Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Чим прочистити каналізаційні труби

Чим прочистити каналізаційні труби

Новини

12 June 2023

Час на читання:

~ 8 хвилин

Каналізаційні труби в приватному будинку або квартирі потребують регулярного обслуговування, правильної експлуатації та профілактики. Система засмічується з багатьох причин, але її потрібно вчасно чистити, щоб не було проблем із функціонуванням.

Сильне засмічення каналізації супроводжується труднощами зі зливом води, появою запаху та може закінчитися затопленням. Нікому не хочеться випробувати на собі таку ситуацію, але трапитись вона може з кожним. Тому варто знати, чим прочистити каналізаційні труби, коли це необхідно, або в якості профілактики.

Якщо хочете максимально швидко та безболісно впоратися з чищенням, краще викличте професіоналів з компанії Trubolub й вони нададуть якісну допомогу.

У цій статті ми розглянемо всі методи, які можна застосувати для самостійного чищення каналізації.

Зміст:

 1. Найпоширеніші причини виникнення засмічення в трубах
 2. Які профілактичні заходи варто вжити
 3. Методи прочищення каналізаційних труб

4. Як працюють фахівці з чищення каналізації

Найпоширеніші причини виникнення засмічення в трубах

Труби каналізації можуть забиватися під впливом багатьох факторів, але основна причина цієї проблеми в тому, що люди не дотримуються правил експлуатації. Тож розглянемо, що може викликати засмічення:

   • Великі предмети, що потрапили у трубопровід. На них можуть накопичуватися й дрібні відходи, що призводить до ущільнення пробки, яка утворилася.
   • Різні відкладення на стінках труб, що формуються у процесі життєдіяльності людини. Можуть утворитися органічні та неорганічні нарости, які також перешкоджають нормальному проходженню води.
   • Застиглий шар жиру. Така пробка виникає через систематичне зливання в каналізацію продуктів, що містять велику кількість кулінарного жиру, наприклад, під час миття посуду. Жирсберг, як назвали цей різновид засмічення британські комунальники, особливо шкідливий для металевих труб.
   • Мильна пробка. Найчастіше з’являється в системі каналізації ванної кімнати через ручне прання або використання твердого мила на постійній основі. Це досить складний вид забруднення, адже мильний розчин має властивість тверднути, а на нього зверху налипають інші відходи, що утворює суцільну тверду масу всередині трубопроводу.
   • Скупчення волосся чи шерсті тварин. Відбувається це поступово, волосся скручується між собою, перетворюючись на великий клубок. Витягти його можна лише сантехнічним тросом зі спеціальною насадкою у вигляді гака або розчинити пробку хімічним препаратом.
   • Помилки у проєктуванні каналізаційної системи. Якщо є проблеми в цьому напрямку, то засмічення будуть постійними вашими супутниками, доки не усунете несправність. Нерідко доводиться монтувати наново всю каналізацію.
   • Сольовий осад. З’являється від жорсткої води з великою кількістю мінеральних домішок. Згодом на стінках трубопроводу накопичується шар затверділої солі, який заважає нормальному функціонуванню всієї системи. Найчастіше ця проблема вражає чавунну чи металеву трубу.
    blank

Які профілактичні заходи варто вжити

Забиті труби каналізації призводять до неприємних наслідків. Може підвищитися рівень води в унітазі, а в раковині чи ванній кімнаті не буде нормально зливатись вода, до того ж зі зливного отвору буде йти затхлий запах. Повноцінно та комфортно користуватися системою в такому стані стає неможливо. Тому варто дотримуватися всіх правил експлуатації каналізаційної системи й регулярно робити профілактичне чищення.

Для початку, варто привчитися до того, щоб викидати все побутове сміття та харчові відходи у відро для сміття. Це дуже важливо, оскільки саме через скидання сторонніх предметів у каналізацію трапляються аварії. Туалетний папір теж не варто кидати в унітаз, тому що він може зачіплюватись за різні шорсткості на стінках та утворювати засмічення.

Щоб збирати сміття й не давати йому проходити далі в каналізацію, поставте спеціальну сіточку на зливний отвір. Зробити це можна як у раковині на кухні, так і у ванній кімнаті. Жир також не можна зливати в трубопровід та причину ви знаєте. Якщо після смаження залишилася велика кількість олії, то необхідно здавати її на утилізацію, а під мийкою встановити жировловлювач.

Все, що ми обговорили вище, дійсно допомагає страждати від засмічень менше. Звичайно, природні забруднення в процесі експлуатації нікуди не подінуться, тому потрібно чистити труби раз на кілька місяців в якості профілактики.

blank

Методи прочищення каналізаційних труб

Багато людей шукають, чим прочистити каналізаційні труби в домашніх умовах, тому що не хочуть викликати сантехніка. Якщо ситуація не критична, можна спробувати такі методи:

   1. Народний.
   2. Хімічний.
   3. Механічний.

Перш ніж перейти до будь-якого виду чищення, варто очистити від сміття зливний отвір, а також рекомендують регулярно знімати та промивати сифон. Якщо після цих дій проблема не зникла, тоді пробуйте методи, про які далі піде мова.

Вони можуть бути не такі ефективні, як чищення професійним обладнанням, але допомагають в більшості ситуацій. Далі розглянемо кожен зі способів окремо.

Народні методи

Коли трапляється лихо з трубами, першу допомогу їм можна надати народними методами. Плюс у цьому величезний, адже ви розв’язуєте проблему одразу ж, як тільки її виявили, за допомогою тих інгредієнтів, які є у вас вдома. Цей спосіб вважається найменш витратним та простим, але не завжди чистить каналізацію ефективно. Він допоможе розчинити невелику пробку з жиру та дрібного органічного сміття, але не впорається з глибоким та важким засміченням.

Отже, для чищення вам знадобиться всього два інгредієнти: сода та оцет.

Як це робиться, покроково:

   1. Для початку відміряйте необхідну кількість соди (пів пачки) та оцту (пів склянки).
   2. Додайте в зливний отвір спочатку соду, а потім оцет.
   3. Закрийте чимось злив, адже в результаті хімічної реакції суміш почне шипіти й бурхливо пінитися.
   4. Залиште на десять хвилин, щоб він встиг подіяти.
   5. Відкрийте зливний отвір та промийте струменем води з крана.

Також народним методом вважається промивання трубопроводу окропом, але з ним потрібно бути обережним. Окріп може деформувати пластикові труби, тому краще включити гарячу воду (не вище 80 градусів за Цельсієм) на десять хвилин та промити нею, без шкоди для вашої каналізації. Промивання гарячою водою можна робити після кожного методу чищення, це допоможе закріпити результат.

blank

Чищення хімічним методом

Вам знадобиться купити в магазині побутову хімію для чищення труб. Вона добре розчиняє органічні пробки, у тому числі й клубки волосся. Засіб просто заливається в злив та після витриманого часу, що зазначений в інструкції, трубопровід промивають великою кількістю води з крана.

Важливо! При використанні хімічного методу, захистіть свої руки та очі, адже компоненти препаратів можуть спричинити сильний опік. Надягніть рукавички та окуляри, забезпечте гарне провітрювання кімнати.

Механічний метод: вантуз та сантехнічний трос

Якщо каналізація забилася, то спробуйте старий добрий вантуз, адже він у більшості випадків справді допомагає. Порядок дій для чищення вантузом:

   1. Притискаєте чашу до зливного отвору, щоб щільно прилягали краї.
   2. Набираєте воду настільки, щоб покривала чашу.
   3. Робите кілька десятків вертикальних рухів.
   4. Різко відриваєте пристрій та перевіряєте результат.
   5. Якщо вода йде швидко, то все вийшло, а якщо ні, то варто повторити процедуру.

І все, засмічення усунено легко й швидко. Звичайно, це виходить не завжди – багаторічну пробку, що затверділа, глибоко всередині труб навряд чи можна усунути простим вантузом.

Що стосується сантехнічного троса, то це складніший пристрій, яким користуються сантехніки. Він являє собою довгу пружину, у вигляді троса, зі спеціальною насадкою для певного виду пробки.

Пристрій заводиться в трубопровід обертальними рухами строго в один бік, і, досягнувши засмічення, дробить його короткими ривками. Потім трос обережно виймається, а труби промивають великою кількістю води з-під крана, щоб змити залишки бруду.

blank

Як працюють фахівці з чищення каналізації

Якщо жодний з перепробуваних методів не допомагає, варто спробувати чистку з гарантованим результатом. Фахівці приватних компаній пропонують послугу гідродинамічної чистки, а також обов’язково роблять перед цим діагностику, перевіряють загальний стан системи та точну локалізацію засмічення. Потужний потік води, створений спеціальним обладнанням, очищує забруднення будь-якої складності та не шкодить трубам.

Компанія Труболюб надає послуги з прочищення каналізаційних труб для власників фірм, приватного будинку або квартири за приємними цінами в місті Київ. Наші майстри прочистять трубопровід швидко, безпечно та ефективно, так що ви будете на 100% задоволені результатом.

12 June 2023

Час на читання:

~ 8 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?