забезпечується обертанням в один бік. Рухайте трос до зіткнення із пробкою, а наконечник її зруйнує. Після цього варто ретельно промити систему гарячою водою та очистити сам інструмент. Можна навіть комбінувати цей метод з народним чи хімічним чищенням для кращого результату та усунення неприємного запаху.

Професійне чищення труб

Якщо самостійне чищення не допомагає, а засмічення продовжує мучити, то варто звернутися до професійної компанії за допомогою. Фахівці повинні швидко прибути на об’єкт та провести діагностику, визначити відстань, на якій знаходиться пробка, її тип та складність. Далі на основі отриманої інформації майстер підбирає оптимальний варіант насадки, щоб застосувати її у спеціальному пристрої.

Найчастіше використовується промивання гідродинамічною машиною. Це дуже популярна сучасна методика, за допомогою неї можна якісно та ефективно пробити засмічення будь-якої складності.

Серед переваг даного способу:

  • Підійде для всіх матеріалів труб, у тому числі пластикових.
  • Не ушкоджує систему, а дбайливо очищає.
  • Універсальний для будь-якої каналізації, його застосовують навіть для чищення зовнішніх, зливових систем.
  • Цілком безпечний та екологічний, не шкодить здоров’ю людини, домашніх тварин та навколишньому середовищу.
  • Має високу ефективність для різних типів засмічення.

Добре впораються із прочищенням каналізації спеціалісти з компанії «Труболюб». Вони демонструють високий професіоналізм, акуратність у роботі, але при цьому справляються у найкоротші терміни. Викликати бригаду можна у будь-який час доби та отримати якісне обслуговування, як у приватному будинку/квартирі, так і в офісі, промисловому підприємстві тощо. Обирайте свій комфорт та найкращий результат, довіряйте чистоту ваших труб професіоналам!

24 September 2024

Час на читання:

~ 6 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!


Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?