Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Чим пробити каналізацію

Чим пробити каналізацію

Новини

24 April 2023

Час на читання:

~5 хвилин

Забита каналізація – вкрай неприємне видовище, яке спричиняє масу дискомфорту людям, що живуть у приватному будинку чи квартирі. Про появу проблеми свідчить сильний запах із труб, який важко чимось перебити, а також складнощі зі зливом води.

Бажано розібратися, щойно виявили пробку, щоб ситуація не погіршувалась. Якщо вчасно не зреагувати, це може закінчитися затопленням сусідів чи власного житла. Ви можете самостійно очистити трубу від засмічення або із самого початку викликати майстрів. Наприклад, приватна компанія Trubolub займається професійним чищенням каналізації з гарантією найкращого результату.

У цій статті ми розглянемо чим пробити каналізацію самостійно в домашніх умовах.

Зміст:

Як забивається каналізація

Труби можуть забиватися з різних причин і це може статися як у ванній/туалеті, так і на кухні. Всі сантехнічні вузли потребують дотримання певних правил користування, також слід доглядати й чистити їх час від часу. Але зовнішня чистота не означає, що труби в нормі, тому іноді варто застосовувати профілактичні заходи для каналізаційної системи.

Засмічення виникають, якщо:

 1. Кидати туалетний папір, серветки та інші предмети особистої гігієни в унітаз.
 2. Зливати жир або жирні продукти у каналізацію. Частинки жиру осядуть на стінках труби й згодом затверднуть, що зменшуватиме її діаметр.
 3. Викидати різне велике і дрібне сміття, залишки їжі в трубу.
 4. Використовувати звичайне тверде мило та холодну воду, наприклад, при пранні вручну. З мильного розчину теж поступово утворюється засмічення у трубі.
 5. Робити неякісний монтаж системи, довіряти ремонт та встановлення недосвідченим майстрам.
 6. Не чистити зливний отвір від волосся. Волосся може забивати каналізацію, тому варто якнайменше змивати їх у трубу, а також регулярно чистити злив вручну.
  blank

В якості профілактичних заходів, щоб каналізаційні труби менше страждали від засмічень, можна:

 • Розбирати та чистити сифон від сміття.
 • Встановити сіточку на зливний отвір.
 • Встановити жировловлювач під мийкою.
 • Намагатися використовувати каналізацію лише за призначенням.
 • Промивати труби на кухні окропом (або гарячою водою не вище +80 градусів, якщо це пластикові труби).
 • Робити чистку содою та оцтом.
 • Використовувати якісний мийний засіб для миття посуду, який добре розчиняє жир.
 • Мити руки рідким милом і теплою водою, щоб не формувалася мильна пробка.
  blank

Чим можна пробити засмічення у трубі

Забиту трубу можна прочистити самостійно, тільки потрібно мати необхідні інструменти, знання та навички. Нескладне засмічення можна пробити за допомогою кількох методів:

 • Механічний;
 • Хімічний;
 • Народний.

Локалізацію пробки можна приблизно визначити за тим, з якою швидкістю стікає вода. Якщо, наприклад, вона взагалі не стікає, то засмічення знаходиться дуже близько до зливного отвору. Його можна прочистити вручну від сміття або волосся, що скупчилося, розібравши сифон. Повільний злив води сигналізує про те, що пробка трохи нижче в трубі – тут потрібно застосовувати кардинальніші методи, ніж просто чищення сифона.

А тепер розберемо докладніше, чим пробити каналізацію від засмічення в домашніх умовах.

Механічна чистка за допомогою троса чи вантуза

Якщо каналізація забилася, то може швидко та ефективно допомогти механічна чистка. Здійснюється вона сантехнічним тросом чи вантузом:

 • Вантуз. Розповсюджений в нашій країні та є в багатьох господарів, адже це дуже корисний пристрій для чищення каналізації. Залучає тиск води та повітря для того, щоб роздробити засмічення. Щоб прочистити трубу, необхідно накрити гумовою насадкою зливний отвір, набрати води по рівень трохи вище за насадку і зробити кілька десятків поступальних рухів.
 • Сантехнічний трос. Більш просунутий пристрій, який також рекомендуємо до покупки. Можна знайти його в будь-якому магазині сантехніки чи будівельних відділах. Оснащений спеціальним йоржиком на кінці, який потрібно завести в трубу, дійти до засмічення і прокрутити тросом, доки пробка не зруйнується.

Механічну чистку можна комбінувати, наприклад, з чищенням народними засобами. Також, після кожного зробленого чищення вантузом або тросом необхідно добре промити систему гарячою водою. Сильний напір гарячої води змиє залишки сміття та допоможе закріпити результат.
blank

Чищення покупними хімічними засобами

Існує чимало побутової хімії для чищення каналізаційних труб. Їх можна придбати навіть у супермаркетах, причому ціни на такі засоби різні, але не надто дорогі. Навіть такий старий «копійчаний» засіб «Крот» все ще ефективно справляється зі своїм завданням.

Головний мінус хімічного методу чищення – його небезпечність. Він може нашкодити здоров’ю людини та підходить не всім трубам через свій агресивний склад і токсичність. Щоб не отримати подразнення на шкірі, рекомендується перед використанням надягати захисні рукавиці.

Випари хімічних препаратів також шкідливі для дихальних шляхів, тому потрібно провітрити приміщення після їх використання.

Хімічний метод дозволяє за відносно короткий час розчинити пробку в трубі та ефективно позбавляє засмічення.

До кожного покупного засобу додається інструкція і треба діяти відповідно до неї. В основному принцип приблизно такий:

 1. Засипати препарат у зливний отвір.
 2. Обережно влити склянку гарячої води.
 3. Зачекати 10-15 хвилин.
 4. Добре промити труби стічною водою протягом 3-5 хвилин.

Додатковий ефект усіх хімічних засобів – це дезінфекція. Вони добре прибирають неприємний запах, що доноситься із труб.

blank

Народні методи

На противагу агресивним хімічним засобам є абсолютно невинні народні методи, які не шкодять ні трубам, ані людині. Вони мають набагато меншу ефективність, але підходять для комбінування з механічним чищенням і для профілактичного застосування. Ще одна явна перевага в тому, що всі інгредієнти легко знайти на будь-якій кухні або купити в магазині за копійки.

Народні методи використовуються в основному тільки на кухні для розчинення жирової пробки. Низька їх ефективність дозволяє усувати лише локальні засмічення невеликої складності. Багаторічні жирові пробки навряд чи вдасться розчинити.

Ось три основні народні методи:

 1. Сода з оцтом. Додайте пів склянки соди в злив, а потім пів склянки оцту, дочекайтеся реакції й через дві години промийте труби гарячою водою.
 2. Сода з окропом. Влийте літр окропу в стік, щоб розчинити жир на трубі зсередини, а потім додайте склянку соди та ще води. Для пластикових труб підійде лише гаряча вода, температура якої не перевищує +80 градусів.
 3. Сода з лимонною кислотою. Приготуйте розчин із половини склянки соди, літра гарячої води та 100 грамів лимонної кислоти. Влийте його в зливний отвір й зачекайте кілька годин, потім промийте труби гарячою водою.
  blank

Підсумки

Для усунення засмічення в каналізації можна використовувати народні методи чистки, пристрої для механічної чистки та хімічні препарати. Кожен із них має свої плюси та мінуси, але при складному засміченні навіть вони можуть не допомогти. У такому разі варто викликати додому професіоналів, щоб вони провели діагностику та якісне чищення каналізаційних труб. Звертайтесь до наших спеціалістів з компанії Труболюб! Ми швидко та ефективно допоможемо пробити каналізацію у приватному будинку чи квартирі. Працюємо чисто та акуратно, не залишаємо бруду.

24 April 2023

Час на читання:

~5 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?