Оберіть місто:

Робочий час:
24/7
Контактні телефони:

Чим прочистити засмічення у пластиковій трубі

Чим прочистити засмічення у пластиковій трубі

Новини

1 May 2023

Час на читання:

~ 5 хвилин

Пластикові труби – дуже популярний варіант для сучасної каналізаційної системи. Багато власників квартир або будинків віддають перевагу пластику, адже він має свої плюси. Найчастіше старі чавунні труби замінюють на пластикові, тому що їх легко встановити, вони не іржавіють та нормально переносять перепад температур.

Поверхня пластикових труб більш рівна, вона не має шорсткостей, в яких можуть збиратися різні відходи. Проте, навіть виконана із пластику система забивається з різних причин. Цей матеріал також має й недоліки. Від впливу високої температури він деформується та пошкоджується, що призводить до проривів.

Виходить, що засмічення можуть бути навіть у пластикових трубах, але потрібно ретельно поставитися до вибору методу чищення. У такому випадку можна знайти, чим прочистити засмічення у пластиковій трубі самостійно або звернутися до сантехніка. Компанія Trubolub займається прочищенням за допомогою професійного обладнання, яке дбайливо очистить навіть пластикові труби.

Зміст:

Чому з’являється засмічення

Засмічення каналізації відбувається через постійну та активну її експлуатацію. Зовнішня чистота ніяк не гарантує, що система не забилася зсередини брудом, жиром чи сміттям.

Виділимо найчастіші причини появи засмічення каналізації:

 • Поступове налипання жиру, волосся, залишків їжі на внутрішню поверхню труби.
 • Недотримання нахилу труби під час встановлення, її неправильний монтаж на кухні або у ванній.
  blank

Методи прочищення пластикових труб у домашніх умовах

Для прочищення труб із пластику потрібно виділити більш щадні методи, які не пошкоджують їх. Якщо довірити справу професіоналу немає можливості, можна спробувати почистити каналізацію власними силами. Але потрібно бути вкрай обережним із цим матеріалом, щоб не погіршити свою проблему проривом та затопленням.

Для чищення можна використовувати такі методи:

 • Хімічна очистка покупними чи народними методами.
 • Механічна чистка сантехнічним тросом.
 • Дроблення пробки вакуумом за допомогою вантуза.

Хімічна чистка

Даний вид очищення каналізації є одним із найпростіших і найдоступніших. Його може використовувати будь-яка людина, тому що для цього не потрібно спеціальних знань чи умінь. Є два варіанти хімічного очищення – покупними засобами та їх дешевшим аналогом (сода та оцет). У кожного з них є свої плюси та недоліки, тому давайте розберемо докладніше.

Покупні засоби

Вам не буде важко знайти засіб для чищення труб в магазині. Їх величезна кількість, адже випускаються ці препарати у вигляді гранул, а також порошків і рідин. Склад покупної хімії є дуже агресивним, він включає їдкі кислоти і луги, призначення яких – розчиняти засмічення.
Тут дуже важливо читати на упаковці, чи можна використовувати препарат на пластикових трубах. Якщо такої приписки немає, засіб може навіть пошкодити їх цілісність. Також слід дотримуватися запобіжних заходів, захистити свої руки та очі від потрапляння засобу на них. В іншому випадку він може спричинити хімічний опік.

В інструкції до препарату зазвичай пишуть, як ним користуватися і на скільки часу його залишати у каналізації. В основному, порядок дій приблизно такий:

 1. Акуратно залити препарат у злив, який попередньо варто осушити від води.
 2. Якщо засіб у вигляді порошку або гранул, виробники рекомендують залити склянку гарячої води.
 3. Зачекати приблизно півтори-дві години (або стільки, скільки зазначено в інструкції), залежно від складності засмічення.
 4. Відкрити кран, направити його в зливний отвір і змити залишки засобу сильним струменем теплої води.
  blank

Сода та оцет – альтернатива хімічного чищення

Якщо ви шукаєте чим очистити засмічення у пластиковій трубі, але не маєте ніяких пристроїв, можна скористатися так званим чищенням з підручних засобів. Побутовий аналог хімічного препарату можна отримати від найпростішої реакції між харчовою содою та оцтом.

Для цього потрібно:

 1. Всипати в злив однакову кількість обох компонентів, наприклад, по пів склянки.
 2. Зачекати кілька годин.
 3. Промити систему водою із гарним напором.
 4. При необхідності повторити чистку або комбінувати її з механічним методом, оскільки вона не завжди ефективна.

Засіб виходить максимально простий і дешевий, а ще повністю безпечний для людини і не шкодить пластиковим трубам.

blank

Механічна чистка

Головний принцип механічного чищення в тому, щоб роздробити та проштовхнути пробку у ширшу частину каналізаційної системи. У деяких випадках її дістають зсередини по шматочках, чіпляючи гачком. Йдеться про два популярних та ефективних методи механічного чищення: використання сантехнічного троса та вантуза. Вони обидва чудово підходять для каналізаційних труб з усіх матеріалів.

Застосування сантехнічного троса

Усунути засмічення тросом – найскладніше завдання серед тих, що можна виконати самостійно, адже для цього потрібно розбирати сифон.
Отже, порядок дій такий:

 1. Демонтуємо сифон.
 2. Занурюємо трос усередину системи.
 3. Рухаємося обережними прокручувальними рухами на необхідну глибину, поки не зустрінемося з перешкодою.
 4. Продовжуємо прокручувати, щоб подрібнити засмічення, а потім різко підіймаємо трос у наш бік.
 5. Витягуємо трос на поверхню та перевіряємо результат.
 6. Монтуємо сифон.
 7. Промиваємо трубу гарячою водою з великим тиском.
  blank

Застосування вантуза

Вантуз є більш простим варіантом механічної чистки, до того ж у багатьох будинків є таке пристосування. Якщо його немає, а купувати не хочеться, можна замінити пластиковою пляшкою зі зрізаним дном.

Отже, щоб пробити пробку вантузом, потрібно щільно притиснути гумову насадку до зливу. Далі можна набрати води, щоб вона була трохи вищою за поверхню насадки, але це робити необов’язково. Охоплюємо рукою руків’я та починаємо підіймати й опускати вантуз гойдальними рухами разів десять, а потім різко прибираємо його. Якщо все подіяло, то вода буде йти без жодних затримок.
blank

Як чистять каналізацію професіонали

Коли засмічення більш серйозні і нічого не допомагає, то найефективнішим способом буде гідродинамічна прочистка. Вона полягає в тому, щоб за допомогою спеціального агрегату для промивання подавати в трубу потужний струмінь води, який руйнує засмічення й вимиває внутрішню поверхню до ідеальної чистоти. Якщо в каналізації сформувалася досить велика і складна пробка, то в цьому випадку використовуються додаткові насадки.

Даний метод повністю безпечний для пластикових труб, ефективний проти засмічення, але виконати його можуть лише професіонали. Щоб провести гідродинамічне чищення, потрібно не тільки мати необхідне обладнання, а й уміти з ним працювати, знати всі норми та правила. Наші фахівці з компанії Труболюб можуть якісно виконати чистку каналізації у місті Київ. Звертайтесь, адже у нас приємні ціни, чудовий сервіс, висока швидкість роботи, новітнє спеціалізоване обладнання та досвідчені співробітники, які зроблять все у кращому вигляді!

1 May 2023

Час на читання:

~ 5 хвилин

Зв'яжіться з нами

Дізнайтеся про новини та акції першими!

Схожі статті

Корисні статті
Як пробити сильне засмічення в трубі?
Чим і як пробити раковину?
Відповіді на питання, як прочистити каналізаційну трубу?
Чим і як швидше пробити каналізацію?