Чим чистити каналізацію

Новини
18 March 2025
Час на читання:
~ 7 хвилин
Мало кому сподобаються симптоми засмічення в трубах – неприємний запах та застій рідини як мінімум викликають незручності та антисанітарію. Така біда може статися абсолютно скрізь та з кожним. При використанні каналізація забруднюється, і якщо вчасно не робити чищення, пропускна здатність буде погіршуватися. Не варто недооцінювати таку проблему, адже вона може перетворитися на цілу аварію із затопленням вашого житла та сусідів знизу.
Найкращим рішенням у такій ситуації буде виклик професійної служби, адже вони мають усі необхідні знання та обладнання. Можна звернутися до фахівців “Trubolub”, які ефективно та безпечно прочистять труби.
У домашніх умовах також є дієві методи чищення. У цій статті ми поговоримо, чим чистити каналізацію, як підібрати потрібний спосіб для своєї конкретної ситуації та як забезпечувати профілактику забруднень у системі.
Зміст:
- Причини виникнення засмічень
- Підбираємо оптимальний метод чищення
- Як чистити труби содою
- Хімічна чистка каналізації
- Пробиваємо засмічення вантузом покроково
- Як правильно використовувати сантехнічний трос
- Профілактика забруднень у трубах
- Підсумки
Причини виникнення засмічень
Порушення нормального функціонування каналізації може статися будь-якої миті несподівано або поступово засмічуватися. У другому випадку труби заростають зсередини різним сміттям, яке зменшує пропускну здатність, робить отвір дедалі вужчим з кожним днем експлуатації.
Засмічення може з’явитися з різних причин та навіть у тих, хто тримає ідеальну чистоту в будинку. Найчастіше воно виходить через невідповідальне відношення до каналізаційної системи та скидання в неї різного сміття. Для правильного підбору методу чищення важливо розуміти, що спричинило засмічення. Перерахуємо можливі причини:
- Сторонні предмети. Труби забиваються від потрапляння великих сторонніх предметів, які могли злитися всередину випадково або навмисно. Не варто викидати предмети особистої гігієни, вологі серветки, ганчірки, наповнювач для котячого лотка, будівельне сміття тощо в унітаз – для цього є відро для сміття. Цей тип засмічення називають механічним, він небезпечний своєю раптовістю та високою ймовірністю виникнення аварійної ситуації.
- Скупчення жиру чи мила на стінках труб. Такий вид забруднень може створювати липкий шар, на який осідають різні відходи та ще більше жиру/мила. Пробка з часом застигає, звужуючи прохід усередині системи. Для того, щоб знизити ризик виникнення такого засмічення, необхідно регулярно проводити профілактичні чищення.
- Дрібні залишки їжі, бруду, сміття. Потрапляють у каналізацію з миттям посуду або при звичайному використанні раковини/ванни. Так само як і жир, вони можуть накопичуватися поступово, навіть непомітно, поки в якийсь момент не виникнуть проблеми зі зливом води.
- Накручені клубки волосся та шерсті тварин. Часта проблема, що зустрічається у ванній кімнаті. Волосся й шерсть можуть накручуватися на зливному отворі, звідки їх можна легко прибрати навіть рукою. Але вони збиваються в клубки всередині трубопроводу та загороджують простір для нормального руху води.
- Старі труби, зарослі іржею. Багато незручностей доводиться терпіти власникам старих комунікацій, адже через шар іржі та нерівну поверхню всередині можуть часто виходити засмічення. Куди практичніше та безпечніше провести заміну на нові, пластикові труби.
- Несправності в системі. Буває так, що з моменту встановлення каналізація не працює справно, якщо були допущені помилки в цьому процесі. Рішенням у такому разі буде виклик професіоналів, які проведуть якісний ремонт чи перевстановлення за всіма правилами.
Підбираємо оптимальний метод чищення
Якісне чищення труб повинне проводитися регулярно для їх нормального функціонування. При появі ознак засмічення варто підібрати ефективний метод для його усунення в домашніх умовах або довірити це професійній службі. Якщо ви змогли визначити причину проблеми, то вибрати метод вже не складе труднощів, і буде легше вирішити, чим чистити каналізацію.
Усього буває чотири основні види чищення:
- Народні засоби, застосування соди. Підходять для неглибоких, несерйозних пробок, знімають наліт із жиру, дрібних залишків їжі, розчиняють органіку та бруд. Популярний варіант для застосування у кухонній раковині.
- Хімічні препарати. Використання їдких магазинних засобів, які діють потужніше, ніж народні засоби. Розчиняють волосяні, жирові, мильні та грязьові пробки досить ефективно та швидко.
- Механічна чистка спеціальними пристроями (вантуз, сантехнічний трос). Хороший варіант, щоб швидко та якісно пробити засмічення. Підходить для руйнування великих та глибоких пробок за допомогою їхнього руйнування через пряму механічну дію. Трос також дозволяє підчепити й витягнути застряглий предмет з каналізації.
- Професійна (гідродинамічна чи електромеханічна) чистка. Платна послуга, з використанням новітніх технологій та обладнання, дає кращий результат, при цьому ви заощаджуєте свої нерви та сили. Підходить навіть для складних, застарілих та глибоких засмічень, а також для ліквідації аварійних ситуацій.
Іноді може допомогти просте чищення зливного отвору вручну від різного сміття, яке зібралося на поверхні. Також варто час від часу демонтувати та очищати сифон від нальоту, жиру та дрібних відходів. Іноді такі процедури дають видимий результат, а повноцінна робота системи знову відновлюється.
Як чистити труби содою
Для побутових засмічень існують народні методи, які можна застосовувати у різних ситуаціях. Найчастіше головним інгредієнтом є звичайна харчова сода – вона є на кожній кухні й коштує дешево. Маючи лише її можна прочистити труби, але краще все ж таки додати лимонну кислоту або оцет.
Цей спосіб вважається безпечним для здоров’я та труб, але його ефективність низька – він скоріше підійде для профілактики чи чищення невеликого засмічення.
Перелічимо варіанти чистки содою з різними інгредієнтами:
- Окріп. У злив потрібно всипати приблизно пів пачки соди, потім закип’ятити воду в чайнику та вливати тонким струменем. Пластикову трубу високі температури можуть пошкодити, тому переходьте до інших методів, якщо у вас саме цей матеріал.
- Оцет. Рівну кількість соди та оцту додають у каналізацію й коли хімічна реакція від їхньої взаємодії закінчиться, ретельно промивають трубу теплою водою з крана.
- Лимонна кислота. Тут готується спеціальний розчин із літра гарячої води, 100 г лимонної кислоти та половини склянки соди. Інгредієнти перемішують, вливають у систему, залишають на 1-2 години, потім промивають водою.
Хімічна чистка каналізації
Якщо хочеться швидко усунути засмічення та не контактувати з ним, то підійде хімічний метод. Вам потрібно лише купити потрібні засоби у магазині. У продажу є різні препарати на основі лугів або кислот, в різних формах, що дозволяє вибрати оптимальний варіант для своєї ситуації. Найкраще для розчинення жиру та органіки в кухонних стоках підійдуть лужні засоби, а ось для усунення складних засмічень, наприклад скупчення мильного нальоту та волосся – краще брати кислотні засоби.
Після вибору препарату важливо уважно ознайомитись з інструкцією. Захистіть руки, одягнувши гумові рукавички. Залийте або засипте його в трубу, залиште на 15-30 хвилин, а потім промийте рясно гарячою проточною водою.
Зверніть увагу, що хімікати з різними складами не можна змішувати. При використанні добре провітрюйте приміщення. Зберігайте препарати у недоступному для дітей місці.
Пробиваємо засмічення вантузом покроково
За допомогою вантуза можна позбутися засмічення в раковині, ванній або унітазі, адже це універсальний інструмент. Принцип його роботи полягає у створенні тиску, що допомагає виштовхувати чи руйнувати забруднення всередині труби.
Розберемо прості кроки для правильного та ефективного чищення вантузом:
- Для герметичного прилягання важливо залишити трохи води у раковині (ванні або унітазі).
- Закрийте переливний отвір мокрою ганчіркою або рукою.
- Розташуйте інструмент так, щоб його гумова чаша повністю закривала зливний отвір.
- Створіть тиск за допомогою сильних поштовхів вниз та вгору, при цьому не відривайте його від поверхні. Таким чином, створюється потужний гідроудар, який зможе зруйнувати забруднення.
- Заберіть вантуз зі зливу та перевірте результат.
- Промийте труби гарячою водою та повторіть процедуру.
Як правильно використовувати сантехнічний трос
Даний пристрій дозволяє впоратися з найскладнішими та найглибшими засміченнями в домашніх умовах. Його застосовують навіть сантехніки, адже цей інструмент зі спірального металевого дроту здатний ефективно руйнувати різні забруднення.
Трос потрібно повільно просувати всередину зливу, обертаючи ручку за годинниковою стрілкою. Якщо він зіткнеться з перешкодою, потрібно відтягнути трохи назад, а потім здійснити повільний рух уперед, з натиском. Робиться це до повного видалення забруднень, а потім трос акуратно виймають та промивають трубу гарячою водою. Додатково можна очистити содою.
Профілактика забруднень у трубах
Як профілактику варто регулярно робити промивання з гарячою водою, а також чистити каналізацію народними методами. Ваші труби менше забиватимуться, якщо навчитеся не кидати в раковину харчові відходи, а також зливати жир. Ефективним буде використання на всіх сантехнічних приладах спеціальних сіточок-фільтрів – вони затримують різне сміття.
Підсумки
При утворенні засмічення потрібно діяти швидко – визначити причину проблеми та вибрати оптимальний метод чищення в домашніх умовах. Але іноді впоратись власними силами не виходить, адже забруднення можуть бути застарілими, складними й глибокими.
Варто довіритись фахівцям компанії “Труболюб”, адже вони використовують передові технології у своїй роботі. Гідродинамічна та електромеханічна чистка дасть гарантований результат та ваші труби будуть сяяти зсередини!
18 March 2025
Час на читання:
~ 7 хвилин
Дізнайтеся про новини та акції першими!
Схожі статті